Premijer Ivo Sanader i potpredsjednik Vlade Damir Polančec mogli bi uskoro dobiti poziv Županijskog suda u Zagrebu da budu svjedoci u protukorupcijskoj aferi Maestro. Takvu je mogućnost u ponedjeljak najavila obrana u nastavku suđenja optuženicima za privatizacijski kriminal i korupciju.
Ako se Sudsko vijeće pozitivno očituje o uvođenju novih dokaza to znači da bi se na klupi za svjedoke uz Sanadera i Polančeca moglo naći pola Vlade, a među njima ministri Božidar Kalmeta, Petar Čobanković, Branko Vukelić i bivša ministrica pravosuđa Ana Lovrin. “Danas ću predati prijedlog saslušanja svjedoka, a među kojima su članovi Upravnog odbora HFP-a i članovi Vladinog Povjerenstva za upravljanje nekretninama u državnom vlasništvu. Mom klijentu Josipu Matanoviću na teret se stavlja da je trebao i mogao utjecati na rad Vladinog povjerenstva i UO HFP-a pa je to i ključna okolnost u ovom procesu s kojom ću dokazati da Matanović nije mogao izvršiti kaznena djela za koje ga terete” – kaže odvjetnik Branko Šerić. On očekuje da će sudsko vijeće do kraja tjedna odlučiti o novim dokazima. U ponedjeljak je supruga Josipa Matanovića, odbila svjedočiti pozivajući se na zakonsko pravo.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu