Ovih dana potpisan je ugovor o izvođenju radova na rekonstrukciji lukobrana u pulskoj luci, vrijedan više od 26 milijuna eura. Rekonstruirat će se 1200 metara lukobrana u luci, što je sufinancirano bespovratnim sredstvima Instrumenta za povezivanje Europe u iznosu od 18,3 milijuna eura, a preostali iznos financiraju Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture i Istarska županija.
Projekt bi trebao biti gotov do 31. svibnja 2027. godine. Istaknuvši kako je investicija u pulsku luku još jedan dokaz da su EU ulaganja ključan pokretač razvoja, voditelj Službe za strateško planiranje i razvoj projekata za EU fondove Ministarstva mora, prometa i infrastrukture Marko Boban istaknuo je da će se provedbom tog projekta osigurati moderna i sigurna lučka infrastruktura koja će služiti Puli i Istri niz godina.
“Resorno ministarstvo planira i dalje ulagati u razvoj lučke infrastrukture diljem hrvatske obale jer upravo kroz takve projekte jačamo otpornost, sigurnost i konkurentnost naših luka te stvaramo preduvjete za uravnotežen i održiv razvoj obalnih zajednica”, poručio je Boban.
“Ovo je povijesni dan za Istarsku županiju i Lučku upravu Pula jer je započet financijski najvrjedniji projekt otkad postoji naša županija”, rekao je istarski župan Boris Miletić, podsjetivši kako je pulski lukobran jedan od rijetkih projekata koji u doba Austro-Ugarske nije dovršen do kraja. “Rekonstrukcijom lukobrana ulažemo u pomorsku infrastrukturu, ali i u sigurnost, održivost i budućnost najvećega istarskog grada”, ocijenio je Miletić.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu