Tvrtke Oikon i Geonatura jučer su predstavili u prepunoj dvorani Ivana Pavla II Studiju Glavne ocjene prihvatljivosti zahvata za ekološku mrežu HE OMBLA, koju je naručio HEP zbog zahtjeva Ministarstva zaštite okoliša i prirode.
HEP opet gura visokorizičan projekt HE Ombla unatoč činjenici da je 2013. godine raskinut ugovor o financiranju hidroelektrane sa Europskim bankom za obnovu i razvoj (EBRD), jer je između ostalog, dokazana visoka bioraznolikost špiljskog sustava Izvor Omble – Vilina Šplija.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu