Jačanje uloge i udjela privatnog zdravstvenog osiguranja, hrvatskom zdravstvenom sustavu donijelo bi više novca, smanjilo bi liste čekanja i zadržalo medicinske kadrove koji s otvaranjem tržišta rada sve češće odlaze na rad u zemlje Europske unije. Pritom na privatni sektor ne treba gledati kao na konkurenciju već kao jednu od poluga za jačanje kvalitete liječenja, pogotovo kad se u obzir uzmu nova dostignuća liječenja i sve veći troškovi zdravstva, složili su se sudionici Kongresa "Budućnost zdravstvene industrije" koji se održava u organizaciji Poslovnog dnevnika u Maloj dvorani Lisinski.
Iako još treba donijeti zakonska rješenja koja će reformirati zdravstveno osiguranje, zdravstvena reforma koju je 2013. godine započela Vlada uključuje i jačanje privatnog sektora, ali i uvođenje održivosti sustava zahvaljujući izlasku Hrvatskog zdravstvenog osiguranja iz državne riznice, potvrdili su ministar zdravlja Siniša Varga te Tatjana Prenđa Trupec, ravnateljica HZZOa.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.EU fondovi su zakon za politicare. Uvjek mozes reci kako ces povuci novac iz fondova kada nesto obecas glasacima.
Grcka povlaci novce iz EU fondova 34 godine i jos ih nisu povukli dovoljno.
Čekaj magarče da trava naraste. Ako vam do sada iz EU nisu ništa dali, jer niste bili u stanju izvući ta sredstva sigurno ni u buduće nije za očekivati veći pomak u tom smijeru!
opet futur I-bude bit ce…a pogledajte do sada ostvareno-strava!
Uključite se u raspravu