Na poljima kooperanata Hrvatskih duhana, u Podravini i Slavoniji završena je berba duhana na površinama ukupno velikim oko 4000 hektara. Berba je zbog nenadanog mraza početkom listopada ove godine završila desetak dana ranije od uobičajenih agrotehničkih rokova.
Neuobičajen i intenzivan mraz, nezabilježen na ovom području u posljednja dva desetljeća, iznose u Hrvatskim duhanima, prouzročio je znatne štete na duhanskim poljima. Premda će pravi podaci o visini štete biti poznati nakon završetka otkupa ovogodišnjeg uroda planiranog do kraja studenoga, već je sada jasno kako neće biti ostvaren ovogodišnji plan u proizvodnji duhana. Očekuje se oko 6.100 tona duhana tipa virginija i 1.500 tona burleya, što je za 22 posto manje od prošlogodišnjeg uroda.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu