Zbog uvođenja viza za građane Rusije, iz te je zemlje u prvih šest mjeseci ove godine u Hrvatsku došlo čak 12 posto manje turista nego u prvih šest 2012.
Pad dolazaka od sedam posto zabilježen je i na talijanskom tržištu, dok je Slovenaca došlo za dva posto manje nego lani. "Od siječnja do lipnja 2013. godine u Hrvatskoj je ostvareno 3,62 milijuna dolazaka i 15,2 milijuna noćenja, što je u odnosu na lanjsku godinu za pet posto više u dolascima i 4,6 posto više u noćenjima, izvijestio je ministar turizma Darko Lorencin na tiskovnoj konferenciju održanoj u ponedjeljak u Splitu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu