Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Milan Penava povlači se iz Tigre, naslijedio ga sin Petar

Autor: Poslovni dnevnik
09. travanj 2025. u 15:39
Podijeli članak —
Petar Penava nedavno se oprostio od Crvenog križa Zagreb gdje je dvanaest godina bio ravnatelj/M. Lukunić/PIXSELL

Posljednji veliki posao koji je Tigra napravila za Grad Zagreb je gradnja Spomenika domovini na livadi između zgrade gradskog poglavarstva i Koncertne dvorane Vatroslav Lisinski.

Suvlasnik Tigre Milan Penava povukao se s funkcije direktora te je novim direktorom imenovan njegov sin Petar Penava.

Milan Penava poznat i kao jedan od “Bandićevih kumova” samo je do 2016. godine s Gradom Zagrebom i ZG Holdingom sklopio ugovore u ukupnoj vrijednosti od više od 64 milijuna kuna.

Vjerojatno je najpoznatiji po famoznim poslovima gradnje javnih WC-a te limenki za odmor zaposlenika ZET-a. Tigra se na naslovnim stranicama našla zbog gradnje dva javna WC-a u Zagrebu koji su Zagrepčane koštali čak 1,5 milijuna kuna.

Posljednji veliki posao koji je Tigra napravila za Grad Zagreb je gradnja Spomenika domovini na livadi između zgrade gradskog poglavarstva i Koncertne dvorane Vatroslav Lisinski.

Na ponovljenom natječaju za gradnju tog spomenika Tigra je 2019. pobijedila s tvrtkom Vodotehnika, a dvije su tvrtke dale ponudu da će spomenik izgraditi za 34,7 milijuna kuna, što je nešto više od 30 milijuna, na koliko je Grad procijenio vrijednost posla. Spomenik je otvoren u prosincu 2020. godine, ali su već nakon četiri mjeseca primijećena oštećenja na pločama čija je sanacija koštala dodatnih milijun i pol kuna.

Petar Penava nedavno se oprostio od Crvenog križa Zagreb gdje je punih dvanaest godina bio ravnatelj. Njegov mandat obilježen je značajnim iskoracima koji su povećali dostupnost organizacije.

Otvoren je Logističko-distributivni centar s bazom za krizne situacije, Socijalni dućan i prva Banka hrane u Hrvatskoj, Centar za volontere i mlade, dvije radionice za osobe s intelektualnim teškoćama te centar za starije osobe. Vozni park proširen je na 25 vozila, nabavljena su plovila, šatori i isušivači. Povučeno je 3,5 milijuna eura iz EU fondova za petnaest projekata.

Autor: Poslovni dnevnik
09. travanj 2025. u 15:39
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close