Trgovački lanac Mercator-H izvijestio je danas je u tijeku postupak dokapitalizacije tog društva u vrijednosti od 15,6 milijuna eura, a ta će dokapitalizacija biti realizirana pretvorbom duga u kapital. U tijeku je postupak dokapitalizacije društva Mercator-H u vrijednosti od 15,6 milijuna eura i trajat će oko 14 dana, navodi se u priopćenju.
Kako se objašnjava, dokapitalizacija je uslijedila po revalorizaciji dugotrajne imovine u dijelu goodwilla i u dijelu nekretnina što je utjecalo na strukturu kapitala, ali i na rezultat poslovanja Mercatora-H u 2012. godini. Dokapitalizacija Mercatora-H bit će realizirana pretvorbom duga u kapital te ima za cilj poboljšanje adekvatnost kapitala Mercatora-H, zaključuje se u priopćenju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Znači što si više dužan više ćeš imati kapitala, kranjska posla, nema im više juge za muzenje.
Uključite se u raspravu