Golem novac iz fondova Europske unije namijenjen Hrvatskoj za energetsku učinkovitost (1,4 milijarde eura godišnje) razlog je što hrvatsko tržište postaje atraktivno za ulagače i razvijanje partnerstva u području podizanja energetske učinkovitosti.
U usporedbi sa Slovenijom, primjerice, imat ćemo na raspolaganju oko četiri i pol puta više novca. Nova tvrtka Lunos Hrvatska, plod njemačko-slovensko-hrvatske suradnje, suprotno uvriježenim prigovorima na račun barijara ulagačima u Hrvatskoj, praktičan je primjer i brza osnivanja i otvaranja radnih mjesta u području energetske učinkovitosti. "Imali smo podršku i osjećamo se dobrodošlima", rekao nam je Milan Kuster, predsjednik Uprave Lunosa Hrvatska, ujedno direktor i vlasnik tvrtke Lunos Slovenija. U hrvatskom Lunosu on drži kontrolni paket, a 15 posto Euro-pil Velimira Tomljenovića te 34 posto Uroš Fonovič, bliski Kusterov suradnik iz Slovenije koji će se skrbiti za hrvatsko poslovanje.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu