Odlukom gradonačelnika Mateja Mostarca svi kastavski umirovljenici s mirovinom nižom od 500 eura dobit će 75 eura jednokratne naknade uoči božićnih blagdana.
Objavljen je javni poziv kojim se pozivaju umirovljenici koji imaju mirovinu nižu od 500 eura, stariji od 65 godina bez primanja, umirovljenici koji jedini ostvaruju prihod u obitelji i imaju mirovinu nižu od 540 eura te oni koji ostvaruju pravo na inozemnu mirovinu nižu od 500 eura, korisnici nacionalne naknade za starije osobe i roditelji njegovatelji, piše Portal Poduckun.
Isplata će se vršiti 8., 9. i 10. te 17. prosinca u Boćarskom domu Slavko Stanić, Kastav, Stražnica 3 u vremenu od 9:00 do 12:00 sati.
Umirovljenici s mirovinom nižom od 500 eura sa sobom moraju donijeti samo osobnu iskaznicu. Osobe starije od 65 godina bez primanja, uz osobnu iskaznicu trebaju donijeti potvrdu HZMO-a da ne primaju mirovinu, a oni s inozemnim mirovinama do 500 eura i oni s mirovinama do 540 eura koja im je jedini prihod u višečlanom domaćinstvu moraju imati dokaz o visini mirovine (odrezak ili bankovni izvod). Osobe s nacionalnom naknadom za starije osobe i roditelji njegovatelji sa sobom moraju donijeti rješenje.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu