Inzistiranje na financijskoj disciplini u svim segmentima poslovanja i zadržavanje uvjeta za kreditiranje izvoza putem HBOR-a većina hrvatskih izvoznika ocjenjuje kao prioritetne interventne mjere koje bi u krizi pomogle izvoznom gospodarstvu.
U anketi koju je među članicama provelo udruženje Hrvatski izvoznici važnima su istaknuli i osiguranje, kroz proračun, likvidnosti državnih tvrtki i tvrtki u kojima je država značajan vlasnik. Traže i povećanje sredstava HBOR-a namijenjenih izvozu za 14% ili dodatna sredstva HBOR-u za regres kamata, čime bi se kamate održalo na lanjskoj razini. Poželjno je i subvencioniranje troškove osiguranja naplate izvoznih potraživanja.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu