Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) je zahvaljujući prvom krugu sanacije zdravstva, za što mu je država osigurala 3,3 milijarde kuna, znatno skratio rokove plaćanja dobavljačima, tako da sada svoje obveze podmiruje u roku kraćem od 100 dana.
Po posljednjim podacima, HZZO je s obzirom na rokove plaćanja za lijekove na recepte, ortopedska pomagala, izvanbolničku specijalističko-konzilijarnu zdravstvenu zaštitu, hemodijalizu u bolnicama, hitnu medicinsku pomoć, naknada za bolovanja i ostale isplate osiguranicima kasnio s plaćanjem u odnosu na propisane rokove za 30 do 40 dana. Do nedavno plaćanje dobavljačima je znalo kasniti i po godinu dana.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu