Stephan Hurlimann, direktor jedne od švicarskih tvrtki Roberta Ježića danas je treći put odbio svjedočiti na suđenju bivšem premijeru Ivi Sanaderu pa je pročitan njegov iskaz s ispitivanja u USKOK-u na kojem je rekao da je na račun Ježićeve tvrtke u Švicarskoj uplaćena provizija od pet milijuna eura, ali da ne zna zašto je novac uplaćen.
Hurlimann je prethodno dvaput odbio doći u Zagreb svjedočiti na suđenju Sanaderu zbog uzimanja deset milijuna eura mita od MOL-a u zamjenu za prepuštanje upravljačklih prava u Ini. Svjedok je danas trebao biti ispitan putem video linka ali je jučer obavijestio zagrebački sud i švicarsko tužiteljstvo da je već dao iskaz u tom predmetu, da nema što dodati i da nije obvezan odazvati se sudskom pozivu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu