Hrvatski telekom (HT) 9. studenoga je predstavio izvješće o održivosti za 2011. u sklopu kojega je naglašeno da su postigli napredak u gotovo svim segmentima, a u prvih devet mjeseci ove godine u svim su objektima i poslovnim procesima prvi put u svojoj povijesti zabilježili 2 posto manju potrošnju električne energije.
To im je uspjelo zbog transformacije fiksne i modernizacije mobilne mreže, ali i primjene obnovljivih izvora energije (solarnih ćelija i vjetrenjača), objasnila je na predstavljanju HT-ova menadžerica za zaštitu okoliša Ružica Gajić. Naglasila je da će demontiranjem stare opreme fiksne mreže HT imati 1700 tona otpada za 80 velikih kamiona koje će propisno zbrinuti, a to će i smanjiti emisiju ugljikova dioksida za 50 posto. Intenzivno rade i na poboljšanju energetske učinkovitosti i tehničke kvalitete svih svojih objekata u Hrvatskoj, a imaju i sve više usluga s ekološkim karakterom, smanjuju uporabu papira i drugog materijala, pa je riječ i o svojevrsnoj dematerijalizaciji u HT-u. Izvješće o održivosti prikaz je svih postulata održivog poslovanja koje HT primjenjuje već niz godina, i unutar kompanije i prema dobavljačima i korisnicima, a svemu je cilj transformacija sustava vrijednosti, ukazivanje na vrednote kompanije i stvaranje održive te po tome prepoznatljive korporativne kulture, istaknuo je Ivica Mudrinić, predsjednik Uprave i glavni direktor HT-a.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu