Iako se očekuje kako bi Europska komisija već ovih dana mogla donijeti tzv. delegirani akt kojim će se i hrvatskim vinarima u Istri omogućiti da ravnopravno sa Slovencima na europskom tržištu plasiraju teran s etiketom "Hrvatska Istra – teran", Slovenci se i dalje ne mire s time.
Ne samo da će, donese li Komisija taj akt u korist Hrvatske, tužiti EK za što su, prema riječima slovenskog ministra poljoprivrede Dejana Židana, već angažirali stručnjake – Slovencima smeta i što naši vinari i prije te "konačne presude" teran nesmetano prodaju na domaćem tržištu. U dopisu EK žale se kako hrvatske vlasti toleriraju kršenje prava njihovih vinara koji su još uvijek isključivi vlasnici zaštićene oznake podrijetla za teran, a zaboravljaju, primjerice, kako je Hrvatska njima dopustila da s nama dijele oznaku zaštite istarskog pršuta u EU, a po specifikaciji ga moraju raditi čak od hrvatskih svinja.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu