Revizorsko-konzultantska tvrtka EY objavila je rezultate istraživanja o rasprostranjenosti korupcije, mita i prijevara u poslovanju za ovu godinu.
U istraživanju pod nazivom "Ljudski instinkt ili logika stroja? Kome vjerujete više u borbi protiv prijevare i korupcije?" sudjelovalo je 4100 zaposlenika, a provedeno je u 41 zemlji u regiji Europa, Bliski istok, Indija i Afrika (EMEIA), među kojima se nalazi i Hrvatska. Ovogodišnje istraživanje pokazalo je kako 79 posto ispitanika iz Hrvatske smatra da su u poslovanju široko rasprostranjeni mito i korupcija, što čini pad od 14,1 posto u odnosu na rezultate za Hrvatsku iz prethodnog istraživanja za EMEIA regiju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu