Hrvatska elektroprivreda (HEP) građanima ove godine planira ponuditi prepaid sustav plaćanja električne energije i pomoć pri postavljanju solarnih panela.
Prepaid sustav plaćanja električne energije, ističu, nije nepoznanica za HEP, jer unutar tarifnog sustava već postoji kao takozvani naračasti model, koji se nije razvijao od uvođenja 2002. godine, a funkcionirao je uglavnom kao pomoć kupcima koji neredovito plaćaju račune za struju. Kad je posrijedi program energetske učinkovitosti, HEP kućanstvima i poduzetnicima planira ponuditi cjelovit servis pri postavljanju solarnih panela na svoje objekte. HEP će osigurati ishođenje dozvola, ali planira i financirati troškove realizacije programa, što bi korisnici vraćali kroz plaćanje računa. Vrijednost projekata zasad nije poznata jer se još razvijaju, napominju u HEP-u. Predsjednik Uprave, HNS-ovac Zlatko Koračević, najavio je zapošljavanje 500 ljudi u HEP-u, iako u tvrtki ima četiri tisuće ljudi viška. U HEP-u objašnjavaju da je riječ o zapošljavanju osoba tehničke struke, mahom inženjera elektrotehnike, strojarstva, građevine. “Odnos tehničkog i netehničkog osoblja u HEP-u je 60 prema 40. Stoga je nužno zaposliti mlade inženjere koji bi u idućim godinama od svojih starijih kolega dobili specijalistička znanja”, stoji u odgovoru koji smo dobili iz HEP-a. Planiraju i programe prekvalifikacije, dokupa staža ili prijevremena umirovljenja viška zaposlenih.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu