Na dodacima na plaće javnih i državnih službenika planira se uštedjeti oko 500 mil. kn, svi su dodaci na stolu, a konačna će se odluka znati za nekoliko dana.
Potvrdio je to nakon neformalnog sastanka ministara oko rebalansa proračuna ministar regionalnog razvoja EU Branko Grčić. Ključna odrednica je deficit smanjiti za 7,7 mlrd. kuna, od čega se nešto više od polovice očekuje na prihodnoj strani, a oko 3,6 milijardi kuna na rashodnoj strani. "Ključna je rashodna strana i o tome smo razgovarali. Imamo plan po stavkama što i koliko bi trebalo reducirati, ministarstva će u ovih nekoliko dana napraviti napor da se usklade s prvim projekcijama", izjavio je Grčić.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu