Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

FOTO: Hrvatski grad službeno otvorio novu rivu, činit će najdulju šetnicu na Jadranu

Autor: Poslovni.hr
14. srpanj 2025. u 09:20
Podijeli članak —
FOTO: Grad Umag

Projekt je dio Plana razvoja Grada Umaga 2021.-2030. Preostaje još uređenje hortikulture izgradnjom citrus parka s kojim se nastavlja najesen na za sad jedinom neuređenom prostoru rive.

Strateški projekt, rekonstrukcija i uređenje umaške rive, kao dio Plana razvoja Grada Umaga 2021.-2030., završen je 11. srpnja 2025. godine, kada je riva i službeno otvorena za građanstvo i posjetitelje Umaga, stoji na službenim stranicama Grada.

Gradonačelnik Umaga Vili Bassanese, njegovi zamjenici i ostali suradnici, prošetavši novom rivom službeno su otvorili novouređenu trasu Umaške promenade. Zahvat cjelokupnih radova obuhvatio je trasu šetališta od uređenog prostora u blizini Gradske uprave, parka Luciana Delbianca, pa do ACI-marine. Riječ je o trasi od gotovo dva kilometra gradske rive.

Projekt rekonstrukcije i uređenja gradske rive, radi svoje složenosti i zahtjevnosti, započeo je prije desetak godina te je obuhvaćao radove na sanaciji erozijom oštećenog obalnog zida, izgradnju potrebne infrastrukture od kanalizacije, oborinskog sustava odvodnje, javne rasvjete, pa sve do popločenja šetališta kamenom, uređenje komunalnom opremom s izvedbom kontinuirane betonske klupe obložene kamenom. Okončanjem obnove, gradnje i rekonstrukcije umaške rive cijelo područje poprimilo je moderan i elegantan izgled.

Navedeni se radovi nadovezuju na strateški projekt uređenja cjelokupne umaške šetnice koja čini sastavni dio dugoročnog Plana razvoja grada Umaga, a koji uključuje i projekt uređenja sveobuhvatnog umaškog centra. Inače, Umag je najmanji grad u Hrvatskoj koji je izgradio gradsku rivu u duljini dva kilometra. Preostaje uređenje hortikulture izgradnjom citrus parka s kojim se nastavlja najesen na za sad jedinom neuređenom prostoru rive.

“Umaška riva je završena, i ponosno mogu reći kako je naš grad dobio novu, ljepšu, privlačniju vizuru. Ovo nije samo kraj jedne faze, već veliki korak u ostvarivanju našeg strateškog cilja, stvaranja Umaške promenade koja će povezivati ljude, prirodu i tradiciju, a u konačnici činiti i najdulju šetnicu na Jadranu. Hvala svima koji su svojim radom, idejama i podrškom pomogli da ovaj dio naše vizije postane stvarnost. Umaška riva sada nije samo ljepša i funkcionalnija, već je na ponos svih nas, za našu djecu, starije, turiste, odnosno sve one koji vole šetnje uz more, a koji će ujedno moći uživati u prekrasnom okruženju i zalasku sunca te gradskom dnevnom boravku na otvorenom“, naglasio je gradonačelnik Umaga Vili Bassanese.

Autor: Poslovni.hr
14. srpanj 2025. u 09:20
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close