Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Deset hrvatskih hotela među dobitnicima Michelin Key oznaka

Autor: Poslovni.hr
10. listopad 2025. u 22:00
Podijeli članak —
Foto: Patrik Macek/PIXSELL

U novu selekciju Michelin vodiča uvrštena su ukupno 44 hrvatska hotela, dok ih je deset dobilo Michelin Key oznaku.

Michelin vodič je u povodu 125. obljetnice predstavio novi globalni standard izvrsnosti u hotelijerstvu uvođenjem Michelin Key oznaka, a među 2.457 nagrađenih hotela našlo ih se i deset iz Hrvatske, priopćila je Hrvatska turistička zajednica (HTZ).

U novu selekciju Michelin vodiča uvrštena su ukupno 44 hrvatska hotela, dok ih je deset dobilo Michelin Key oznaku. Ove oznake dodjeljuju se temeljem pet ključnih kriterija: izvrsnost u arhitekturi i dizajnu, kvaliteta i dosljednost usluge, autentičnost i karakter hotela, omjer cijene i kvalitete te doprinos lokalnoj zajednici. Villa Nai 3.3 dobitnica je tri Michelin ključa, Palace Elisabeth Hvar Hotel osvojio ih je dva, dok je hotelima Maslina Resort, Villa Korta Katarina & Winery, Hotel Villa Dubrovnik, Hotel Supetar, Esplanade Zagreb Hotel, San Canzian Hotel & Residences, Meneghetti Wine Hotel and Winery, Grand Park Hotel Rovinj by Maistra Collection dodijeljen po jedan Michelin ključ. Uz Michelin Key, dodaju, predstavljene su i četiri posebne nagrade koje ističu iznimna postignuća u arhitekturi, wellnessu, lokalnoj povezanosti i novim otvorenjima.

Pritom, Villa Nai 3.3 je nominirana za Michelin nagradu za arhitekturu i dizajn, čime je potvrđena njezina iznimna estetska vrijednost i iskustvo gosta. “Uistinu veseli što hoteli nisu prepoznati samo po luksuzu, već i po jedinstvenom karakteru, autentičnosti i doprinosu lokalnoj zajednici. Upravo na taj način još više potičemo goste da otkriju raznolikost smještajne ponude diljem naše zemlje. Siguran sam da će Michelin Key oznake pridonijeti snažnijoj vidljivosti i konkurentnosti Hrvatske kao atraktivne turističke destinacije na globalnom tržištu, koja se može pohvaliti odličnom ‘premium’ ponudom, kako u segmentu smještaja, tako i kada je riječ o raznovrsnosti turističkih proizvoda koje nudimo”, rekao je direktor HTZ-a Kristjan Staničić.

Autor: Poslovni.hr
10. listopad 2025. u 22:00
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close