VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko smo mi?

Htio sam reći mi koji smo unutra(od 18.12. kupujem stalno i već imam te dionice puno)

potrudi se da probijete plafon i to je to [emo_smijeh]

Izdavanjem novih R-B dionica vidim samo razvodnjavanje postojećih R-A. Kad se te nove pojave na tržištu, kuda će cijena? To je jedino bitno iz perspektive malog dioničara. Prikupljena lova samo će pokrpati rupe, jer da ih nema, nebi niti trebalo izdavati nove dionice.
Do kuda će cijena rasti? Zanimljivo pitanje.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Izdavanjem novih R-B dionica vidim samo razvodnjavanje postojećih R-A. Kad se te nove pojave na tržištu, kuda će cijena? To je jedino bitno iz perspektive malog dioničara. Prikupljena lova samo će pokrpati rupe, jer da ih nema, nebi niti trebalo izdavati nove dionice.

Misliš kao i na IGH?

Kad i ako se pojave na tržištu dogoditi će se isto što se događa sada sa Agrokorovim dionicama VPIK-R-A.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

tehnički izgleda jako fino, promet je jak…. može komentar,hvala

pa gdje si nestao parchy? dugo te nije bilo!


6 pozicija protrgovana kompletno, biti će zanimljivo vidjeti da li i to ide na Agrokorovu poziciju iako im se neće s tim bitno promijeniti priča.

Kada se ažuriraju mojedionice i SKDD za uvećanje kapitala, Agrokor ima 86,27%. Ako je ovo njihovo onda udio raste na 86,27%. Dakle nebitno u smislu značajnosti promjene udjela i utjecaja ali bitno u smislu okrupnjavanja i raščiščavanja priče pred potencijalni IPO


Osobno mislim da je mala vjerojatnost da je to kupio Agrokor. Pa sad su napravili dokap…. Možda je neki fond ušao budući da sada tržišna kapitalizacija Vupika sa novim dionicama značajno raste….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Izdavanjem novih R-B dionica vidim samo razvodnjavanje postojećih R-A. Kad se te nove pojave na tržištu, kuda će cijena? To je jedino bitno iz perspektive malog dioničara. Prikupljena lova samo će pokrpati rupe, jer da ih nema, nebi niti trebalo izdavati nove dionice.

Misliš kao i na IGH?

Kad i ako se pojave na tržištu dogoditi će se isto što se događa sada sa Agrokorovim dionicama VPIK-R-A.
[/quote]

Tako nekako. Jedino je razlika u motivaciji prodaje s obzirom na cijenu po kojoj se ovdje i ondje ušlo u dionicu. Ovdje je motivacija duplo veća, a tamo je negdje na oko 0,7. Pa sad ti vidi gdje će biti veći pritisak.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Tako nekako. Jedino je razlika u motivaciji prodaje s obzirom na cijenu po kojoj se ovdje i ondje ušlo u dionicu. Ovdje je motivacija duplo veća, a tamo je negdje na oko 0,7. Pa sad ti vidi gdje će biti veći pritisak…

Lijepo je kad se iz nečijeg pisanja može vidjeti koliko nema pojma i onda na temelju toga vrednovati njegove “doprinose”! Misliš da je ovdje VEĆINSKI VLASNIK dokapitalizirao ovo po 80 da bi mogao prodavati po 83? Hahhahahahahahhaa…. A “tamo” su kooperandi dobili dionice UMJESTO novaca koji im je dugovan. Hahahhahahahaha

I što misliš, zašto je ovdje išla dokapitalizacija po duplo većoj cijeni od nominale, a tamo je išla po nominali. I zašto je sada tamo cijena MANJA nego što je dokapitalizacija, a ovdje je VEĆA? hahhhahahhahahhaha

Ajme, kako s tobom nema smisla raspravljati, al tako presmješno nemaš pojma, a misliš da imaš. Hahahhahahah……

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

molim ne brkati lonce I poklopce, dokap je bio po 90 a ne po 80[emo_namigusa]

Imam nešto sitno ovih papirića i svakako mi je u interesu da im vrijednost raste..[emo_smijesak]..ono najiskrenije..
Ali ovi što mlate slamu bezveze te pišu totalno bezveze i neargumentirano svakako idu na ignore…[emo_palacd]

A BALVANA!!! :) :) :)

Mislim vodim se onom ako je Todoriću ovo bilo ok po 90 i meni je po 80[emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)

@dada11
Svejedno jel 80 ili 90 ili 70 ili 60. Smisao ostaje isti. Samo cijena nije VEĆA od dokapitalizacije nego približno ista. Ostalo sve stoji za ovu “raspravu” od XceeD-a. U biti, ipada on još 10-15% smješniji….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Bude buduća cijena ovdje i ondje pokazala istinu.
Trebalo bi zapamtiti cijene na danas ovdje i ondje, pa ćemo vidjeti na kraju godine. Bude ti prisjelo kressoje.
Čini se da ti jedini ne kužiš da se teže odlučiti prodati nešto što moraš dati ispood svoje ulazne cijene, od onoga što ti je ulazna cijena. Silne li pameti. Shvatit ćeš. Ima vremena.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close