VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa slažem se s tobom, uvijek se slažem, ali sam osjetila da mi se podsmjehuješ malo….onako malo zločesto provociraš

beti

Umjesto poticaja seljaci dobili uplatnice za zakup zemlje


http://www.vupik.hr/index.php/o-nama1
http://www.vijesti.hr/vijest/21stoljece.hr/site/90-dogadjaji/2390-todoric-sram-me-je-sto-se-koce-ulaganja

http://www.seebiz.eu/agrokor-ce-u-drugom-krugu-predati-ponudu-za-mercator/ar-62902/

“Očekujemo otvaranje oko stotinjak radnih mjesta”, rekao je Todorić podsjetivši kako je Agrokor u vukovarski Vupik, čijim je vlasnikom postao prije tri godine, do sada uložio oko 600 milijuna kuna, iako se, kazao je, obvezao na ulaganja od 430 milijuna kuna.

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/tromjesecno_izvjesce/2523/2013-04-30-22984_pdf.pdf

-10 milijuna kuna…30% veci prihodi no 40% veci rashodi

...


hvala pavlek na savjetu budem sad malo presložio svoj portfelj
rješit ću se vdkt tiska i kupiti zvjezdu i vupik [emo_smijeh][emo_novac]

odlično si napravio, ne znam ko ima gore izvješće ZVZD ili VPIK!

naravno da moramo jesti, ali moramo se i voziti i telefonirati i oblačiti…
bitno je što neke firme rade konkurentnije od drugih. i ZVZD i VUPIK su očito nekonkuretni kao firme, a na ovim cijenama dionice za mene jako loše ulaganje!

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Sad je red da malo Knzm i Blje poraste dosta stagniraju



hvala pavlek na savjetu budem sad malo presložio svoj portfelj
rješit ću se vdkt tiska i kupiti zvjezdu i vupik [emo_smijeh][emo_novac]

odlično si napravio, ne znam ko ima gore izvješće ZVZD ili VPIK!

naravno da moramo jesti, ali moramo se i voziti i telefonirati i oblačiti…
bitno je što neke firme rade konkurentnije od drugih. i ZVZD i VUPIK su očito nekonkuretni kao firme, a na ovim cijenama dionice za mene jako loše ulaganje!
[/quote]
VUPIK je postao iznimno dobro i brzorastuće društvo sa impozantnim povećanjem ukupnih prihoda i nevjerovatnih 600.000.000 kuna ulaganja u 3 godine!!!!
BV Vupika nije daleko od 400 kuna,a ovaj (papirnati) gubitak je rezultat ulaganja i sjetvenih priprema za ovu godinu i ima sezonski karakter vezan za poljoprivrednu proizvodnju.
Procjenjujem da će cijena dionice nastaviti uzlaznom putanjom što i zaslužuje.
Moj stav i moje mišljenje,a tržište će pokazati da li sam u pravu.
Pozdrav

vupik je operativno pozitivno poslovao, ebit mu je oko 4 milje. fin rashodi su skocili za 10 milja, ista boljka kao i kod drugih todinih firmi. jedini izlaz je dizanje prihooda, racionalizacija tako uvecanog sustava (pogledajte trosak rada – u padu je) i onda svaki promil usteden na 100, 500 ili 800 milja prodaje rada itekakvim efektom. drugi nacin bi bio refinanciranje i zamjena skupog novca jeftinijim. ako prode mercator todi, onda toda postaje vec europski igrac, a oni imaju siru lepezu gdje doci do novca od balkanskih igraca.
u ovom poslu sezonalnost je izrazita ili kao sto svi seljaki znadeju – prvo moras orati da bi poslije mogao žeti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Neto dobit nakon manjinskih interesa porasla je na 30,4 milijuna zahvaljujući značajno sniženim troškovima kamata nakon uspješnog refinanciranja kreditnih obaveza. U istom razdoblju prošle godine kompanija je ostvarila neto gubitak nakon manjinskih interesa u iznosu od 6,3 milijuna kuna.

ovo je od atlantic grupe. primjer sto znaci jefriniji novac – iz gubitka ravno u debeli plus.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zašto je Vupik u minusu.

Sto priča sto objašnjenja, minus je minus, zato je Belje u plusu.

proslo izvjesce je bilo vupik u plusu, belje u minusu, sljedece mozda ovako, mozda onako. tri mjeseca ne znaci nista ni u zivotu covjeka ni u zivotu tvrtke. mi ovdje razmjenjujemo misljenja i objasnjenja, netko pro netko contra, ako se nesto dogodilo, a ne znate zast se dogodilo, kako mozete znati hoce li se opet dogoditi. a ako to ne znate, a kupujete i prodajete na burzi niti vas ne zanima zasto se nesto dogodilo, sami ocijenite radite li pametno.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Investimir

Tako je svatko za sebe odlučiva, jedino činjenica je da je Belje oko svoga dna cijene a firma u plusu, a Vupik otišao uduplo, a firma sada u minusu.

P.S.

Problem je i CEFT-a za poljoprivredne firme od 01.07., a to nije daleko.

New Report

Close