VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mogu kupovati sirovi šecer pa ga prerađivati😉

Super izvješće🤣😅😅

34 milijuna u plusu 💪💪

Ono sto je najbitnije jest da su vec zaveli ove okoncane predstecajne knjigovodstveno a da se jos uvijek to nije odrazilo na trzisnu kapitalizaciju. A ovaj lijepi plus u konsolidiranom je ocekivan s obzirom na cijene secera. Danas se malo trgovalo, ali mozda je to samo uvertira za iduci tjedan 🙂

Ode šećer na 10 kn u maloprodaji..a kaže mi dobavljač da ga uopce nema na trzištu..a Županja može i plin i mazut..to je velika prednost pred seceranama koje mogu preradivat šecer samo na plin..ovakvim tempom imali bi godišnju dobit cca 70 milja..a trzišna kapitalizacija 40 milja..presmiješna cijena..samo 4 eura😉

Okončanje predstečajne nagodbe očekuje se do kraja godine🚀🚀🚀

Rege, 11.05.2022. u 10:00

U mojoj trgovini od jutros za jedan kg šećera je cijena 9 kuna.

Sjetite se ovog posta. Danas je u Konzumu cijena 9,99 kn /kg.

A smijali mi se mnogi,il’ nisu, nebitno. Bitno da Viro ide dalje.

Dioničar sam. Neobjektivan ,znači.

Svako nek se zbroji . Zadro,nezaboravni nas, veterane. Nek i mi malo poližemo slatkog.

U mene je trenutno šećer 11 kn za 1 kg..ako je u nabavi 9 kn onda ga Viro prodaje najmanje po 800 eura za tonu😉

Moramo pod prvo objasniti, kako i zašto. Cijena šećera u Europi ove godine nije rasla zbog nedostatka sirovine, klimatskih prilika ili Bog zna čega, nego prvenstveno zbog rasta cijene proizvodnje u kojoj veliku ulogu imaju, naravno, energenti! Kako raste cijena proizvodnje, tako raste i cijena samog proizvoda. Međutim, polugodišnje izvješće je ipak pokazalo da se ekipa iz šećerne branše dobro snalazi u toj utrci cijene proizvodnje i prodaje ! Ovakve financijske rezultate već zbilja predugo čekamo. By the way..Prodaja ide i preko 900 eura za tonu! Pametnom dosta.

da li netko ide na skupštinu sutra?

ako da, pošaljite pm

wasp, 24.08.2022. u 23:06

Moramo pod prvo objasniti, kako i zašto. Cijena šećera u Europi ove godine nije rasla zbog nedostatka sirovine, klimatskih prilika ili Bog zna čega, nego prvenstveno zbog rasta cijene proizvodnje u kojoj veliku ulogu imaju, naravno, energenti! Kako raste cijena proizvodnje, tako raste i cijena samog proizvoda. Međutim, polugodišnje izvješće je ipak pokazalo da se ekipa iz šećerne branše dobro snalazi u toj utrci cijene proizvodnje i prodaje ! Ovakve financijske rezultate već zbilja predugo čekamo. By the way..Prodaja ide i preko 900 eura za tonu! Pametnom dosta.

kakvo će tek biti izvješće do kraja godine ak je prodaja po 90 eura a vjerujem da je..bitno je da ne ovise o plinu,tj da proizvodnja može ići i na mazut,jedino ne znam koliko će suša utjecati na prinose,s obzirom na sušu,mogla bi cijena još više skočit gore,još da smanje pdv na šećer,to bi tek bilo top..uglkavnom puše jako povoljan vjetar,i nije mi jasno šta ova dionica i dalje radi na 30 kn..

alt666, 25.08.2022. u 10:40

 





wasp, 24.08.2022. u 23:06



 

Moramo pod prvo objasniti, kako i zašto. Cijena šećera u Europi ove godine nije rasla zbog nedostatka sirovine, klimatskih prilika ili Bog zna čega, nego prvenstveno zbog rasta cijene proizvodnje u kojoj veliku ulogu imaju, naravno, energenti! Kako raste cijena proizvodnje, tako raste i cijena samog proizvoda. Međutim, polugodišnje izvješće je ipak pokazalo da se ekipa iz šećerne branše dobro snalazi u toj utrci cijene proizvodnje i prodaje ! Ovakve financijske rezultate već zbilja predugo čekamo. By the way..Prodaja ide i preko 900 eura za tonu! Pametnom dosta.

 



 

kakvo će tek biti izvješće do kraja godine ak je prodaja po 90 eura a vjerujem da je..bitno je da ne ovise o plinu,tj da proizvodnja može ići i na mazut,jedino ne znam koliko će suša utjecati na prinose,s obzirom na sušu,mogla bi cijena još više skočit gore,još da smanje pdv na šećer,to bi tek bilo top..uglkavnom puše jako povoljan vjetar,i nije mi jasno šta ova dionica i dalje radi na 30 kn..

Izgleda da se ne usudi trgovati sa Viro dionicama dok i on ne riješi predstečanu. Žito i Županja su riješili nedavno ali nije došlo do utjecaja na cijenu dionice. Viro je u izvješću krajem prošle godine najavio rješenje svih PSN-i do kraja šestog mjeseca što nije u potpunosti riješeno. Dalje u Q1 izvješću nisu spominjali rok da bi u Q2 naveli da će Viro riješiti PSN-u do kraja ove godine. Ali kako su već u godišnjem izvješću promašili u prognozi više nije sigurno im vjerovati. Konačno to i ne ovisi o njima nego o sudu, ako sud i sam zna kada će dovršiti Viro  PSN.u.

Zadro je izjavio u osvrtu na prvih 6 mjeseci da se očekuje okončanje PSN do konca ove godine..Da to je trebalo vec bit gotovo..al eto..mislim da ih je Erste kočio..sad je to riješeno..KF partners su riješili i zadnju barijeru..sad može bit gotovo za mjesec a moze i za 3 mjeseca..uglavnom 40 milja trzišne kapitalizacije je malo s obzirom da su se otresli većine duga😉

Neki su na ovoj temi spominjali cijenu Virovih dionica oko 50 kn. Možda izgleda kao optimisti, ali ako prođe u redu sa PSN s obzirom na tržišnu kapitalizaciju koju spominjete, a koja je mizerija, mislim da cijena dionice u samom startu treba premašiti 100%, a prema tržišnoj kapitalizaciji za očekivati je da bude i puno više. Ovisno o uspjehu narednog poslovanja.

A bila bi cijena dionice veća da nije az dobrovoljni prodavao,al očito se tu radi o nekoj igri da se jeftino pokuša doći do kontrolnog paketa dionica..do 30 kn se sve kupi a na 32-35 se koči ..mada realno po ovim rezultatima sada dionica po meni vrijedi oko 90-100 kn..ali strpljen-SPAŠEN…

New Report

Close