VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro kad će ovdje ponuda? VIRO daje ponudu na zadnji dan, a HANFA potvrđuje na zadnji dan? Kao u izreci "šećer dolazi na kraju"

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

jedan izvor mi je rekao da će ponuda biti na 430.
Vjerojatno zato ni ne raste puno jer se ipak očekuje niža cijena ponude.

ako je istna za ponudu od 430 tesko da ce ista skupiti mogli bi samo naljutiti fondove koji bi cijenu mogli dici ili je drzati na ovoj razini sto je vrlo vjerovatno u svakom slucaju biti ce interesantno

Evo ovako će bit, sad će vam James reć…
Ide minimalna ponuda +/- 3%, cijena pada na cijenu ponude.
Ja kupim ako nabavim keš dotad, zasad izgleda da neću.
Par dana kasnije OMF-ovi zajedno objavljuju da ne pristaju na ponudu jer dionica vrijedi više od toga.
Cijena dionice skače 20-30% na tu objavu i kontinuirano raste s ostatkom tržišta kasnije.

potpisujem

Ako će ponuda zaista biti na 430 onda je to presmješno….i osudio bih se reći jako neozbiljno za jednu takvu firmu.

kako napisah ovo fondovi ako je 430 nece progutati jer su u dubokm minusu zbog preslagivanja u secernom biznisu potrebno im je sto vise dionica po mom radi namire mepasu jer vjerujem da ce Osijecka secerana staviti kljuc u bravu a da ce gospon Pip…c biti namiren sa vlasnicki udjelom u Viru kako god ocekujem 2kruga jedan za bedake a drugi za mene


kako napisah ovo fondovi ako je 430 nece progutati jer su u dubokm minusu zbog preslagivanja u secernom biznisu potrebno im je sto vise dionica po mom radi namire mepasu jer vjerujem da ce Osijecka secerana staviti kljuc u bravu a da ce gospon Pip…c biti namiren sa vlasnicki udjelom u Viru kako god ocekujem 2kruga jedan za bedake a drugi za mene

A koja je Vaša cijena?


kako napisah ovo fondovi ako je 430 nece progutati jer su u dubokm minusu zbog preslagivanja u secernom biznisu potrebno im je sto vise dionica po mom radi namire mepasu jer vjerujem da ce Osijecka secerana staviti kljuc u bravu a da ce gospon Pip…c biti namiren sa vlasnicki udjelom u Viru kako god ocekujem 2kruga jedan za bedake a drugi za mene

Ocekivati da ce Osjecka secerana staviti kljuc u bravu nakon 10 mil eur ulozenih prosle godine u modernizaciju i nakon veoma uspjesne prosle godine…. stvarno ne znam kako se do tog zakljucka moze doci…

Plus jos vec ugovorena sjetva u HR i Srbiji. Plus cinjenica da Osjecka secerana ima najbolji polozaj sto se tice sirovine (koja prakticki raste u krugu secerane…) za razliku od Vira… Plus izdvajanje kanditorskog biznisa koji je imao gubitke i veliki broj zaposlenih…

Osjecka secerana po mom samo moze ici na bolje (pod uslovom da cijena secera ostane visoka).

reci cu koja mi nije a to sigurno nije ova niti ponuda od 430 ova se dionica prije 4godine trzila po 1400-1500kn ath je 1739kn i to dok joj Sladorana nije bila u vlasnistvu konstantno rade na racionalizaciji operativnih troskova,oprema iz Ormoza je instalirana i u funkciji ovaj PE je 4.65 pravi Viro ocekujem ove godine i dobit od barem 150mil kn,istina da sljedece godine ulazimo u uniju i da imamo kvotu ali kako sam pisao za sljedecu se godinu pitam kako se ta kvota racuna s time da je Hr u Eu od 01.07.13 ne cijelu godinu oni koji ovo citaju znaju o cem pricam.Dividenda prosle godine 37kn pa to je na ovu cijenu 8.9pct i ko kaze da nece biti i u buduce jos bolja od 2015god mozda nece biti kvota za eu tu jedniu godinu cu i premostiti bez dividende pa neka ju i skinu u MPT bar cu imati dividendnu dionicu a ako padne na tih 430kn ja cu postaviti par naloga na 431 da ju skupim sto vise eto toliko od bedaka.A sto se tice Osijecke secerane nevjeruj dananajcima ni kada darove nose

a nitko ne spominje jednu veliku prednost Osječka šećerane koja u procesu proizvodnje koristi ugljen dok je Viro na plinu.
o zatvaranju Osjecke secerane nema ni govora

gospon bocvana Viro spada u one potrosace do 100mil kbnih plina oni koji imaju ovu dionicu znaju kaj to znaci

New Report

Close