VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hvala kolega…
ima i dobrih i loših stvari

Ova banku su osnovali nasi kada su vec znali za raspad Juge:):):)

Šećer je u prosincu pojeftinio 4,1 posto u odnosu na studeni pod utjecajem sezonskih faktora i očekivanja velikog viška u ponudi u novoj godini. U cijeloj su pak 2017. godini cijene šećera u prosjeku bile 11,2 posto niže nego u 2016. ponajviše zbog obilnog uroda šećerne trske u vodećem proizvođaču Brazilu.

http://www.seebiz.eu/jeftinija-biljna-ulja-i-mlijeko-spustili-cijene-hrane-u-prosincu/ar-168961/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ono što je indikativno je da ove godine ne ugovaraju veće količine ha pod repom, trenutno su na 90% plana 2017 godine, i s time su zadovoljni. Što znači da bi i 2018 mogla biti za šećer isto ko i 2017. Cijena dionice je pala 50%, smatram da bi mogla još pasti sa ovih razina 230-250 kn. Ne puno, al bi mogla, pogotovo na loše izvješće, bilo ono Q4 ili Q1_2018….

Zalihe su im krcate, iz više izvora….

meni je isto čudno da sada nakon ukinutih kvote ne teže što većoj proizvodnji sirovine, možda imaju nekakav plan za uvoz iz Srbije i Mađarske, ipak je tamo nešto niža cijena, ne treba ni kvalitetu narušavati na osnovu kvantitete, čuli smo da je šećer kvalitetan i da ima interesa Coca-cola, Pepsi, a će onda i Pipi mali kupiti nešto od djeda

Jednostavno treba ugovarati samo s ratarima koji imaju velike prinose odnosno daju jeftiniju repu s nekom digestijom. Ostale otfikariti i bok.
Kad je cijena šećera vanjska zadanost jedini način za borbu je rad na ulaznim troškovima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

tu se slažem, ulazni troškovi su najbitniji, uvijek se na nečistoći (blatu) da dobiti koji postotak, 100mil.kn je bila investicija u prečistač(ŽU), sada će repa biti čista, a Sava neonečišćena

TK ispod 300 mil kuna je smiješna. Podebljao danas. na 45% željene pozicije.
Izvještaj će biti loš, al TK ispod 300 mil kuna je jako smiješan.

da, tk je smijeh ali do kraja godine su prognoze za cijenu secera iste, tj pomak se ocekuje tek krajem godine i početkom iduce. sto se svjetskog trzista tice.

To mi je apsolutno jasno. Al ne kupovati VIRO u ovoj zoni je grehota po meni. za 3-5 godina, povrat sigurno od 50%.

Kupuje se kada nikome ne valja…..a TK je totalni smijeh.

Možda je dug Vira previsok za ovu cijenu šećera ?

Upravo to, pušu i na hladno, gleda se book, P/E, ono što su nekad bez problema poterali u visine sad radije puste da propadne pa ko ga šiša.
Dok se ne rasčisti Agrokor nema ništa.
S tržištem općenito pa tako i s ovim.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ako je rizik kupovati VIRU na 220 kn, što bi rekli oni koji su čistili prodaju prije godinu dana sa 480-515 kn, višemilijunsku…!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Kupovao se i Ledo po 8000
Mislim da je upravo na svjetskom tržištu šećer na ATL razinama, još malo pa besplatno ……..

Mora još dolje šećer da bi se mogao oporaviti.
Pogledajte onaj zadnji rast. Krenuo je s 10-11 centi.
Naprosto mora u gnjalu da dovoljno proizvođača odustane za iduću sezonu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close