VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



evo

Što se događa probojem gornje linije šećera?
[/quote]
Mislim da bi onda trebalo dodat inzulina…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

inace, pazario sam danas cca 300 kom

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

A gdje ti je stop loss?




evo

Što se događa probojem gornje linije šećera?
[/quote]
Mislim da je po TA onda to ili B val od abc ili val 1 novog trenda
Slobodno me ispravite
[/quote]

gledajuci ewt je tako

ali na ovom forumu NITKO nije znao EWT osim Cromana tako da se ne bih u to upuštao

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


inace, pazario sam danas cca 300 kom

Pardon

pazariti znaci prodati, a ja sam kupio..jebu me ti turcizmi

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

A nitko od vas se ne pita zašto to pada i koji je domet tog pada?

Mislim, možda postoji neki “jači” razlog za pad cijene osim onog koji su javno dostupni?

Ne bih i neću špekulirati no čini mi se da dva drajvera guraju cijenu dolje. Poznati, a posebno nepoznati odnosi s Agrokorom i drugo, ne manje važno, cijena šećera.

U tom smislu, vratimo se na pitanje od prije neki dan, na koji način Viro vrednuje zalihe?


A gdje ti je stop loss?

na cemu? VIRU?

ako budem prodavao, napisat cu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


A nitko od vas se ne pita zašto to pada i koji je domet tog pada?

Mislim, možda postoji neki "jači" razlog za pad cijene osim onog koji su javno dostupni?

Ne bih i neću špekulirati no čini mi se da dva drajvera guraju cijenu dolje. Poznati, a posebno nepoznati odnosi s Agrokorom i drugo, ne manje važno, cijena šećera.

U tom smislu, vratimo se na pitanje od prije neki dan, na koji način Viro vrednuje zalihe?

Zalihe se vrednuju ili po trošku – koliko je potrošeno da zalihe budu dovedenu u onakvo stanje u kakvom jesu i na ono mjesto n akojem jesu, ili po neto utrživoj cijeni -. Uzima se niža od te dvije vrijednosti – to znači ako kojim slučajem proizbedes nesto što možeš prodati samo ispod troška proizvdonje, dužan si knjižiit po tj nižoj cijeni.

Gotovi proizvod i roba u proizvodnjiu ulaze u Rdig – stvak:1. Promjene vrijednost i zaliha proizvodnje u tijeku i gotovih proizvoda aop 115

Kad recimo viro na 31 12 2016 ima 100 milja šećera na sklasištu i onda dođe 30 03 i viro u meduvremenu proda 10 milja šećera, onda u aop 115 tih 10 milja ide u rashode, akupoprodajna cijena, recimo 12 milja ide u priihode – dakle bruto marza bi bila 20 %

Obrnuto, Ako Viro do 30 03 nabaci još zaliha pa na 30 03 ima 110 Milja šećera, onda tih 10 milja isto ide u aop 115, ali umanjujući rashode za 10 milja (ispred stoji znak minus). Tek kad tih 10 milja bude prodano, recimo u q2, onda na 30 06 zalihe opet iznose 100 milja,a tih 10 milja tereti rashode. Rashodi moraju biti upareni s odnsonim prihodima – tek kad se roba proda, u prihode ide kupoprodajna cijena, a u rashode trošak proizvodnej tj. dok leže na skladištu, zalihe s enjize po trsoku proizvdonje. cim krenuu prodaju, prihodi ostvareni prodajom tih zaliha se knjiže po kupoprodajnoj cijeni. Ako je sve normalno, koporodajn cijen aj eveća od troska proizvdonje i tvrtka dobro posluje. Ako su zalihe zastarjele ii je neki drugi poremećaj, tvrtka prodaje zalihe uz gubitak – tako je ipkk morala prodati neke zalihe progalsene sepekulativnim – oni su to bili knjiili po 450 eur i msilili su prodati po 500, a morali szbog eu prodati po 350 – svaka tona 100 eura gubitka

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Mene, osobno, ovdje malo smeta “ista glava” na tri finkcije, Predsjenik, i prva dva člana Nadzora
I dug je malo napet, mislim da bi bez njega veću maržu imali

Kostić kupuje Viktorija grupu

još jedan susjedski pogled..

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students


evo

Po meni secer je napravio target od hns na dugorocnom 3 y grafu na 13,xx sad se odbilo do 15 gdje ima otpora
Ako sad probije prema gore nema zaustavljanja do 19



evo

Po meni secer je napravio target od hns na dugorocnom 3 y grafu na 13,xx sad se odbilo do 15 gdje ima otpora
Ako sad probije prema gore nema zaustavljanja do 19
[/quote]
Tek ako snaznije probije 16.
Al viro je sigurno u zoni kupnje od 240-250
Neka probije 270 (a ima jedva 50 komada na prodaji) ide do 330-350
Imam Vira 200 komada (247 prosjek)
Briga me oce ko kupiti ili ne.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Čekao na 300-310 s parsto kom kad je bilo 340-350 i mislio da sam Boga za j.ja uhvatio kadli ono opaaaa…:-). Pa sad dokupi majstore.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Čekao na 300-310 s parsto kom kad je bilo 340-350 i mislio da sam Boga za j.ja uhvatio kadli ono opaaaa…:-). Pa sad dokupi majstore.

Po TA nema se kaj vidjet na 300 osim psiholoske granice
No, misljenja sam da, s obzirom da VIRO nije u fokusu,kad jednom postane ode to preko 300 bez problema
Pa ces i ti biti na 0.
A vjerujem da ces i zaradit.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



Čekao na 300-310 s parsto kom kad je bilo 340-350 i mislio da sam Boga za j.ja uhvatio kadli ono opaaaa…:-). Pa sad dokupi majstore.

Po TA nema se kaj vidjet na 300 osim psiholoske granice
No, misljenja sam da, s obzirom da VIRO nije u fokusu,kad jednom postane ode to preko 300 bez problema
Pa ces i ti biti na 0.
A vjerujem da ces i zaradit.
[/quote]

nije bas da nema

oko 300 glave je fibbo 76,4 a kao sto mozes vidjeti tu je i znacajno odreagirala cijena, jer nakon sto je dionica pala na 300 kn uslijedio je korektivni val do 375 kn.

Ipak, fibo 88,6 je nemjerljivo jaca razina koja bi trebala dati snažniju reakciju.

bumo vidli

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close