VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Al uprava i dalje ima moj glas, neka samo nadokupljuju svoje dionice i ulažu u sami sebe, a kad ih skupe dovoljno, bris na neku stranjsku burzu gdje će ih bolje cijenit
[wink]

never surrender

Pročitao sam pero i svi moji dragi kolege,vjerovao sam, uložio brdo para i ta se vjera isplatila.Ali poštovani moji kolege JA JOŠ NE PRODAJEM,ovo je tak kap u moru i nadam se da su i oni koji nisu vjerovali i bluvali po meni i svim Virovcima sad u vježbaoni i vježbaju prstiće za sutra.A ovo je tek početak rasta jedne lijepe slatke dionice.A kad budu sv e informacije dostupne nama običnim smrtnicima cijena će doći na moju zamišljenu.Pozdrav,a upravi SVAKA ČAST MAJSTORI.KAKVA ĆE ONDA BITI DOBRA GODINA, AKO JE OVA LOŠA$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

peyo

14. veljača 2011.

Neto dobit Vira 42,16 milijuna kuna

U 2010. godini Viro tvornica šećera ostvarila je bruto dobit prije amortizacije u iznosu od 80,12 milijuna kuna, što je za 29 posto više u odnosu na godinu ranije.

Ostvareni ukupni prihod u prošloj godini veći je za 26 posto u odnosu na godinu prije te iznosi 731,87 milijuna kuna, navodi se u priopćenju kompanije. Neto dobit je višestruko povećana u usporedbi sa 2009. te je lani iznosila 42,16 milijuna kuna što je prvenstveno rezultat povećanja realizacije šećera te značajnog smanjenja financijskih rashoda.

Tijekom protekle godine ostvareni ukupni rashodi iznosili su 689,71 milijuna kuna, što predstavlja povećanje od 19,79 posto u odnosu na godinu prije. Financijski rashodi su smanjeni za 70,62 posto te su iznosili 21,60 milijuna kuna u 2010. godini. Udio prihoda od izvoza povećan je sa 25,91 posto na 27,10 posto, dok je udio prihoda od prodaje u zemlji povećan sa 65,56 posto na 69,84 posto.

Ukupna realizacija šećera u 2010. je za 33 posto veća u odnosu na prethodnu godinu. Osnovni razlog tome je značajno povećanje realizacije šećera na izvoznom tržištu Europske unije tako da je u izvoz u 2010. godini plasirano 85 posto više šećera u odnosu na prethodnu godinu. Još jedan od razloga ovom povećanju je i realizacija cjelokupne proizvedene količine šećera iz tršćanog šećera na domaćem tržištu.

Ovakvi financijski pokazatelji su ostvareni zahvaljujući višegodišnjim investicijskim ulaganjima u modernizaciju proizvodne opreme što je rezultiralo smanjenjem svih troškova po jedinici proizvoda, te posebno potrošnje zemnog plina, ističu iz kompanije.

Najveći dio investicijskih ulaganja u 2010. godini, 67,94 posto ukupnih ulaganja, odnosi se na ulaganja u tehnologiju i održavanje postrojenja. Ukupna investicijska ulaganja u prošloj godini iznosila su nešto više od 7,8 milijuna eura.

DAJTE JOŠ JEDNOG TOPA-fali mi još par komada za vinograd.

peyo

Bojim se kolega Peyo da nećemo baš mnogo iznad 500..nažalost..ja i danas dokupio i vjerujem da je ova cijena više nego povoljna uzimajući u obzir sve činjenice i dobro izvješće..nekome odgovaraju ove razine,i dok ne popusti,a euforije baš neke za VIRO-R-A i nema,nećemo puno preko 500..nažalost..na ZSE se ulaže samo u HT,INA i možda još pokoju od državnog interesa,na ostalima većinom mi mali održavamo likvidnost..nadam se da sam u krivu i da će glede sutra kolega Peyo biti više u pravu

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Sigurno sam u pravu,a to sam Vam svima pokušavao reći i ko me poslušao ok a ko ne sutra će.Prijatelju pravo izviješće se još čeka,sami trezor još nije potrošio ni onih 31000000 kuna,a sad ima još 10000000 pa oni će sami kupit svoje po još ovakvim cijenama,a ako se bojiš onog stopera ,on će se ili maknuti ili ode u nepovrat,a mislim da tako lud nije.VIRO je sad bujica,lavina koja je tek krenula i rušat će sve šta joj stane na put.Još prije dva tjedna je izjavljeno od RBA analitičara da su dobitnici za prošlu godinu INA I VIRO.Zato ne boj se i stavljaj naloge preko 1000.SRETNO.

peyo

Ovo je nekonsolidirano izvješće, a kad se još pribroji Sladorana Županja! [wink]


Još prije dva tjedna je izjavljeno od RBA analitičara da su dobitnici za prošlu godinu INA I VIRO

da, dobitnici u smilsu rasta cijene dionice… ne razumijem kako ti nisu jasne takve osnovne stvari?!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Momci bojim se da malo kasno palite.

Ovo sve o čemu pišete na zadnjih 10-ak strana vam je već debelo u cijeni.

Izvješće je solidno, ali ne donosi ništa što već nije uračunato, dapače… po stavci neto dobiti imate lošiju situaciju nego prethodni ttm (ttm na izvješću za 3.kvartal) i to za preko 10 mil kn. A cijena dionice u međuvremenu aprecirala za ne malih 65%. Trenutni P/E je visokih 15

Da Viro ima većinski udio u Sladorani zna se već preko godine dana ako ne i više, tako da ovo što provlačite u zadnjim postovima nije ništa drugo nego još jedna druk motika u nizu ala "da se podsjetimo". Isto kao i cijena šećera na tržištima (iako to nema ama baš nikakve veze s budućim rezultatima Vira, al ajd..)

Ne vidim po kojoj osnovi očekujete daljnji rast dionice. Kad se cijena mjesecima tovarila po 300 kuna nikog nije bilo ni za lijeka, sada na 500 kuna svi se raskokodakali. Kako da ne. Pa ne ide to tako.

500 kuna je sell razina onih koji su akumulirali na 300 kuna dobrih 6 mjeseci i to upravo na činjenicama koje su i tada nile poznate a ttm P/E znatno povoljniji, a vi ih iznosite tek sada.

Slobodno vi skidajte s prodaje. Dapače [smiley] [bye]

Tvrtke iz ovog sektora posluju gotovo identično kao i viro, svi šefovi zadovoljno trljaju ruke, zarada prilična neovisno o krizi u koju je svijet upao, dionice na burzama rastu kao da se ništa nije dogodilo, neke na ath – to je kratak presjek kad se malo baci oko na strana tržišta i slične dionice.

Ja se malo bacio na analizu kroz sektor pa evo šta sam dobio uvidom u fundamente par firmi ( britanska, njemačka, austrijska ) koje se bave onim čim se viro bavi- vidi privitak.

Viro može tako ovim izviješćem ( u kojem još nedostaju brojke iz sladorane ) stati uz bok najatraktivnijim kompanijama iz ovog sektora ( kažem najatraktivnijim, one druge koje "ruše" prosjek sektora nisam ni stavljao, jer naspram njih viro izgleda kao avion ), zapravo prati ih u svemu osim u cijeni na burzi. Ako i ne ubrojimo rezultate od sladorane, prema ovome je cijena vira na domaćoj burzi podcjenjena barem 20 do 30 posto ( ps: na grafu sam uzeo sam cijenu s ath kao anomaliju tako da se prema njoj ni ne ravnam ).

A s daljnjom rasti dobiti ( očekujem blizu 100 milja 2011 godine) bit će definitivno podcjenjena.

never surrender


Momci bojim se da malo kasno palite.

Ovo sve o čemu pišete na zadnjih 10-ak strana vam je već debelo u cijeni.

Izvješće je solidno, ali ne donosi ništa što već nije uračunato, dapače… po stavci neto dobiti imate lošiju situaciju nego prethodni ttm (ttm na izvješću za 3.kvartal) i to za preko 10 mil kn. A cijena dionice u međuvremenu aprecirala za ne malih 65%. Trenutni P/E je visokih 15

Da Viro ima većinski udio u Sladorani zna se već preko godine dana ako ne i više, tako da ovo što provlačite u zadnjim postovima nije ništa drugo nego još jedna druk motika u nizu ala "da se podsjetimo". Isto kao i cijena šećera na tržištima (iako to nema ama baš nikakve veze s budućim rezultatima Vira, al ajd..)

Ne vidim po kojoj osnovi očekujete daljnji rast dionice. Kad se cijena mjesecima tovarila po 300 kuna nikog nije bilo ni za lijeka, sada na 500 kuna svi se raskokodakali. Kako da ne. Pa ne ide to tako.

500 kuna je sell razina onih koji su akumulirali na 300 kuna dobrih 6 mjeseci i to upravo na činjenicama koje su i tada nile poznate a ttm P/E znatno povoljniji, a vi ih iznosite tek sada.

Slobodno vi skidajte s prodaje. Dapače [smiley] [bye]



Momci bojim se da malo kasno palite.

Ovo sve o čemu pišete na zadnjih 10-ak strana vam je već debelo u cijeni.

Izvješće je solidno, ali ne donosi ništa što već nije uračunato, dapače… po stavci neto dobiti imate lošiju situaciju nego prethodni ttm (ttm na izvješću za 3.kvartal) i to za preko 10 mil kn. A cijena dionice u međuvremenu aprecirala za ne malih 65%. Trenutni P/E je visokih 15

Da Viro ima većinski udio u Sladorani zna se već preko godine dana ako ne i više, tako da ovo što provlačite u zadnjim postovima nije ništa drugo nego još jedna druk motika u nizu ala "da se podsjetimo". Isto kao i cijena šećera na tržištima (iako to nema ama baš nikakve veze s budućim rezultatima Vira, al ajd..)

Ne vidim po kojoj osnovi očekujete daljnji rast dionice. Kad se cijena mjesecima tovarila po 300 kuna nikog nije bilo ni za lijeka, sada na 500 kuna svi se raskokodakali. Kako da ne. Pa ne ide to tako.

500 kuna je sell razina onih koji su akumulirali na 300 kuna dobrih 6 mjeseci i to upravo na činjenicama koje su i tada nile poznate a ttm P/E znatno povoljniji, a vi ih iznosite tek sada.

Slobodno vi skidajte s prodaje. Dapače [smiley] [bye]


Kolega, sta vi niste dugorocni ulagac? [yawn]
Pa i onaj Oliver nije ovakav druker!

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Kolega oklahoma, vidim da se razumijete u osnove rasta dionice, buy-sell zonu, povoljne i nepovoljne razine p/e, pa iznesite nam još koju o tome, jedva čekamo.

Možete komparirat i s ovim navedenim trvrtkama iz branše, evo dopustit ću vam da baratate podacima koje sam vam priskrbio, hvala.

never surrender

Ovo je kao da gledam Gruntovčane-sjeli tetec Cinober i Presvetli pa nama Dudekima objašnjavaju da smo bedasti.Dečki moji na konto ničijeg pisanja se dionica ne može dići ili spustiti.Postoje samo naznake rasta ili pada,postoje informacije dobronamjerne ili ne,postoje ljudi koji su sa još puno svojih istomišljenika tražili ,kopali i našli zlato koje je svima bilo pred nosom.Kad je Viro bio 300 pljuvali me,do 400 pljuvali me,do 500 pljuvali me,ali ja se nisam obazirao.Mislim da sam apsolutni pobjednik šta se tiče dobivanja jedinica na forumu,i zaslužio sam nagradu,a ona je rast cijene Vira.A oni šta su ipak pročitali i poslušali šta pišem i ušli na vrijeme omastit će brkove.A svi šta ćete danas pljuvat i kontrirat-"uzalud vam trud svirači"-VIRO KREĆE STRELOVITO KA CIJENI NA KOJOJ JE I BIO,JER TAMO MU JE I MJESTO.
P.S.,najdraža jedinica mi je bila jučer kad sam kopirao izviješće i stavio na forum.Sad vidite koliko se trude oni koji se nisu na vrijeme ukrcali na vlak.A ovaj vlak nikoga ne čeka.
SRETNO MOJI VIROVCI.

peyo

New Report

Close