VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/nrXtCIAIBw3QwY4xItDsbA==.pdf
http://zse.hr/userdocsimages/financ/VIRO-fin2012-2Q-NotREV-N-HR.pdf
show ide dalje

www.knjigara.com

ako ih kupi viro te trezorce do famoznih 75pct faliti ce im jos nekih 35200kom

Viro: Neto dobit u šest mjeseci uzletjela 68,9%

Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 24.07.2012. – 17:03:09

ZAGREB – Viro je u prvih šest mjeseci ostvario 47,47 milijuna kuna neto dobiti, što je čak 68,9 posto više nego u istom lanjskom razdoblju kada je neto dobit iznosila 27,36 milijuna kuna.

U prvom polugodištu skočili su i prihodi Vira, i to za 18,58 posto – sa prošlogodišnjih 336,4 milijuna kuna na 398,92 milijuna kuna, dok su prihodi od prodaje dosegnuli 376,24 milijuna kuna i bili 14,61 posto veći od lanjskih 328,29 milijuna kuna.

I rashodi virovitičke šećerane ostvarili su dvoznamenkasti rast – uvećani su za 14,13 posto, pa su na kraju polugodišta iznosili 352,7 milijuna kuna, dok su 30. lipnja prošle godine bili 309,04 milijuna kuna.

No, materijalni troškovi Vira smanjeni su za 50-ak milijuna kuna, odnosno za 15,45 posto – sa 341,05 na 288,34 milijuna kuna.

S druge strane, troškovi osoblja povećani su za 21,5 posto – sa 12,65 na 15,37 milijuna kuna, a to u Viru tumače povećanjem ostvarenih sati rada radnika. Skočili su i troškovi amortizacije, i to za 12,9 posto – sa 16,35 na 18,46 milijuna kuna, i to zbog amortiziranja novonabavljene opreme, kažu u Viru

izvješće za prošli kvartal vam je bilo bolje od ovog

ako ti je namjera preuzeti tih 2.6pct dali bi ti nabrijavao izvjestaj ovako 47mil dobit pa u ova vremena ko voli neka izvoli prodavati

Kanabis malo firmi u ovo vrijeme u ovoj državi ima bilo kakvu dobit……


izvješće za prošli kvartal vam je bilo bolje od ovog

Ma mislim što je to samo 68% uzlet dobiti u ovoj krizi.

Može li netko pojasniti ovu priču s Interkapitalom i prodajom vlastitih dionica od strane VIRA?

Poziv na podnošenje ponuda na kupnju dionica


Može li netko pojasniti ovu priču s Interkapitalom i prodajom vlastitih dionica od strane VIRA?

Ovih 6,12% dionica se moglo i poništiti i tada bi udruženi večinski /1. 2.i 4. dioničar povečali svoj
vlasdnički udio sa 64,88% na 67,94.

I vjerovatno će ići na kupovanje tog paketa.ali ne po 430 nego vjerovatno po povoljnijoj cijeni,
recimo 500.A mogu i po 430 jer ako netko ponudi više mogu odustati od prodaje.

Svako kupnja iznad 430 koju napravi većinci u toku godine dana podrazumijeva i plaćanje razlike
onima koji su prodali po 430 u obvezujučpju ponudi.

Ovo možemo shvatiti i kao pritisak na mirovince da idu u prodaju.Izgleda da su većinski odlučili pod svaku cijenu dobiti više od 75% dionica,a tada su apsolutni gospodari.

Ne zaboravite da novi zakon o dokapitalizaciji koje mora odobriti 3/4 dioničara mogu prisiliti sve na prodaju i nestanak Vira i njegovo delistiranje sa burze.

I zato bi eventualnih 500 trebalo prihvatiti.Ili tvrdoglavo čekati Godoa.

Mali dioničari imaju prilike ući u druge podcijenjene dionice i iskoristiti priliku ili nepriliku.
Vrag bi ga znal,kaj bi rekel Zagorec.

U VIRU nektar,med i mlijeko.Čestitke vlasnicima.

je kolega lopi samo sto je u dobrovoljnoj ponudi proslo cca1000 dionica tako da za mirovince to i nije neki novac ako trebaju platiti razliku po meni je ovo vise pokazatelj upravi vira po kojo bi eventualno cijeni pristali na prodaju svojih udjela kako napisah i ako kupe cijeli paket uprava jos ce im uvijek nedostajati 35200kom a sa obzirom na top 10 to je jako puno dionca


Zasto i tko nece proci dobro?

evo sada je jasnije, svi bi se sladili, nitko ne bi platio, probni baloni su u zraku

pozz
ne razumijem se nesto u dionice ,sticajem okolnosti usao sam u vrime maspoka u ht pa se prebacio u viro i kupovao po 1500 ,nizavao prosjek i kupovao po 250 i sad mi je prosjek tocno 500 kn..znaci 4,5 godina ulaganja i na nuli uz dodatne dvije?dividende,cini mi se.i sad sam u dilemi prodati ili ne??
1 pitanje,ako uprava uspije skupit 75 posto dionica ,postoji mogucnost da moje dionice nece nista vise vrijediti?znaci 0 kuna??
2.pitanje prodati sada ili cekati ipak 600 kn i izaci vani s nekom dobiti?


sve je tako kako si napisao, čak si i ocijenjen u skladu s tim

Po ocijenama se vidi da je većina rasprodala i sad bi se vratili nazat ali im je skupo.

New Report

Close