VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

reci cu koja mi nije a to sigurno nije ova niti ponuda od 430 ova se dionica prije 4godine trzila po 1400-1500kn ath je 1739kn i to dok joj Sladorana nije bila u vlasnistvu konstantno rade na racionalizaciji operativnih troskova,oprema iz Ormoza je instalirana i u funkciji ovaj PE je 4.65 pravi Viro ocekujem ove godine i dobit od barem 150mil kn,istina da sljedece godine ulazimo u uniju i da imamo kvotu ali kako sam pisao za sljedecu se godinu pitam kako se ta kvota racuna s time da je Hr u Eu od 01.07.13 ne cijelu godinu oni koji ovo citaju znaju o cem pricam.Dividenda prosle godine 37kn pa to je na ovu cijenu 8.9pct i ko kaze da nece biti i u buduce jos bolja od 2015god mozda nece biti kvota za eu tu jedniu godinu cu i premostiti bez dividende pa neka ju i skinu u MPT bar cu imati dividendnu dionicu a ako padne na tih 430kn ja cu postaviti par naloga na 431 da ju skupim sto vise eto toliko od bedaka.A sto se tice Osijecke secerane nevjeruj dananajcima ni kada darove nose

a nitko ne spominje jednu veliku prednost Osječka šećerane koja u procesu proizvodnje koristi ugljen dok je Viro na plinu.
o zatvaranju Osjecke secerane nema ni govora

gospon bocvana Viro spada u one potrosace do 100mil kbnih plina oni koji imaju ovu dionicu znaju kaj to znaci


jedan izvor mi je rekao da će ponuda biti na 430.
Vjerojatno zato ni ne raste puno jer se ipak očekuje niža cijena ponude.

a tko će platiti ovo čekanje dok sve ostalo raste, mijenjaj izvor,
po toj cijeni mogu kupiti vrlo malo, ovo možemo smatrati probnim balonom, pa ga ipak pusti malo više [lol] [lol]



kako napisah ovo fondovi ako je 430 nece progutati jer su u dubokm minusu zbog preslagivanja u secernom biznisu potrebno im je sto vise dionica po mom radi namire mepasu jer vjerujem da ce Osijecka secerana staviti kljuc u bravu a da ce gospon Pip…c biti namiren sa vlasnicki udjelom u Viru kako god ocekujem 2kruga jedan za bedake a drugi za mene

A koja je Vaša cijena?
[/quote]

ako bude srazmjerno rastu cijene šećerne repe(20%) i šećera(100% u par godina) onda bi cijena od 600 kn za sada bila ok, to mogu platiti od zarade na žutom šećeru

kvote nisu problem dosadašnje kvote su uspješno popunjavane, kvote se odnose na plasman SAMO šećera od repe na tržištu EU (tj i hrvatske kad uđemo). tršćani šećer nije uključen u kvote i može se koristiti za domaće tržište tako da velika količina ovog šećera šta je na domaćem tržištu je od trske (takozvana žuta kampanja)

nisam siguran da je to istina

Neka mi neko objasni kako to da se šećer uvozi u europsku uniju pa na taj naćin je logićno da ga fali jer Viro izvozi oko 70% svoje proizvodnje u EU,čini mi se da kvota služi samo da ogranići kolićinu šećera koji može da se proda u EU bez dodatnog poreza a ostala kolićina,znaći viška šećera mora se platiti dodatni porez i to je to.Pa ako viro taj porez plaća i sada prilikom izvoza zašto ga nebi do 2015 godine kada se ukidaju kvote nebi mogao plaćati na kolićinu iznad dozvoljene kvote.


Neka mi neko objasni kako to da se šećer uvozi u europsku uniju pa na taj naćin je logićno da ga fali jer Viro izvozi oko 70% svoje proizvodnje u EU,čini mi se da kvota služi samo da ogranići kolićinu šećera koji može da se proda u EU bez dodatnog poreza a ostala kolićina,znaći viška šećera mora se platiti dodatni porez i to je to.Pa ako viro taj porez plaća i sada prilikom izvoza zašto ga nebi do 2015 godine kada se ukidaju kvote nebi mogao plaćati na kolićinu iznad dozvoljene kvote.

ovo ti može samo ministar Jakovina objasniti obzirom kako si postavio pitanje


nisam siguran da je to istina

sav žuti šećer od sirupa trske završava na domaćem tržištu, a onaj finiji i zdraviji od šećerne repe ide u EU, zato nas EU treba da njima proizvodimo što valja, jer oni mogu to platiti, a nama što ostane



Neka mi neko objasni kako to da se šećer uvozi u europsku uniju pa na taj naćin je logićno da ga fali jer Viro izvozi oko 70% svoje proizvodnje u EU,čini mi se da kvota služi samo da ogranići kolićinu šećera koji može da se proda u EU bez dodatnog poreza a ostala kolićina,znaći viška šećera mora se platiti dodatni porez i to je to.Pa ako viro taj porez plaća i sada prilikom izvoza zašto ga nebi do 2015 godine kada se ukidaju kvote nebi mogao plaćati na kolićinu iznad dozvoljene kvote.

ovo ti može samo ministar Jakovina objasniti obzirom kako si postavio pitanje
[/quote]
Pa vidim da ti nije mnogo toga jasno u tome pitanju npr.ako Viro može poslovati sa tolikim dobitkom izvozeći u EU (znaći RH nije članica))kako onda može biti u lošijoj poziciji kada RH bude članica unije gdje unija zaštićuje svoje proizvođaće,kvota postoji da se zaštite i ostali proizvođaći šečera u uniji.Znaći ono što je preko kvote to je više oporezovano znaći manja je dobit ali niko ne kaže da dobiti nema i da se to nemože prodati u EU,šećer uvoze jer im fali,nije valjda razlog da potpomažu zemlje koje nisu u EU



nisam siguran da je to istina

sav žuti šećer od sirupa trske završava na domaćem tržištu, a onaj finiji i zdraviji od šećerne repe ide u EU, zato nas EU treba da njima proizvodimo što valja, jer oni mogu to platiti, a nama što ostane
[/quote]

Izvini ali ovo uopste nije tacno. I jedan i drugi secer su govtovo 100% identicni.

Ako imas ikakvu referencu za ovu tvoju tvrdnju molim te da nam postujes link.

Dobro kad ovdje teoretski isoada zadnji dan za ponudu?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table




Neka mi neko objasni kako to da se šećer uvozi u europsku uniju pa na taj naćin je logićno da ga fali jer Viro izvozi oko 70% svoje proizvodnje u EU,čini mi se da kvota služi samo da ogranići kolićinu šećera koji može da se proda u EU bez dodatnog poreza a ostala kolićina,znaći viška šećera mora se platiti dodatni porez i to je to.Pa ako viro taj porez plaća i sada prilikom izvoza zašto ga nebi do 2015 godine kada se ukidaju kvote nebi mogao plaćati na kolićinu iznad dozvoljene kvote.

ovo ti može samo ministar Jakovina objasniti obzirom kako si postavio pitanje
[/quote]
Pa vidim da ti nije mnogo toga jasno u tome pitanju npr.ako Viro može poslovati sa tolikim dobitkom izvozeći u EU (znaći RH nije članica))kako onda može biti u lošijoj poziciji kada RH bude članica unije gdje unija zaštićuje svoje proizvođaće,kvota postoji da se zaštite i ostali proizvođaći šečera u uniji.Znaći ono što je preko kvote to je više oporezovano znaći manja je dobit ali niko ne kaže da dobiti nema i da se to nemože prodati u EU,šećer uvoze jer im fali,nije valjda razlog da potpomažu zemlje koje nisu u EU
[/quote]

ipak ti mene poslušaj pa se javi Jakovini ili Božiću u ministarstvo, Božić zna što se ispregovaralo,a Jakovina ne zna jer još nije bio na funkciji, pa biraj




nisam siguran da je to istina

sav žuti šećer od sirupa trske završava na domaćem tržištu, a onaj finiji i zdraviji od šećerne repe ide u EU, zato nas EU treba da njima proizvodimo što valja, jer oni mogu to platiti, a nama što ostane
[/quote]

Izvini ali ovo uopste nije tacno. I jedan i drugi secer su govtovo 100% identicni.

Ako imas ikakvu referencu za ovu tvoju tvrdnju molim te da nam postujes link.
[/quote]
[bye]

New Report

Close