VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ipak viro dividendna dionica,ne zaboravi.lanjska ukupna dividenda je bila 35 kuna po dionici tako da premija od 10 posto ne dolazi u obzir. tu bi moglo min biti 500 kn.

Eto kolega, lijepo smo došli do prave vrijednosti ili 350 Kuna ….. [tongue]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Ja očistio trečinu VIRA iz portfelja na otvaranju pa ko ga hebe…možda sam se zahebo,al dobar je osjećaj u zadnje vrijeme malo i zarađivati 🙂

Dobro je, 500 kuna nije uopće loše.

A možda na kraju i ponude upravo toliko.

Obzirom da imaju 66 posto, recimo da od preostalih 34 posto prikupe nekih 20 posto ( cca 260 000 komada ) po cijeni od 500 kuna, to je ugrubo samo 130 milijuna kuna, a toliko keša mislim da imaju.
[/quote]

A zašto bi davali više od zakonski propisanog minimuma?
[/quote]

zato što je ovo DOBROVOLJNA ponuda?

po zadnjem datumu robicu i zadri treba 2.88pct da dostignu do 75pct dionica bez danasnjeg trgovanja s tim da su ovo mirovinski fondovi kupovali na 1100 kn a neki i po 1400kn




Ja očistio trečinu VIRA iz portfelja na otvaranju pa ko ga hebe…možda sam se zahebo,al dobar je osjećaj u zadnje vrijeme malo i zarađivati 🙂

Dobro je, 500 kuna nije uopće loše.

A možda na kraju i ponude upravo toliko.

Obzirom da imaju 66 posto, recimo da od preostalih 34 posto prikupe nekih 20 posto ( cca 260 000 komada ) po cijeni od 500 kuna, to je ugrubo samo 130 milijuna kuna, a toliko keša mislim da imaju.
[/quote]

A zašto bi davali više od zakonski propisanog minimuma?
[/quote]

Ovo je stvarno nebuloza da daju zakonski minimum. Pa nitko ih ne sili da moraju kupovat.

A zašto duropack za belišće nije nedavno davao minimalno potrebnu ponudu nego su išli na 700 kuna? Isto je bilo i pri zadnjem skupljanju dionica na 500 kuna prije 2 godine.

Osim toga viro odavno ima razrađen plan za svoj razvoj i jako dobro zna da mu je ovo isplativ posao. Ako im se ukaže mogućnost da postanu većinski vlasnik ne vidim razlog zašto to ne učinit na svestrano zadovoljstvo. Dobit vira će jednog dana bit puno veća nego je sad kad se posve provede restrukturiranje.

Trenutna računica je da na oko recimo 500 kuna svi dobivaju i viro i mali dioničari i veći ulagači ( fondovi ) kojima treba keš.

never surrender


po zadnjem datumu robicu i zadri treba 2.88pct da dostignu do 75pct dionica bez danasnjeg trgovanja s tim da su ovo mirovinski fondovi kupovali na 1100 kn a neki i po 1400kn

Pa onda im je još manji problem dat 500 kuna po dionici ako im treba okvirno 40 000 komada. To je sve skupa iznos od nekih 20 milijuna kuna. Vjerojatno su i sami danas kupovali pa će im možda trebat još manje. Na tu cijenu bi inače mogli privuć dosta ekipe, ako ništa drugo pokoji fond i pokoje male ulagače kojima treba love…osim ako cijena na burzi ne skoči značajnije iznad 500, onda bi možda morali malo dići ponudu. Al koliko vidim prodavača do 500 ima dovoljno, evo već danas prošlo 1 milijun prometa po prosječno 470 kuna

Samo šta kaže jedan kolega, čemu se onda znojit i kupovat sad po 470-480 kuna da bi eventualno zaradio 5 posto?

Al kako god ispalo u svakom slučaju lijep potez uprave.

never surrender

Ak žele kupit moraju dat neku fer cijenu. S obzirom da je ponuda dobrovoljna onda ce ponuda biti iznad zakonskog minimuma. A cijena u ponudi ovisi prvenstveno o tome koliko je velika njihova zelja da preuzmu Viro.
Dodatni vjetar u ledja za fer cijenu ponude je i ulazak u EU i mislim da ponudom zele preduhitrite neke druge moguce ponudjace.

Nije bolest sve što boli

nisam siguran da bi delistirali Viro sa burze treba im 95pct

Skupljaju po 400 – 410 vec par mjeseci da su mogli po tom uzet vec bi uzeli. Premiju ce neku dat. Meni je oko 465 kuna neki minimum a preko 500 mislim da nema sanse da ponudi.

Tolko od mene

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

ovdje se kuha čobanac….sve što se tu dogadja u zadnjih god dana, čini se, dobro je isplanirano…ova ponuda pred ulazak u EU???

ništa mi nije više jasno…mislim da je ovo zauzimanje jače pozicije u dionici jer nešto od EU očekuju…vjerovatno bolju dobit ili što već…

ja još svoje neću prodavati…i sigurno ne po ovoj cijeni…

OBAMA................SPASITELJ


ovdje se kuha čobanac….sve što se tu dogadja u zadnjih god dana, čini se, dobro je isplanirano…ova ponuda pred ulazak u EU???

ništa mi nije više jasno…mislim da je ovo zauzimanje jače pozicije u dionici jer nešto od EU očekuju…vjerovatno bolju dobit ili što već…

ja još svoje neću prodavati…i sigurno ne po ovoj cijeni…

[thumbsup]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT



ipak viro dividendna dionica,ne zaboravi.lanjska ukupna dividenda je bila 35 kuna po dionici tako da premija od 10 posto ne dolazi u obzir. tu bi moglo min biti 500 kn.

Eto kolega, lijepo smo došli do prave vrijednosti ili 350 Kuna ….. [tongue]
[/quote]
A našao se pravi da komentira cijenu ,gdije god ste komentirali bilo je suprotno od ATPL pa do ERNT

budem im ja prodao svoje, al tamo za 5-6 godina 🙂


Bio sam iznenađen što je Viro ove godine čak 2 puta dijelio dividendu uz otkup trezorskoh dionica. Dakle, podijelili su 50-etak mil. kuna dividende te je trezor otkupio od većinskog vlasnika 15-etak mil. kuna vl. dionica. Naravno, poslovanje je vrlo solidno te tvrtka kupuje i na burzi vlastite dionice, dijeli dividendu ali vidimo da su možda većinski vlasnici Vira na ovaj način možda "izvukli novac" par mjeseci prije da bi kupili Sladoranu jer država "para nema" pa će biti rasprodaje tvrtki u državnom vlasništvu.

Ograđujem se, nemam dionice Vira d.d., nemam spoznaje o tome da li će kupac 17% udjela u sladorani biti Viro-r-a, većinski vlasnici Vira d.d. ili netko treći.


Ovo sam napisao prije 3 mjeseca na ovoj temi, sada vidim da su imali plan za daodatnim stjecanjem vlasništva u Viro-r-a a ne da bi kao fizičke osobe ili pravne osobe kupovali sladoranu. Dakle, 65 mil. kuna su izvukli iz tvrtke bilo preko trezora ili dividende te će sada tim novcem povećati udio u Viro-r-a.

Vrlo mudro i solidno odrađena priprema i plan, pretpostavljam da neće svi prodati dionice bez obzira koju cijenu ponude te bi većinski vlasnici mogli doći do povećanja udjela sa novcem tvrtke.

Štednja je mudrost trošenja.

slažem se kolega nino…meni se također cini da je ovo jeftina kupnja kapitalom stecenim od dividende…a za par godina vjerovatno planiraju skupo prodati nekom jačem igracu u uniji…meni sve miriše na takav plan…ili eventualno planiraju daljnja preuzimanja i širenja na stranim tržištima…činjenica je da je viro vecinski vlasnik sladorane i žita, obnovljena tvornica i uređena tvrtka koja u najtežim vremenima posluje u dobiti od 10 mil eura…cijena koja je sada ispod je one iz 2006 kada sve od navedenog nije postojalo…

OBAMA................SPASITELJ

Kupnja 17 % udjela Sladorane, plus javna ponuda za ostalo (a ima još dosta), a danas ova ponuda o preuzimanju Vire ! Za kraj godine več najavljen početak izgradnje pročistaća otpadnih voda u SLDR koje takođe iziskuje veliko financijsko ulaganje. Jel može netko izračunati koliko novca ukupno treba za ovako nešto i što bi sve ovo trebalo dugoročno značiti ? Možda se obistine prognoze Miodraga Kostića (Zadrinog pandana iz Srbije) koji kaže, da bez stranog partnera koji bi egzistirao sa npr. polovicom vlasništva VIRI, ta tvrtka kao i cijela šećerna industrija u hrvatskoj nema budučnosti u EU.

New Report

Close