VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nitko se od vas nije potrudio makar istraziti zasto kompanija kupuje svoje vlastite dionice, sramite se, evo ja sam nesto nasa na engeskom share repurcase

Da i tu blokadu ocekujem ko ozeblo sunce jer tad cemo znati sve,sve sta smo otkrivali mjesec dana.

peyo

—SHARE REPURCHASE —
Program by which a corporation buys back its own shares in the open market. It is usually done when shares are undervalued. Since repurchase reduces the number of shares outstanding and thus increases earnings per share, it tends to elevate the market value of the remaining shares held by stockholders.

PEYO znaš li ti engleski ili pričaš ko naša Jaca, nemoj se ljutit šala

Ma ne znam tu mi ije problem,cujemo se moram kuci

peyo

koju oni lovu koriste za kupovinu dionica, dividendu ili šta


Pa dobro kolege evo odgovor sa čime vi mene možete uvjeriti u suprotno.Da li je taj scenarij nemoguć.To su moje teorije ,da li su moguće ili ne to će se vidjeti.A moram Vam reći da su mi takve postove pogrde slali i kad je Viro bio 290,pa 350,pa 400 ,pa evo koleke i Vi na 460.Ne bi ja bio toliko uvjeren da Viro nije svoj kapital toliko proširio.Dugo radim ovaj posao u fušu,preživio sam veliki potop,zaradio love,lijepo živim,i vjerujem u rast Vire.A da mi se oslobodila lova sa IGH već danas bi Vam dački moji dokazao svoju teoriju.
Ja sam vječiti optimist i ko lovački pas kad nanjušim idem do kraja.Sory ako vas moji postovi ne znam vrijeđaju ili brkaju vaše planove,ali ja tučem po svome.Burza je ko preferans svako kroji svoju kartu.A ja uvijek pobijeđujem.

kolega,

ja sam vas pitao da mi objasnite zasto mislite da je moguce da viro danas bude na 1000 kn?

vas odgovor me nije zadovoljio pa vas moram staviti na ignore.

lp

buksa [bye]

"Day after yesterday"


nitko se od vas nije potrudio makar istraziti zasto kompanija kupuje svoje vlastite dionice, sramite se, evo ja sam nesto nasa na engeskom share repurcase

simune,

to je vec istrazeno i zato i kupujem(o) dionicu na ovim razinama (najvecim u godinu dana).

lp

buksa

"Day after yesterday"

A ja sam ti kolega lijepo objasnio e sad dali se praviš grbav ili……….Stvarno nemam živaca raspravljat sa ljudima koji se javljaju danas.Gdje ste bili do sada,sve je objašnjeno,sve je rečeno,sve piše.A ovo stavioi sam te na ignore,pa nismo tetkice pa "ja više sa tobom ne pričam"……ili ti možda jesi???????????
Još nešta šta danas na našoj burzi nije moguće,primjer brodari na osnovu dva dana dobrih vozarina poletjeli………A rezultati??????????Ako je ikome normalno da firme koje nažalost loše posluju idu gore,a dobri stoje u zapećku onda u………….

peyo



nitko se od vas nije potrudio makar istraziti zasto kompanija kupuje svoje vlastite dionice, sramite se, evo ja sam nesto nasa na engeskom share repurcase

simune,

to je vec istrazeno i zato i kupujem(o) dionicu na ovim razinama (najvecim u godinu dana).

lp

buksa
[/quote]

Postoji jedna lijepo engleska recenica, a glasi: "No s..t Sherlock". No offense.

Dvadesetak kolega je mjesec dana tražilo ,kopalo šta na terenu šta je većini strani pojam,i na internetu,svađali se,prepucavali ,raspravljali i zajedno sa konkretnim dokazima došli do zaključka da imamo zlatan rudnik.VIRO nije dionica za brzu zaradu,njega čekamo,zašto zato šta su ljudi nakon svih događanja nepovjerljivi i oprezni.Aovaj odgovor kolegi šimaunu je stvarno bez veze,jer ako ljudi ulazite samo zato šta Viro kupuje svoje dionice,onda ste definitivno burek igrači i bolje izađite dok vam je vrijeme.Kolega šimun zajedno sa svima nama aktivno sudjeluje i razmišlja dobro za razliku od nekih.
Svi koji ne vjerujete u Viru ući ćete ali na kraju tunela.Većina nas je pogodila dno a kraj ,kraj je na puno većim ciframa nego itko od nas i ne sanja.
Pozdrav svim mojim kolegama Virašima.

peyo

http://www.secerana.hr/default.aspx?id=53

Jak podatak. Pitanje je od kada imaju ugovor s agrokorom o sadnji repe, da li svejedno zaposljavaju sezonce. To je svejedno u vrh glave 350 radnika cak s tim sezoncima. Sa sladoranom, 59%, prihodi vira idu preko milijardu kuna i povecavati ce se, to je 3 mil kn po covjeku godisnje. Drugim rijecima, 1 covjek odradi 8219 kn prihoda dnevno, sto je otprilike prosjecna plaća SSS u RH sa svim davanjima. Znaci 12-15 dana odradi za sebe za godinu dana. Ostalo su troskovi itd…Ovo je samo bez veze kuriozitet.

Druga zanimljiva stvar je taj zatvoreni mirovinski fond viro-AZ. Da li je taj fond kupovao uz upravu?

Treca stvar je: "Osim ulaganja u obrazovanje, Viro svojim zaposlenicima osigurava božićnicu i regres prema Kolektivnom ugovoru, te dodatno osigurava i uskrsnicu, stimulacije, besplatne knjige za osnovnoškolce, stipendije studentima – djeci zaposlenika, praksu i pripravnički staž za djecu zaposlenika i jubilarne nagrade. " Ovo je sve ok, ali ne razumijem ovo s pripravnickim stazom djece zaposlenika? Zavrsis bilo koji faks koji ima doticaja s virom i imas osiguran pripravnicki staz? (pravo, ekonomija, fer, strojarstvo, pbf, agronomija, kemijska tehnologija, veterina?). Malo i cudno moram priznati, a s druge strane za pohvaliti…mada malo mirise i na protekciju. Moze li student iz Zupanje ili Delnica imati osiguran pripravnicki staz u Viro-u???? Hm……..

http://www.secerana.hr/default.aspx?id=55

znaju voditi i motivirati, to je ocito. 50 i vise tona po ha se dobiva a koliko sam racunao, agrokor lupa i po 80 tona po ha, svaka im cast.

Evo kol .ja sam uvjeren da si u pravu jel si danas pogodio na cca500kn.Joj koju sam ja danas frku imo javio mi se neki pametnjakovič na privat a čovjeka nisam spominjo ni komentiro ja mislim da je danas biometerološka prognoza bila loša za kronične……,evo i ja ču nešta napisat vjerovatno kao investitor smijem …adpl je kupovala svoje dionice jedno vrijeme i bila je na cca36 kuna itd,nešta slično viri i tako meni zapala za oko a bilo tu puno pametara ja opet lupo po svom i …….na kraju kupim viru na cca…kn
dobro imo sam odmah zaradu i mogo prodat reko da nelupam bezveze dalje osta ja ovdje.Međutim nisam puno piso pod njim več pod Đakovštinom da hrana ode a oni se smijali i ignorirali,nakon nekog vrimena javlja ju se oni meni i pitaju za savite, jesam se nasmijo na ovom forumu nisam tako nikad u životu,vidim sve ok ide tu jaka je sindikalna organizacija i mi u plusu

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Dečki moji na te privatne poruke se nemojte uopće obazirati,a ako vam baš dignu živac otfikarite ih na"lijepo".Mena više smetaju ovi gotovani koji sad pametuju.Cone pa jel se ne sjećaš da smo taj ugovor sa A grokorom proradili i ocijenili ga kao odličan,i zajedno funkcioniraju odlično.Ruka ruku mije.A milusicu nemoj se sikirati ni nikome opravdavati ti si za njih bog.Ako ljudi shvate da smo mi odnosno puno nas već sad u debelom plusu,i ne prodajemo ,znači da čekamo puno veću lovu.Ali mislim da je puno burek igrača u kombinaciji za ulaz i to mi se ne sviđa,jer bježe pred prvim većim nalogom.Žao mi je šta nisam riješio Igh ,danas bi Viro bio 1400.Hebiga.Sad da mi se otvore moji čepovi koji stoje neki i godinu i pol sve bi ulupao u VIRU.Nikad do sada nisam bio toliko fasciniran sa radom i rezultatima neke naše firme,ali sada—-VIRO.

peyo

Ija sam htio nešta više ubost ali eto zadovoljan sam ,možda još nešta dokupim na 700 ako uspije plan.Danas mi došo jedan član familije i priča mi o ulaganjima u agrocor da ne povjeruješ ,a šta tek rade napolju cifre za koje ovi ovdje nisu čuli ,ja mislim da je tu malo politika zakuhala npr.Prva Generacija i drugi,ali poslje ine ide to moj prijatelju,stranci zarađuju na: da se izrazim seljački fekalijama dok kod nas neznaju na hrani,sutra radimo. Nek drugi gledaju .Baš me nazvo kol. kaže jučer i danas na forex zaglibio u šečeru i sad smo mi trebali na 1500kn,,,,polako al sigurno .Poz investitorima i sindikalnoj org. [wink]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close