VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mičite onih 387 komada da možemo dalje!

Viro ide sporo ali sigurno sa stalnim rastom od 300 do 428 zadnjih mjesec i pol.Dobro je za nas šta ne ide brže jer bi nam odmah uletili brzopotezni burek igrači.Ovako im Viro nije zanimljiv.Ovo šta veli kolega stormy je ta istina koju ja čekam.Do godišnjeg izviješča šta više,a onda udar………….up.Kad sam ulazio u Viru,jedan kolega mi je rekao ili si investitor ili ovdje nemaš šta tražiti.Svaka čast kolega živa istina.Cijena koja je meni prihvatljiva ……….preko četiri znamenke i siguran sam da Viro to može.SRETNO.

peyo

Da li neko zna kad bi moglo izviješće,da li je još rano?Pitam zato šta je danas petak,i moglo bi doći do jačeg ukrcaja……………………..

peyo


Da li neko zna kad bi moglo izviješće,da li je još rano?Pitam zato šta je danas petak,i moglo bi doći do jačeg ukrcaja……………………..

na njihovoj stranici piše 31.03. – http://www.secerana.hr/default.aspx?id=50 , mislim tako je bilo prošle godine a sad ove neznam

Znači mogao bi igrati moj scenarij.Hvala kolega cbw.Evo gledam malo ask se ne miče ni milimetra,a prvi put nakon mjesec dana blokada na 16-tom nalogu.Do blokade1183 komada.Veselo.

peyo

pocelo je………….

Jedino domaće tekuće krmivo

Županja, 28. siječnja 2010. – Sladorana Županja predstavila novi proizvod «Sladoliq» koji spada u red tekućih krmiva na bazi melase. Proizvod je danas predstavljen u restoranu Kristal u Županji nakon dvomjesečnog testiranja provedenog na mliječnim kravama, a predstavio ga je dr. Stanislav Latos. Također je održano predavanje na temu Suproizvodi industrije šećera u ishrani krava prof. dr. Darka Grbeše s Agronomskog fakulteta u Zagrebu, a iskustva pokusa na farmi Popovac prenio je dr. Antonio Maltar, glavni nutricionist tvrtke Agrokor zadužen za ishranu krava muzara.

Sladoliq je proizvod namijenjen je poboljšanju okusa krmiva. Korištenje takvih tekućih krmiva široko je prihvaćena praksa u državama s razvijenim govedarstvom, a osobito krmiva na bazi melase zbog njihovih povoljnih utjecaja. Krmiva poput Sladoliqa povoljno djeluju na organizam preživača poboljšavajući fermentaciju i uvjete fermentacije u buragu, najvećoj želučanoj komori, opskrbljujući tako organizam energijom i bjelančevinama te povećavajući sintezu bjelančevina, što povoljno utječe na sastav mlijeka.
Sladoliq se sastoji od min. 50% suhe tvari, 18% bjelančevina, te sadrži ukupno 27% šećera.
Omjer količine Sladoliqa i povećanja količine mlijeka može se izraziti na način da se uporabom 1 kg Sladoliqa količina mlijeka povećala za 2 l. Uporabom Sladoliqa u prehrani krava povećane su masnoće u mlijeku do 1%, dok je servisni period skraćen.

Uvođenju proizvoda na tržište prethodio je dvomjesečni eksperiment proveden u razdoblju od 22. listopada do 22. prosinca 2009. godine na mliječnim kravama na farmi u Popovcu, koja primjenjuje suvremene metode hranidbe.

http://www.secerana.hr/default.aspx?id=245

OBAMA................SPASITELJ

Bravo ddario- jedna od potvrda onoga šta sam pisao se ostvarila,idemo dalje svaki novi dan nova potvrda,a tko mi ne vjeruje vratite se na moje postove unatrag 2 tjedna.

peyo


pocelo je………….

Jedino domaće tekuće krmivo

Županja, 28. siječnja 2010. – Sladorana Županja predstavila novi proizvod «Sladoliq» koji spada u red tekućih krmiva na bazi melase. Proizvod je danas predstavljen u restoranu Kristal u Županji nakon dvomjesečnog testiranja provedenog na mliječnim kravama, a predstavio ga je dr. Stanislav Latos. Također je održano predavanje na temu Suproizvodi industrije šećera u ishrani krava prof. dr. Darka Grbeše s Agronomskog fakulteta u Zagrebu, a iskustva pokusa na farmi Popovac prenio je dr. Antonio Maltar, glavni nutricionist tvrtke Agrokor zadužen za ishranu krava muzara.

Sladoliq je proizvod namijenjen je poboljšanju okusa krmiva. Korištenje takvih tekućih krmiva široko je prihvaćena praksa u državama s razvijenim govedarstvom, a osobito krmiva na bazi melase zbog njihovih povoljnih utjecaja. Krmiva poput Sladoliqa povoljno djeluju na organizam preživača poboljšavajući fermentaciju i uvjete fermentacije u buragu, najvećoj želučanoj komori, opskrbljujući tako organizam energijom i bjelančevinama te povećavajući sintezu bjelančevina, što povoljno utječe na sastav mlijeka.
Sladoliq se sastoji od min. 50% suhe tvari, 18% bjelančevina, te sadrži ukupno 27% šećera.
Omjer količine Sladoliqa i povećanja količine mlijeka može se izraziti na način da se uporabom 1 kg Sladoliqa količina mlijeka povećala za 2 l. Uporabom Sladoliqa u prehrani krava povećane su masnoće u mlijeku do 1%, dok je servisni period skraćen.

Uvođenju proizvoda na tržište prethodio je dvomjesečni eksperiment proveden u razdoblju od 22. listopada do 22. prosinca 2009. godine na mliječnim kravama na farmi u Popovcu, koja primjenjuje suvremene metode hranidbe.

http://www.secerana.hr/default.aspx?id=245


Kolega, to je vijest od prije točno godinu dana.
To vam i piše odmah ispod naslova.

Ne razumijem potpuno vaš post. Je li tada nešto počelo ili sada nešto počinje na osnovu te vijesti.

Frcko prvo skoči a onda reci hop.Oni koji su trebali pročitati post od ddaria su shvatili,a ti………možda na godinu?????????????-MA NE VJERUJEM.

peyo

nemrem verovat kak su smesni ovi sto danas rasprodaju…kao da ne znaju da u ponedjeljak skace visestruko


Frcko prvo skoči a onda reci hop.Oni koji su trebali pročitati post od ddaria su shvatili,a ti………možda na godinu?????????????-MA NE VJERUJEM.

Kolega, na ignore stavljam samo one za koje se uvjerim da pišu potupne gluposti i da od njih ne mogu ništa naučiti. Do sada su to bili loris i okO. Sad ste i vi ušli u tu prestižnu grupu. Čestitam.

Sory Frcko ali uči se sa lovom- u igri .Na svojim greškama se uči,a ne na tuđim,jer pokraj tuđe greške prođeš i ne obazireš se,a kada te tvoja greška opali po džepu ili ne daj bože po glavi —–onda naučiš.Sory ne ljuti se nisam mislio ništa loše-ugodan vikend.A sada zig zag Medveščak -arena me čeka.

peyo


Znači mogao bi igrati moj scenarij.Hvala kolega cbw.Evo gledam malo ask se ne miče ni milimetra,a prvi put nakon mjesec dana blokada na 16-tom nalogu.Do blokade1183 komada.Veselo.

da i nemojmo zaboraviti da ovaj put u izvješće ulazi sladorana županja – kao subjekt konsolidacije

Ma tako je kolega,jučer je europa gadno crvenila,ameri još gore,vozarine nikad niže.. pa i mi….Lagana stagnacija ma ok-sve pet.Izašlo je par ljudi,i ok,ja bi osobno volio da ih je izašlo više,da ne kvare rast kad se zaletimo.Svi koji su ulazili od 300 -400 su u zaradi,i ko igra na sitnjaka već je izašao ili će uskoro,ato vidite po asku.Bid je šupalj sve do 400 ,a dečki koji su stavili malo veće naloge na ask ,kupuju na bidu – ija sam na bidu,a kupujem od 300 pa na dalje.Viro je sad u naponu snage i ništa ga neće zaustaviti.Ni moja piskaranja na forumu ga neće dići ,a ni piskaranja kontra ga neće spustiti.Viro je danas druga INA,a puno ljudi će to shvatiti u letu.Samo sa jednom razlikom od recimo neki dan Luke Rijeke,debeli rast pa pad,zbog najave vlade za sredstvima…………?????????Ili JDPL,na konto čega…..???????????-pogledajte vozarine.
Za razliku od svih firmi danas INA i VIRO imaju razloge za let.Ali pričekajmo rasplet………….
Jučer ludnica-vilah vilah auf viederzehn-7:2,atmosvera ludilo-ZIG-zag -MEDVEŠĆAK.15000 LJUDI -UAU i još besplatan hamburger-bravo Đuro to je reklama.

peyo

Evo otprilike potvrda o tvornici etanola i dobivanja energije iz "ZELENE BIOMASE".Probajte povući paralelu između Vire koji kreće u ove iste projekte i ovog šta slijedi:

28. siječanj 2011.

U ovoj godini za energetsku učinkovitost 67 mil. eura

Raspisan novi natječaj za program ‘Inteligentna energija za Europu’

Program "Inteligentna energija za Europu" vodi Izvršna agencija za konkurentnost i inovacije (EACI) uime Europske komisije, a osnovni cilj programa je prihvatiti i uvesti mjere energetske učinkovitosti i upotreba obnovljivih izvora energije, promocija učinkovitoga korištenja energije i energetske raznolikosti te promocija energetski učinkovitog prometa.

Također je za razdoblje od 2007. od 2013. i dio Programa za konkurentnost i inovacije (CIP), a ukupni proračun od 730 milijuna eura koristi se za potporu projektima u okviru godišnjih poziva za prijedloge projekata. Novi natječaj raspisan je 18. siječnja 2011. za prijavu projekata u sklopu programa "Inteligentna energija za Europu", a prijedlozi projekata se moraju predati do 12. svibnja 2011. godine. U 2010. ovim je programom odabrano 44 projekta za sufinanciranje od prijavljenih 349 projekata s omogućenim budžetom od 58 milijuna eura. Ovogodišnji natječaj se ne razlikuje u mnogočemu od prethodnih natječaja, a uključuje budžet u iznosu od 67 milijuna eura. Programom se osigurava sufinanciranje u iznosu od 75 posto ukupnih prihvatljivih troškova, a važno je naglasiti da se ovim programom ne financiraju istraživanje, razvoj tehnologija i investicije u opremu kao ni izolirane, pojedinačne akcije na nacionalnoj ili lokalnoj razini. Bilo koja privatna ili javna organizacija osnovana u Europskoj uniji, Norveškoj, Islandu, Lihtenštajnu i Hrvatskoj može se prijaviti na natječaj, s tim da projekt mora uključivati najmanje tri partnera iz tri različite zemlje. Svaki partner mora dokazati financijsku i tehničku osposobljenost za provođenje projekta prilaganjem potrebnih dokumenata.

Projekt da bi zadovoljio kriterije propisane programom mora uključivati jedno od sljedećih područja: energetska učinkovitost – SAVE (energetski učinkoviti proizvodi, energetska učinkovitost u industriji), obnovljivi izvori energije – ALTENERE (proizvodnja električne energije iz obnovljivih izvora energije, korištenje obnovljivih izvora energije za grijanje i hlađenje, biomasa), energija u prometnom sektoru – STEER (energetski učinkovit promet, čista i energetski učinkovita goriva) te integrirane inicijative (energetske usluge, mobilizacija investicija u energetici, energetska učinkovitost i obnovljivi izvori energije u zgradarstvu). Poboljšanjem energetske učinkovitosti i poticanjem korištenja obnovljivih izvora energije IEE program želi potaknuti akcije koje će pomoći u ostvarivanju ciljeva EU, dok bi odabrani projekti trebali pridonijeti povezivanju različitih zemalja i razmjeni znanja i iskustava tako promičući jednu od osnovnih poruka Europske unije, a to je izgradnja zone stabilnosti, demokracije i održivog razvoja, zadržavajući pritom kulturalnu raznolikost, toleranciju i osobne slobode.

Tijana Savić, autorica je stručna suradnica i voditeljica skupova regionalne energetske agencije sjeverozapadne Hrvatske

peyo

New Report

Close