VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko god se to čini da je bilo puno dionica ispod 300kn i ni je s obzirom koliki su prometi sa ovom dionicom u normalnija vremena. Ali da se je neki mali ulagač kroz par dana mogao natrpati recimo za pola miliona, mogao je mrtav hladan. Samo trebalo je imati i para i muda za to. Prošle jeseni kada je pala ispod 800 činilo mi se je kao odlična prilika. Kad je palo ispod 600( 560 u doba prodaje Ine) kupovao sam i promašio, srećom da sam stalnim dokupom i nešto trejdom spasio stvar. Da se je znalo šta će biti i čuvati novce od Ine do 12. ili 3. mjeseca koje ludilo bi to danas bilo.

who dares, wins

I ova cijena je iz one perspektive super,ma uostalom kako i sve druge.
Šta da ja kažem di mi je prosjek 983 kn ,na Viru.
Vjerujem da ćemo se dugo sjećati ovim cijana kad prođe ovo ludilo,a jednom mora proć !


zašto misliš da će šećerene prve osjetiti oporavak?


Šečer je u svijetu vrlo tražena roba i raste mu cijena. Viro je odlična firma ni IPK Kandit nije loš i vidim da su podjednako rasli u zadnje vrijeme.

NEKAK MI SE CINI DA JE PREK TJEDNA DOSTA NARASLO PA JE LOGICNO
– DA CE LJUDI U PETAK PONESTO I PRODAVAT 🙂

ČOVJEČE PAZI DA NE IDEŠ MALEN ISPOD CROBEXA

kapitalizacija dobiti…..previše ih se ukrcalo a da im sad ne bi bila atraktivna cijena za izlazak..ipak sa srednjoročnog aspekta (čitaj nekoliko mjeseci do godinu dana) ovo nije neatraktivna cijena.
Nego po kojoj je ono cijeni išla inicijalna javna ponuda VIRO-R-A?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Cijena na IPO-u je bila 365 kn. Sto maraka.

Zadnjih par dana sam prodavao između 370 i 384. Mislim da je previše narasla na krivim premisama. Vidim da se tu spekulira da će šećerane prve izaći iz krize zato što je "šećer u svijetu vrlo tražena roba". Kad vidim takve argumente, odmah slijedi prodaja jer znači da ljudi kupuju "zato što raste", a takvi će i prvi početi paničariti kad cijena malo padne. Osim toga, niti ikakve naznake da se razmišlja zašto šećer i šećerna trska rastu, niti ikakve naznake da razmišljaju da li je taj rast dobar ili loš za Viro.
Pošto na tržištu još uvijek vlada priličan optimizam, prodao sam samo cca dvije trećine, ali mislim da se sentiment okreće i da ću slijedeći tjedan prodati i ostatak.

Sretno.

ja prodao pa opet kupio

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

prodala…
znam da je malo glupo pred povratk s godišnjih , ali kada sam vidjela "kočenje" nije mi vrag dao mira .

vidim dosta nas je izašlo na ovim cijenama

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

… viro raste na zdravim temeljima, iako i taj rast ima svoje zakonitosti, tj. uspone i padove.
ako ne čitate financijske vijesti, onda evo sažetak:
– cijena šećera najviša od ’81
– svjetske (!) rezerve smanjenje zbog slabog uroda kod najvažnijih proizvođača
– zbog prethodnog raste potražnja
– cijena kod nas u zadnja 2 mjeseca skočila za 1k/kg
– max potražnje (s očekivano povećanom cijenom) se očekuje najesen
– logičan je zaključak da burzovni špekulanti očekuju priliku za dobru investiciju/zaradu

prema gornjem, ukoliko ne bude neočekivanih događaja koji utječu na burzu (pad vlade,
drastičan pad us burze itd.) može se očekivati dalji rast, s tim da su korekcije moguće i
poželjne (!). jačoj korekciji prethodi stagnacija i potom prvi signal/okidač u vidu jače
korekcije na wall streetu.

kao i uvijek, svako se ravna po svojem.

p.s.
simpa ti je ova mandala, lola …


vidim dosta nas je izašlo na ovim cijenama

A ja vidim, dosta ih je i uslo na ovim cijenama. Ovisi iz kojeg kuta gledas 🙂

ne razumijem ove zakonitosti,nema nikakve logike jer prometi od 225 do 250 su bili tako mali pa i do 300 da ne vjerujem da ovi sta sad izlaze su svi u zaradi……osim ako nisu rodbina hans christiana andersena….


ne razumijem ove zakonitosti,nema nikakve logike jer prometi od 225 do 250 su bili tako mali pa i do 300 da ne vjerujem da ovi sta sad izlaze su svi u zaradi……osim ako nisu rodbina hans christiana andersena….

a ovi koji su kupili 500-njak komada na 300-320, za period od nekoliko radnih dana sasvim su u lijepoj zaradi…..da..i koja je još uvijek neoporeziva

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

kako stojimo sa izvoznim kvotama? jel ostalo na 180.000?
znam da je bilo neke priče da se poveća na 220.00 tona godišnje

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor


ne razumijem ove zakonitosti,nema nikakve logike jer prometi od 225 do 250 su bili tako mali pa i do 300 da ne vjerujem da ovi sta sad izlaze su svi u zaradi……osim ako nisu rodbina hans christiana andersena….

Ne postoji način tj. mi ga nemamo da utvrdimo npr. da li je netko istu dionicu kupio i prodao 1 ili 3 ×.
Na bolje se to vidi na prometima 1.6. kada je bio neki sezonski ATH. Tad su bili i naj veći volumeni trgovanja, a to je zapravo obmana koju stvore FM da bi se lakše iskrcali i poslije toga slijedi pad.
Tko je ikad trgovao na Atpl zna o čemu pričam jer tamo lete takvi nalozi da se vrlo lako dovedeš u zabunu.

who dares, wins

New Report

Close