VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo upravo bilo na plodovima zemlje… seljaci nezadovoljni cijenom otkupa secerne repe smanjili sadnju za 30%… nece ni ova godina bit sjajna za VIRO-o…

zasto ne…viro radi secer i od uvozne secerne repe…zar bi povecavali kapacitet proizvodnje a da nemaju osigurane kolicine sirovine…nemojte na to nasjedati!

OBAMA................SPASITELJ


bas je bilo govor i o tome… seljaci su ugovorili povrsine ali kada su vidjeli cijenu otkupa dosta njih je smanjilo povrsine… ——————————————————————————– Kako to ako je nesto ugovoreno i zasađeno moze smanjiti povrsine, valjda seljaci postivaju ugovor kao sto je i prosle godine VIRO postivao prema njima ,pa platio i ne povađenu repu. Vjerujem u rkovodstvo VIRA i u dobre rezultate, Zadro nije covjek koji kaze sad ovako sad onako, ima dobru poslovnu viziju i strucnost

[thumbsup][thumbsup][thumbsup]…tocno to…ako nece postivati dogovoreno…nakon sto su dobili miraz od vira onda nemaju sta ni raditi za viro!radit ce drugi!

OBAMA................SPASITELJ

Stigao poziv za glavnu skupštinu 06.06.2008.!

opala!

Neće Viro gledati što će s majnkom ugovorenih površina sa šeć. repom jer: će uvesti izvana sirovine koje nedostaju, seljaci nisu sigurno išli do manje od 30 % površina od ugovorenih (malo muljaju mediji) jer su i ovako planirali manje zasaditi ali je fora sljedeća: oni će imati po meni ako bude ok godina (znači bez suše i leda i ostalih stvari kao prošla) veći prinos od jedno 25% od lanjske, poticaj mogu ostvariti po ha zemljišta ako predaju određenu tonažu repe pa mogu recimo ugovoriti tih 9000 ha a ustvari zasijati recimo 7500 ha a opet ispuniti kvotu od određene tonaže kako bi ostvarili poticaj (kužite sada ono ugovoreni iznos površine a sije se manje, je da je to protuzakonito ali ko će te otkriti i to se već radi godinama). 1 stvar jel to sami ove velike njuške mogu kupiti dioince po nižoj cijeni od tržišne ako sam dobro shvatio u onom pozivu ili? molim malo objašnjenje

e da jedna zabrinjavajuća stvar (a viro pred kraj baš fino potego na 1014,30) jučer na plodovima zemlje sam čuo uznemirujući podatak (znao sam da se određen broj šećerana zatvorio ali toliko baš) u Mađarskoj ulaskom u EU od 17 šećerana ostala SAMO 1!!!. Bome plašim se te EU, to sam i prije pričao ali ovo je stvarno smiješno. Jel netko zna zašto je došlo do toliko velikog broja zatvaranja jel su bile u lošem stanju pa su se bazirale samo na 1 ili su ipak bile dobre i unatoč tome su zatvorene ako netko zna nek me prosvjetli


e da jedna zabrinjavajuća stvar (a viro pred kraj baš fino potego na 1014,30) jučer na plodovima zemlje sam čuo uznemirujući podatak (znao sam da se određen broj šećerana zatvorio ali toliko baš) u Mađarskoj ulaskom u EU od 17 šećerana ostala SAMO 1!!!. Bome plašim se te EU, to sam i prije pričao ali ovo je stvarno smiješno. Jel netko zna zašto je došlo do toliko velikog broja zatvaranja jel su bile u lošem stanju pa su se bazirale samo na 1 ili su ipak bile dobre i unatoč tome su zatvorene ako netko zna nek me prosvjetli

EU je davala dobru lovu da se zatvore šećerane u tom svom planu otvaranja tržišta prema
najvećim proizvođačima kao Brazil i sl.. Neke su kupili zapadnjaci naravno
samo zbog tržišta i poslije ih pozatvarali.
No sad to izgleda dosta drukčije nego onda kad su počeli sa tom reformom.
Tako je to, vremena se mijenjaju najbolji opstaju sami na tržištu. Možda je ta EU reforma baš
nama otvorila povećanje kapaciteta, jednome smrkne drugome svane.

i kod nas ce ostati maksimalno dvije secerane…viro sigurno, a za ipkk neznam…mozda se udruzi s virom…sve ce vam biti po tom pitanju uskoro jasnije…a opet ponavljam, nemojte padati na te fore sa zasijanim povrsinama!pricekajmo skupstinu a onda cemo svi skupa promjeniti neka razmisljanja[thumbsup][proud]

OBAMA................SPASITELJ

ma nije sigurno 30 možda u vrh glave 15% ali i to je upitno. Netko ko je ugovorio recimo 50 ha pod repu može posijati 45 ha i svedno će dobiti poticaj na svih 50 jer će predati određenu kvotu šeć. repe koja je potrebna kako bi dobio poticaj. I fora je to se ne može dokazati koliko je stvarno ha netko posijo jedino kada bi netko izveo mjernike a to se ne isplati eto toliko o toj temi. A za zatvaranje hmm teško je za reći sve je moguće ali ako Coca Cola bude sa virom zadovoljna mislim da film o zatvaranju nećemo gledati. Još 1 stvar možda nije toliko vezana za ovu temu a ipak u nekom slučaju i je. Ulaskom Slovenije u EU čuo sam da je vrjednost dionica skočila 100%. Jel netko zna koliko se dnevni promet na njihovoj burzi povećao otada?

Živim u VTC,Imao sam dionice Vira(prodao na 11xxxsa gubitkom nažalost),onima koji su unutra želim sreću i možda bude dobro na kraju jer imaju dobar menadžment i radnike,ulaže međutim koliko znam ove godine je puno manje zasijeno repe,tako da imate u vidu puno je odustalo od proizvodnje i kako će se odraziti na poslovanje firme ne znam.Samo vam želim pomoći da to imate u vidu.

Vi opet o zasijanim povrsinama kao da ne citate predhodne komentare.Zar ne vidite da uz ovako jaku kunu je isplativije uvoziti sirovinu nego je proizvoditi ovdje, vezati se ugovorom za otkup i snositi ostale rizike.
kako rekoste imaju dobar menadzment i radnike, a to je najbitnije za prosperitet jedne firme.
Tisuće ih ne moze nesto stvoriti sto jedna budala od menadzmenta moze unistiti.
Prema tome za VIRO nema zime

Prošle godine je zasijano 11 000ha i prinos je bio manji za cca 25% zbog loših vremenskih
prilika pa su proizveli iz repe cca 53 000t šećera.
Ove godine je zasijano 9000 ha i ako budu vremenske prilike normalne proizvest će se cca
60 000 t šećera iz repe. Pa trebalo bi se opet poklopit prvo suša a onda pred vađenje velike kiše
da prinos tolko podbaci.
To je šta se tiče repe a sa trskom nema frke.

Stvarno nam je zamro VIRO, rast skoro 5% a komentara nigdje[huh]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


Stvarno nam je zamro VIRO, rast skoro 5% a komentara nigdje[huh]

Šta ćeš kad nam je firma odavno propala, a cijena nam raste.
Po tome nema nam ravnih.

Ja se mislio prošli tjedan da li da dokupim po 9xx.

Nažalost – nisam!

Više sreće drugi put [proud]


Stvarno nam je zamro VIRO, rast skoro 5% a komentara nigdje[huh]

Jučer na kraju radnog dana i danas se dosta lupa po asku. Da nije procurila neka vijest?

New Report

Close