VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kod ipkk je uprava izjavila da treba gledati rezultate i za prvi kvartal jer se zbog kasnijeg vađenja repe dio kampanje prenio u 2008 godinu, Oni su za prva tri mjeseca ove godine udvostručili dobit u odnosu na prošlu godinu, pa je za očekivati da će tako biti i sa virom.[thumbsup]



ŠvaboVD:

Nije mi jasno šta su se ovako obrušili na Viro?! Ko da je firma pred propašću!?!?! Ali, bit će bolje, kažu… ”

Ma nisu samo na Viro?! Većina dionica je u crvenom kao posljedica negativnog burzovnog ozračja i iskrcavanja HAAB. Ono malo više crvenila od toga kod nas, posljedica je nezadovoljstva pojedinih ulagača 4Q prošle, što će brzo biti kompenzirano dobrim rezultatima 1Q ove godine. Bar se nadam – vjerujem u to![cool][thumbsup]


ovo je najbinije , jer oni navlače ljude na kupovinu dionica iz kojih sami odlaze , kako bi ušli kada bude une jeftinije.

oko ove dionice intereseantna je jedna situcja , objavom da je viro u pregovorima sa coca colom oko tekućeg šećera pred nedije godinu dana izazvao je veliki skok iste , ali od ugovora još ništa tek se sada možda bude potpisao. alo to je godinu dana nakon objave ali je cjena vira se cjelo to vrijema zadržavala jako jako visoko.
i sada vratimo se malo an ankih 600- 700 kn pa ćemo vidjeti šta dalje

@doodd

Gledaj rista ne pametuj, nismo mi od jučer i svima nam je jasno šta se
događa pa i to da cijena može biti bilo kakva.


godinu daana?
objavljeno je u 11. mjesecu 2007. stvarno nemaš granice. jadno!



godinu daana?
objavljeno je u 11. mjesecu 2007. stvarno nemaš granice. jadno!

ma o čemu ti trabuljaš čovječe pogledaj si portfelj pa vidi tko ima granica , ako nije taj primjer ima neki drugi tko vam je kriv …

ispod 365 kuna neće ići, pot toliko je bio ipo, a zanimljivo je da je ipkk objavio smanjenje dobiti od 70%, ali je roknuo samo 8%, a viro je roknuo u posljednih tjedan dana 30%. To sve govori o dioničarima vira

Od vira su bila i još su velika očekivanja, ipkk ipak nije baš u fokusu.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Bit će spajanje Vira i Kandita, i to po omjeru 1:1[wink]

Promjena stanja u prvih 10 od 02.04-07-04

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa

1. EOS-Z D.O.O. 465.483 33,57 Osnovni račun
2. ROBIĆ D.O.O. 449.600 32,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 62.092 4,48 Skrb. račun +2500
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 42.181 3,04 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 40.769 2,94 Skrb. račun
6. ZADRO MARINKO 34.417 2,48 Osnovni račun
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 15.387 1,11 Osnovni račun
8. HPB D.D. 10.372 0,75 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 10.033 0,72 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 8.604 0,62 Osnovni račun
Ukupno: 82,13

Osladio se najveći OMF[thumbsup]

Pa kompletno je stanje na burzi pesimistično! Odjednom se nadvila crna slutnja na sve Crobex dionice!
Prognoze nekih (slučajno ili ne?) da idemo na 3200 sa Crobexom i eto reakcije ljudi koji pomisle, joj,evo mi prilike zavrtiti 20%. Fondovima ne smetaju očito špekulanti jer ih lako mogu srediti s obzirom na cash koji oni imaju u odnosu na špekulante.
Ja sam dobio savjet od fond menagera i on je kupnja! Jer sada Crobex je pre precijenjen!
Neki su pali i 60-70% u zadnjih 6mjeseci, spustili se na granice niže od 1.1.2007.
Bolje da ovako naglo padamo nego da ovaj pad ide polagano nekih 2.g. Kod nas je sve expres, u roku pola godine!
Prognoze su da 2.polovica 2008. je rast i povratak Crobex na granicu 4700. To je za ovu godinu realno i vjerujem da će se dogoditi do ljeta već!
Ako kompanije nastave sa objava ovakvih izvješća i u 6.mj. onda se lako može dogoditi da Crobex se i vrati na granicu 5000 do kraja godine!
Sve ovisi o poslovnim rezultatima! A zašto neki prodaju Viro 45% jeftinije, a Viro smanjio dobit 12% nije mi jasno i nema veze sa ulaganjem! Pred Virom je sigurna budućnost ma šta neki govorili o cijenama šećera!
Ja velim bitna je dobit i kvalitetno poslovanje!
Općenito prehrambena industrija neće nikad propasti jer svi moramo jesti!
Iskreno danas nisam kupio Viro jer vjerujem da netko gura Crobex na 3200. Pa kad padne tamo onda se ukrcavam masno u neke dionice, među njima i Viro koji je po meni prilika dobre zarade do kraja godine!

dskle, az brani viro.
nije utješno, jer je kupovao i ingru na 60k.[rolleyes]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

e a ja mislio da sam napravio dobarposao kupivši ju na 1030, bar kad legne lova od prodaje ht-a idem u šoping možda i po 850 ako Bog da


Promjena stanja u prvih 10 od 02.04-07-04

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa

1. EOS-Z D.O.O. 465.483 33,57 Osnovni račun
2. ROBIĆ D.O.O. 449.600 32,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 62.092 4,48 Skrb. račun +2500
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 42.181 3,04 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 40.769 2,94 Skrb. račun
6. ZADRO MARINKO 34.417 2,48 Osnovni račun
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 15.387 1,11 Osnovni račun
8. HPB D.D. 10.372 0,75 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 10.033 0,72 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 8.604 0,62 Osnovni račun
Ukupno: 82,13

Osladio se najveći OMF[thumbsup]


AZ se Vira nakrca na 1400 u blok transakcijama ,………….[rolleyes]

Ne znam zašto trezor vira ne kupuje dionice na ovim razinama, pa imaju rezervirano 10 milijuna kuna za kupnju vlastiith dionica, bar tako piše u godišnjem izvješću.

Austrijska agrana se trži sa p/e=15 i kažu da je na toj cijeni povoljna kupnja, a viro se trži p/e=13.

New Report

Close