VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lojtra, 04.04.2021. u 16:31

Nekretnine vrijedne 150 mil kn, dug je 80 mil kn. Tk je 30 mil kn. Hm.. što tu ne štima?

Kolega lojtra, prema zadnjem izvješću, samo obveze prema bankama i ostalim zajmovima iznose 160 milijuna kn.

Ne znam odakle Vam dug od samo 80 milijuna kn.

Što je još gore, posljednja objava na burzi također govori o nemogućnosti otplate dug. kredita kojeg sada već drugi put odgađaju, što samo znači da je likvidnost vrlo loša.

Brojimo sitno do izbora a onda krece brzi rasplet. Vidjet cete koja ce cijena dionice biti 20.05.2021.

Varaždinske vijesti – M. Lešina uoči kandidature za župana: Zašto da kupimo nekretnine Varteksa, koje su precijenjene i opterećene? (varazdinske-vijesti.hr)

Tjeraj to u stecaj!!! Isto je bilo i u Medjimurju s mastodontom MTC d.d.. Dug je bio mnogo manji pa je sve brzo rjeseno a nekretninu od 25.000 kvadrata u centru Cakovca kupio Hdz-ovac Đurkin. Da se Bakic nije slizao s Vladom odavno bi se tu vec gradili stanovi. Ali pricekajmo da zavrse lokalni.

 

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/slucaj-varteks-istrazujemo-kako-je-nekadasnji-tekstilni-div-postao-drzavno-strateski-projekt-15066191

Varteks se bez rasprodaje imovine neće izvući. Prodaja bez riješene komunalne infrastrukture neće ići. Ona košta 186 milijuna kuna. Platiti će ih privatni investitori. Varteks, sukladno Zakonu o projektima od strateškog interesa, mora sudjelovati s pet posto, malo manje od 10 milijuna kuna. Varteks novca nema, ali ima nekretnine koje će uložiti.


I otvoriti si put za investiciju vrijednu 1,2 milijarde kuna.


 

Status Quo: Roll Over Lay Down

VARTEKS d. d. – Obavijest o sklapanju Predugovora o prodaji zemljišta

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/VART/COI-VART-daf1058f6b52c3c0d5ce9da28284e017.pdf

 

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

A postignuta kupoprodajna cijena je veća od cijene koja se vodi u poslovnim knjigama Društva.

Krenulo čerupanje do kosti. Na kraju će reći da nije išlo da je modni biznis težak.

Ovo barem imaju sta cerupati i ostat ce im

kad sve poprodaju mislim da im na kraju neće ostati ništa,taman da zatvore sve dugove i to je to.

Cijepivo na ekonomsku nepismenost ne postoji. Novi realizam: propali brand, neefikasna proizvodnja i prodaja = stečaj. Sada pola plaće, a sljedeći mjesec i ni toliko.

Obavijest o sklapanju Ugovora o kupoprodaji dijela nekretnine


https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/VART/COI-VART-16b86e884231bab55cbf5139737f790d.pdf

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ni to im nece pomoci da izbjegnu stecaj

Odgođen neminovni kraj za nekoliko mjeseci. Ovaj potez prodaje zemljišta je iznuđen od banaka i bio je potreban.

Zanima me kolike su zalihe starih sezona koje su pripremljene u zadnje 3 godine? Ima li tko info.

Radek

zadnji x kad sam bio u skladistu imali su kolekcije jeansa koji je tada bio star nekoliko desetljeca. I umjesto da su to prodali na kile oni su za komad robe trazili iznose kao da je jucer sasito. Ne kuze osnove obicne prodaje vec rade i razmisljaju srcem. Ozenjeni su za robu koja je vec demode, stara, vlazna i doslovce smece. Ali ocito vlasnik firme zna svoj posao.

@Bently to me podsjeća na jedno slično iskustvo sa tvrtkom također iz modne industrije koje je tada imalo mrežu nekih 20-25 prodajnih mjesta diljem Hrvatske i zalihu robe starih kolekcija koju nikako nisu htjeli maknuti iz prodaje. Propadanje je trajalo godinama. Danas je na mjestu njihove proizvodnje i upravne zgrade hipermarket. Vrlo slično.

New Report

Close