VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Podebljava se bid. Sve nalozi po 2 do 3 tisuće kuna. Sve opaki igrači koji “znaju”.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

“Ako do potpisivanja predstečajne nagodbe ne dođe, Varteksu neće preostati drugo nego da proglasi stečaj. To je obaveza predsjednika u slučaju da tvrtka više ne može funkcionirati”

Varteksu za spas od stečaja treba kredit od 10 mil. eura



http://www.poslovni.hr/hrvatska/varteksu-za-opstanak-nuzan-kredit-od-10-milijuna-eura-246904 ja sam bija kupia varteks po 8kn a proda po 10kn a čini mi se da bi moga opet. Lp

Na koji način će pasti cijena na 8 kn, tako što će Varteks dobiti kredit ili očekuješ 8 kn ako ode u stečaj?
Evo, ako ode u stečaj ja ti sa zadovoljstvom prodam po tih 8kn.
[/quote] na isti način kako je i rasla.

Jel ima netko info?!!

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Našao se pametnjaković udariti po bidu nakon što je netko reagirao na vijest i puknuo po kupnji.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ukoliko odobre kredit sutra ima da se leti u ponedjeljak mnogo tako da nam ostaje vidjeti šta će od svega biti.

Sutra je jako bitan dan, ali kao što smo riješili sve probleme do sada uvjeren sam da će i ishod sutrašnjeg sastanka biti pozitivan . Nakon toga možemo konačno krenuti u provođenje plana restrukturiranja”, kazao je Košćec.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Cammeo hoće a Vart neće. Moš mislit. Žao mi je ljudi ali dioničarima svakako paše otpuštanje 400 ljudi i početak restrukturiranja.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Ukoliko odobre kredit

Kredit im mogu dati jedino po političkom pritisku jer po meni, iz svega što je do sada objavljeno i poznato, ta firma nema perspektive biti uspješna i konkurentna u EU, zato ovo natezanje i traje toliko….Sad je samo pitanje ima li država čime stisnuti banku da ona dade kredit protivno ekonomskoj logici jer vidimo da su i banke u sve većim problemima zbog krize i da njihovi čelni ljudi sve češće dobivaju otkaze ….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Ukoliko odobre kredit

Kredit im mogu dati jedino po političkom pritisku jer po meni, iz svega što je do sada objavljeno i poznato, ta firma nema perspektive biti uspješna i konkurentna u EU, zato ovo natezanje i traje toliko….Sad je samo pitanje ima li država čime stisnuti banku da ona dade kredit protivno ekonomskoj logici jer vidimo da su i banke u sve većim problemima zbog krize i da njihovi čelni ljudi sve češće dobivaju otkaze ….
[/quote]

Dajte vi meni gospon gismund objasnite kako bi banka uopće mogla dati kredit, a da ps nagodba nije sklopljena. [emo_smijeh]


Dajte vi meni gospon gismund objasnite kako bi banka uopće mogla dati kredit, a da ps nagodba nije sklopljena. [emo_smijeh]

Gle, nemamo 10 godina da se ovako natežemo i pravimo blesavi, OK?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Čujte, gospon gismund, ja bi rekel da imamo još točno jedan dan da se natežemo, jer je sutra neki kao bitan sastanak.

Naravno, postoji mogućnost da Varteks ne dobije taj kredit, ali dajte da vidimo što će se u tom slučaju dogoditi…

Dakle, Zakon o ps nagodbi jedan je od ključnih zakona ministra Linića. Dva su osnovna cilja toga zakona – da se vjerovnici naplate više nego u stečaju, te da se poslovanje tvrtke stabilizira.

Ovdje je postignuta nagodba, a potpis ministra Linića je na ključnom dokumentu te nagodbe, na Planu financijskog restrukturiranja. Dakako, svaki taj Plan radi se u suradnji s bankama, pa se tako napravio i ovaj.
Ta nagodba danas je potvrđena i na Trgovačkom sudu.

Ukoliko Varteks ne dobije kredit, događa se sljedeće:

– Varteks odlazi u stečaj
– 1.600 radnika odlazi na Zavod
– Svi vjerovnici, dakle Država, banke i dobavljači, naplaćuju se manje nego što bi se naplatili bez stečaja

– Linić ispada dvostruka popišan. Manje zbog toga što plan koji je osobno potpisao nije usvojen, a mnogo više zbog toga što njegov zakon u slučaju Varteks nije ispunio nijedan od svoja dva osnovna cilja.

Srdačno.

@ lebowski
Ovo sa Varteksom počinje biti sve zanimljivije s obzirom na to da je dan “D” sutra. A ako se kreda i odobri na neku bankarsku sada već upitnu logiku to će biti samo špekulantsko dizanje cijene dionice na jedan dan, a onda?
Nisi napisao što će biti sa dioničarskim pravima ukoliko se kredit ne odobri i sve ode dovraga.
O tome nitko na ovom forumu nema snage pisati.
Ovdje je toliko sklisko da je to prestrašno.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close