VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ljubitelji Vartexa… evo sa http://www.zse.hr

evo vam dobrih vijesti:
Varteks d.d. od iduće godine prestaje proizvoditi Levi’s jeans u pogonu u Novom Marofu

“Please, God, Just One More Bubble.”


ljubitelji Vartexa… evo sa http://www.zse.hr

evo vam dobrih vijesti:
Varteks d.d. od iduće godine prestaje proizvoditi Levi’s jeans u pogonu u Novom Marofu

Evo, nek se ova lijepa vijest nađe u forumskoj arhivi.

Trendovi globalnog jeans tržišta rezultiraju promjenama u Varteksu

Varaždin, 26. listopada 2007. – Varteks d.d. od iduće godine prestaje proizvoditi Levi’s jeans u pogonu u Novom Marofu, što je rezultat sve većih zahtjeva tržišta jeansa , veće kompetitivnosti i potražnje za sve kompleksnijom i inovativnijom jeans odjećom. Takvo tržište zahtijeva izrazitu fleksibilnost i prilagodbu proizvodnih procesa. Varteks je tako posljednji licencni partner za proizvodnju jeans odjeće u Europi kompanije Levi Strauss Europe. Dugogodišnja uspješna suradnja dvije kompanije nastavit će se, te će Varteks postati ekskluzivni distributer za Hrvatsku i regiju.

Varteks i Levi Strauss Europe uspješno surađuju 24 godine. Zahvaljujući ovoj dugoj suradnji, postojeći licencni Ugovor s Varteksom bit će produžen za još jednu sezonu, kako bi se proces restrukturiranja pogona proveo sa što manje poteškoća.

Novim petogodišnjim ugovorom, Varteks će postati ekskluzivni distributer Levi’s® proizvoda za regiju, što će kompaniji Levi Strauss Europe omogućiti da uz pomoć snažne prodajne mreže Varteksa dalje razvije svoju prodajnu strategiju u regiji.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

gospodo pogledajte prošlogodišnji izvještaj ove firme za 9 mjeseci kad je sve bilo puno minusa. Mislim da bi mogli biti ugodno iznenađeni kad izađe izvještaj ove godine za prvih 9 mjeseci. Varteks ulazi u slatke probleme za vlasnika , a to je kako sakrit dobit. No to je tek početak bogaćenja Vartreksovih dioničara.
Kad netko mazne 20 000 dionica po cijeni 15 kuna većoj od tržišne stvari su jasne i Hlebincima.

uživajte u ovoj dionici.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Tek za informaciju …
Varteks početkom XI mjeseca otvara dućan u Policentru Rijeka (Levi’s) te svoju (potpuno renoviranu) robnu kuću u Rijeci na ca 2000 m2 koja je bila zatvorena ca 4 mjeseca (pa prema tome nije bilo ni prihoda) …
Rezultati su za prvih 9 odlični a biti će još bolji od onog što sam očekivao a mislim da će nam svima koji smo unutra biti osmijeh od uha do uha …

Imam ruku k'o Alija Sirotanović; sitna lova mi samo klizi kroz prste, a do velike ne mogu ...

Događaji dana
Varteks prestaje proizvoditi Levi’s

VARAŽDIN – Našim zaposlenicima u pogonu Varteksa u Novom Marofu danas smo i službeno prenijeli informaciju da od sljedeće sezone Varteks više neće proizvoditi za kompaniju Levi Strauss.

Zahvaljujući dugogodišnjoj suradnji s Levi’som, za razliku od drugih njihovih partnera u Europi, mi ćemo raditi još jednu sezonu kako bismo zbrinuli sve radnike, rekao je jučer predsjednik Uprave Varteksa Zoran Koščec.

Varteks je s Levi’som surađivao pune 24 godine, a za sljedećih pet godina dobio je ugovor o ekskluzivnoj distribuciji na području Hrvatske i regije.

Koščec garantira da će kroz proces restrukturiranja svi zaposleni iz Novog Marofa ostati u sustavu tvrtke.

– U drugoj polovici siječnja imat ćemo cjelovit program. Dogovorit ćemo ga zajedno sa sindikatom, a s obzirom na to da ostajemo ekskluzivni distributer Levi’sa i da smo postigli dobre rezultate do sada, siguran sam da ćemo uspjeti postići dogovor na obostrano zadovoljstvo – zaključio je Koščec.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

…prošli su tjedan Koščec i Vidaček posjetili pogon u Novome Marofu te su tada potvrdili nagađanja i špekulacije kako Varteksov pogon Levisa u Novom Marofu sa 01.06.08. gubi pravo proizvodnje poznate američke robne marke. Istodobno su izvjestili da namjeravaju zatvoriti pogon te 200- tinjak zaposlenih presusmjeriti u Varaždin. Onima koji na uvjete restrukturiranja ne pristanu ili ne žale raditi na novom radnom mjestu u Varaždinu ponuditi će otpremnine. Tako će očito nakon 25 godina pogon Levisa u Novome Marofu biti ugašen. Očekuju se negativne reakcije oko 200- tinjak zaposlenih a možda i prosvjedi.

Scio me nihil scire

Sto se tice nas dionicara ovo je najbitnije:
Novim petogodišnjim ugovorom, Varteks će postati ekskluzivni distributer Levi’s® proizvoda za regiju, što će kompaniji Levi Strauss Europe omogućiti da uz pomoć snažne prodajne mreže Varteksa dalje razvije svoju prodajnu strategiju u regiji.”
Varteks se mjenja i ovo je jedan od nuzan i logican korak koji je trebalo napraviti. Pozitivan.
Radnika mi je zao, pogotovo sto Varteks nije TDR, no nekima otpremnine, nekima novo radno mjesto.

nešto se promet povećao, no još uvijek je to skromna cijena za ovakvu dionicu. Možda rezultati poslovanja dignu obim trgovine, a i cijene.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

strpljivi će biti nagrađeni..

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

u ovoj državi samo obavijesti da se nešto planira graditi dižu cijene pa se nadam da će i Košćec uskoro izbaciti svoju građevinsku vijest

Dva i dva su četri, ali ne uvijek


u ovoj državi samo obavijesti da se nešto planira graditi dižu cijene pa se nadam da će i Košćec uskoro izbaciti svoju građevinsku vijest

polako kolega, prvo cekamo, barem se ja nadam, super FI, a ovo o gradnji dolazi tek poslije.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

ma što se mene tiče može i tako

Dva i dva su četri, ali ne uvijek


chico: ” u ovoj državi samo obavijesti da se nešto planira graditi dižu cijene pa se nadam da će i Košćec uskoro izbaciti svoju građevinsku vijest ” polako kolega, prvo cekamo, barem se ja nadam, super FI, a ovo o gradnji dolazi tek poslije.

tako će i biti, a onda eksplozija na malo veće nivoe nego ovih smiješnih 265

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Kumice mi rekle da je izvješće super, pa sam ja kupio danas.

[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close