Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Buffet opet kaže da je sad pravo vrijeme za kupnju dionica, samo što nije rekao što je kupovao…

http://money.cnn.com/2009/02/04/magazines/fortune/buffett_metric.fortune/index.htm

DJI se stalno mota oko 8000…, sinoć je nešto pao, no futuresi se polako oporavljaju i ne bih se začudio da kako prelaze u lagani plus…, pa shodno tome i DAX i ostali polako smane minus i pređu u pozitivu…, zato danas oprez i bez ishitrenih poteza….

Celente : Upravo smo objavili našu prognozu za 2009. Predskazujemo totalni kolaps privrede. Već 7. studenog 2007. predvidjeli smo financijsku propast i paniku 2008., koja se i dogodila. Sljedeće godine 2009. vidjet ćemo propast trgovinskog sektora na malo, zatim propast komercijalnih nekretnina, itd. dožvjet ćemo najveću depresiju ikada, puno težu od takozvane 1930tih godina.

Frajer je okrutan, ali realan…… [bye]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Buffett Invests $2.6 Billion in Swiss Re
Topics:Warren Buffett | Switzerland | Banking
Sectors:Insurance | Financial Services
Companies:Berkshire Hathaway Inc.
By: Reuters | 05 Feb 2009 | 02:09 AM ET
Text Size

Swiss Re wrote down 6 billion Swiss francs ($5.25 billion) in toxic assets and said Warren Buffett was investing 3 billion Swiss francs as its shareholder’s equity dipped to an uncomfortable level.

Warren Buffett
CNBC.com
Warren Buffett
The world’s second-largest reinsurer said on Thursday it made a 2008 net loss of around 1 billion francs and that it would disband its financial markets activities.

A second Swiss insurer, Zurich Financial Services, reported a 23 percent fall in business operating profit for 2008, missing forecasts, cut its dividend and announced more cost cuts.

Swiss Re sought additional capital after saying its shareholders’ equity at the end of 2008 was estimated at between 19 billion to 20 billion francs, below the level needed for an AA rating.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

barone crni barone,

reci ti nama dali bi ti volio da se to dogodi?
pa ako će biti tako kako se ti nadaš i veseliš kako češ onda kupiti dionice?

ako sada nemaš jajca kupiti kako češ onda?
nije vrag da buš nas onda slijedeće dvije godine terorizirao ovdje na forumu, jer u slučaju ovoga čemu se ti veseliš i nadaš onda nebu dobro jako dugo…jako jako dugo…

imaš minus u portfelju i s obzirom na svoje želje nikada ga nečeš dovesti u plus…ali eto ti to ne shvačaš…

ovo kaj ti pričaš nije nemoguće ali ako se dogodi onda čemo padati slijedečih 5 godina…baš me interesira kaj buš onda…lol

ja se više bojim tvojeg drukanja u slijedečih 5 godina nego pada cijena dionica…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Buffet opet kaže da je sad pravo vrijeme za kupnju dionica, samo što nije rekao što je kupovao…

http://money.cnn.com/2009/02/04/magazines/fortune/buffett_metric.fortune/index.htm

DJI se stalno mota oko 8000…, sinoć je nešto pao, no futuresi se polako oporavljaju i ne bih se začudio da kako prelaze u lagani plus…, pa shodno tome i DAX i ostali polako smane minus i pređu u pozitivu…, zato danas oprez i bez ishitrenih poteza….

Baš tako, mogli bi naši shorteri biti u minusu danas..


Freeman : Kako vidite 2009.? Kako sad izgleda, doći će do potpunog zastoja gospodarstva.

Je,je slažem se; doći će do REVOLUCIJE a podići će je par desetaka tisuća špekulanata i lopova koji su izgubili novce. Revolucija će početi u 12:00 a završiti neuspjehom u 12:01 a vođe revolucije se nisu oglasile kada će dići revoluciju.

Je, je propasti će EU i zajednička valuta iako sve činjenice govore da je kriza pokazala da bez zajedničkog djelovanja nema nikome spasa. Svi bi došli na red neki prije a neki kasnije. Sve više jačaju integrativni elementi počev od financija pa do energetike.
Jasno svima ali ne i njemu.

I što da radim nakon ovog što sam pročitao?
Da se javim uredu za mobilizaciju??? [angry]

Vlad, uupppooommmoooććć


I što da radim nakon ovog što sam pročitao?
Da se javim uredu za mobilizaciju??? [angry]

Najprije prodaj jeftino špekulantima.
A onda možda i ne dođe do revolucije.



I što da radim nakon ovog što sam pročitao?
Da se javim uredu za mobilizaciju??? [angry]

Najprije prodaj jeftino špekulantima.
A onda možda i ne dođe do revolucije.
[/quote]

Svrbe me prsti. Neznam dal da kupim ili još ne. Tehničari savjetuju maksimalan oprez.

Nemoj ništa kupiti, igraj BINGO, manji ulog moguća velika zarada. [thumbsup]

No risk, but very FUN. BINGO

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Magnum 45 – strong buy

Ovo je samo jedan članak koji možete pronaći na wikipediji. Ništa drugo nego jedno mišljenje.
Ja sam ga objavio iako mislim da će situacija biti puno bolja i da će oporavak tržišta uslijediti krajem 2q ove godine. Nevjerovatno da Vas jedan članak može izbaciti iz takta pogotovo stoga jer se radi o USA tržištu.

Pozdrav i ajmo mi gore danas. [thumbsup] Gric,gric. [lol]

Tako je, opravak će uslijediti, samo treba biti pametan pa dočekati to vrijeme nakrcan jeftinim dionicama, a ne kešom. Kao što neki krivo rade.

Bravo kolega Znanče vidi se da ste vi potkovan ulagač. [thumbsup]

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


I što da radim nakon ovog što sam pročitao?
Da se javim uredu za mobilizaciju??? [angry]

Ja brijem da bi trebalo cash čuvati jer će biti nekretnina i automobila za kikiriki, a i treba živjeti.

Pozdrav i sreća onima u kreditima.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

New Report

Close