Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.poslovni.hr/101491.aspx

…i futuresi u debelom plusu.

Zamisli da si u petak iskoristio opciju na Citigroup!!!!!

The Chicago Fed National Activity Index was –1.06 in October, up from –3.11
in September. The improvement in the index in October was primarily driven by
the rise in industrial production from September. Production-related indicators
made a positive contribution to the index in October, while the other three broad
categories made negative contributions.

Eto napokon sam saznao zašto je USA toliko porasla u petak.

Eto saznao i da niti citybank niti velika trojka neće propasti.
Hehehe
Da mi dajete manje jedinica bi i rekao zakaj, nema propadanja velikih firmi i to je sada vrlo sigurno.

Eto sa te strane.
A kako će to utjecati na crobex?
Bojim se nikako jer ako se ne dozvoli rast nećemo rasti. Vrlo jednostavno.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Nadam se da je netko u petak kupovao dionicu od Citibanka za 3.05. Ako je, čestitam jerbo je uduplao ulog…
To se zove posa, 100% za vikend [thumbsup]

Naletiće i nama jednom [lol]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

i pogledajte crobex 1.1 %…
a sad pogledajte EU :
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
toliko o pratnji trendova…

A promet? [shocked]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

I tako cijela europa + amerika idu preko 5% gore već u ovom trenutku

Hell is Empty and all the Devils are Here


A promet? [shocked]

neloš

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

decki, ameri cepaju prema gore!

Jel netko razmišljao o tome da kako je sp500 probio u 2007 vrh iz 2000. pa potonuo, tako isto sada probio dno iz 2003.pa se odbio nazad i nastavlja put gore [thumbsup]

ako rast bude jak, jadna majka svima koji drukaju prema dolje, razapet cu ih na sve strane!

p.s Vlad ovo se ne odnosi na tebe, pogodio si toliko toga da imaš pravo fulavat narednih 100 puta a da ti nitko nema pravo prigovorit.

Gledam sad, u prvih sat vremena trgovanja Citigroupom 350 milijuna dolara prometa…

Di smo mi a di je Amerika…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Danas se pokazalo da vanjski rast uopće ne djeluje na nas, u EU indexi rastu danas po +7%, a mi smo završili jedva iznad +1%
Mi svijet pratimo samo u padu, u rastu ne. Sutra će vjerojatno biti korekcija u EU i USA zbog ovog naglog rasta, a tu ćemo ih 100% pratiti u stopu.
Kod nas je danas bio vrlo jadan promet od svega 32 mil.kn. Potvrdilo se ono što par kolega govori: OMF keš na burzu ne ulažu, pogotovo ne radi dizanja crobexa, već čekaju da OIF porikavaju i da od njih pokupe dionice. To bi se moglo dogoditi vrlo brzo jer dolazi božićni šoping i ljudi će opet vaditi još to malo uloga što imaju u OIF, a time će OIF-ove stjerati pred zid- rasprodat će još to malo dionica što imaju i ključ u bravu.
Još jedna stvar brine me na ZSE: dake, mirovinci pare skoro da ne ulažu, dijelom je to zbog ove situacije gore koju sam spomenuo. Međutim, sve češće se medijima pojavljuje vijest da je zbog pada kreditnog rejtinga RH državi zaduživanje postalo vrlo teško, skoro pa nemoguće i da ZATO OMF ČUVAJU KEŠ – DA USKOČE KREDITIRANJEM DRŽAVE radi vraćanja 6-7 milijardi dolara kredita iduće godine.
Ukoliko je ovo točno, cijela ZSE je u banani i visi o niti jer svježi keš nećemo vidjeti još mjesecima, a prodaja će i dalje fosirati rasprodaju i zamjenu dionica za keš bez obzira na cijenu.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ako utjecaj postoji, tada bismo sutra trebali rasti 15%

Hell is Empty and all the Devils are Here

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



decki, ameri cepaju prema gore!

Jel netko razmišljao o tome da kako je sp500 probio u 2007 vrh iz 2000. pa potonuo, tako isto sada probio dno iz 2003.pa se odbio nazad i nastavlja put gore [thumbsup]

ako rast bude jak, jadna majka svima koji drukaju prema dolje, razapet cu ih na sve strane!

p.s Vlad ovo se ne odnosi na tebe, pogodio si toliko toga da imaš pravo fulavat narednih 100 puta a da ti nitko nema pravo prigovorit.

Nema razloga da rast bude jak.
Premali su još prometi za odbijanac.

Vrlo vjerojatno će se desiti stagnacija i smirivanje tržišta kao i na 2000 bodova što je bilo.
Zapravo smo propustili odbijanac još u četvrtak, jer u petak i danas se nismo značajnije odbili.
[/quote]

Ne samo da su prometi za odbijanac i više nego premali, nego smo odbijanac i definitivno propustili, jer Evropa i Ameri bi u vrlo vrlo skorom periodu, a najvjerovatnije već i sutra, znali padati zbog prevelikog porasta danas i u petak. Sutra bi znala rasti Azija, Evropa mali rast ili pad, a u Amera vrlo vjerovatan pad.

cim se vani zazeleni nema ni mamuta ni entent…blabla
valjda ih oci bole od zelenila…
nemogu nikak povezat zelenilo u europi i americi sa nama…
ali kad se crveni…eto njih…
e pa kolege evo jednog drukerskog posta u Vasem cjenjenom stilu
[thumbsup]
Zivjeli vi meni… [tongue]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ne samo da su prometi za odbijanac i više nego premali, nego smo odbijanac i definitivno propustili, jer Evropa i Ameri bi u vrlo vrlo skorom periodu, a najvjerovatnije već i sutra, znali padati zbog prevelikog porasta danas i u petak. Sutra bi znala rasti Azija, Evropa mali rast ili pad, a u Amera vrlo vjerovatan pad.

Mislim da je uzaludan trud svima onima u cashu, koji ovako zazivaju daljnji pad…..
Više smo nego zreli za jedan pošteni odbijanac na gore.
Danas su DAX / FTSE 100 i društvo u finishu na +10/11 i to ne može proći bez odgovarajuće reakcije našeg TK.
Očito je da je kod naših kupaca strah veliki i da mnogi imaju kasno paljenje,
ali sutra će netko sigurno dobro povući glavne perjanice gore, a onda kao što to obično i biva, ostali ubrzo slijede trend…..

New Report

Close