Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nešto se brzo oporavljaju

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

prebrzo za moj ukus

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kardum: Burza može potpuno obustaviti trgovanje

Crobex je danas do 12:30 potonuo 8,69 posto uz redovni promet dionicama od gotovo 69 milijuna kuna, dok je zbog pada cijene u blokadi završilo više od dvadeset dionica, a treba istaknuti da Zagrebačka burza u trgovanje može intervenirati i drugim sredstvima.

Naime, kako je za Business.hr izjavio glasnogovornik Zagrebačke burze Željko Kardum, Burza može, ako misli da je narušeno tržište, tj. ako postoje bitni uvjeti da se to napravi, u potpunosti obustaviti trgovanje. Rekao je da se na takav potez Zagrebačka burza nikada ne bi odlučila a da se ne javi regulatoru.nedovršeni članak
Kardum ističe kako je takvu mjeru lakše primijeniti na razvijenom tržištu koje ima relativno stabilne cijene i visoku likvidnost. Kaže i da domaće tržište još nije dosegnulo tu razinu pa kod nas postoji dvadesetak dionica koje su dosta likvidne i čitav niz manje likvidnih dionica koje redovito bilježe veća cjenovna odstupanja
To je slučaj sa svim tržištima u razvoju, rekao je Kardum i dodao da su upravo zbog toga u pravilima uvjeti za obustavu trgovanja pojedinim dionicama navedeni opisno te da u tom slučaju mora postojati fleksibilnost.

Istaknuo je da i u takvom slučaju uvijek postoji dubioza da je netko stavljen u nepovoljan položaj jer je moguće da je netko htio prodati usprkos niskim cijenama, a kompletna obustava trgovanja onemogućila ga je u tome.

Upitan tko je najpozvaniji da smiri situaciju, Kardum kaže kako na to nema jednoznačnog odgovora i da na stabilnost tržišta utječu svi sudionici – od trgovaca preko HNB-a do regulatora.

——————————————————————————–

http://business.hr/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=7ac389a6-c66b-498e-9db7-3368591930d9

Sve dok je likvidnosti ne vidim zasto bi se burza zatvorila (to ja citiram neizreceno od strane Karduma)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Nešto se brzo oporavljaju

Prebrzo
DAX 4,823.24 11:28AM ET 190.38 (-3.80%)

Dobro momak, pa nije DAX Amerika [lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Dobro momak, pa nije DAX Amerika [lol]

oprostite pa zar nije????
auh hvala Vam ,sad vidim gdje sam radio greske,zivio sam u zabludi
pofuk

živio si, ali promijeni se

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


živio si, ali promijeni se

imas prav
prvo si sad stavljam papilotne u kosu jer zelim imati minival jer se osecam ko ovca a ne pofuk
pofuk

Investors made a shocking vote of no confidence in the future of U.S. automakers Thursday. GM (GM, Fortune 500) stock was down more than 14% to $5.92 a share, while Ford (F, Fortune 500) fell 7.5% to $2.46.
The stock selloff effectively puts these companies on death watch.

E,a kad ovi roknu,a to će biti u roku od tri mjeseca, onda će se ovo što smo dosad gledali činiti kao piknik. [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Ako Ameri danas ne roknu -500 to smatraj da smo u plusu, da se tržište polako opravlja. Moje informacije su bile takve.

Vikend će svakako biti interesantan. Ukoliko se bolje iskoordiniraju mučenju je kraj.

This weekend I will be meeting with my G-7 colleagues to discuss the steps that each of us are taking to confront this crisis and ways to further enhance our collective efforts. In addition, in consultation with Brazil, the G-20 President, I am calling for a special meeting of the G20 that will include senior finance officials, central bankers, and regulators from key emerging economies to discuss how we might coordinate to lessen the effects of global market turmoil and the economic slowdown on all of our countries.



Sutra će rast i pisat će kako se povjerenje građana vratilo preko noći… pa i ekipa iz big brothera bi uvjerljivije izrežirala igru.

Ne nužno, ameri su opet u crvenom..

[/quote]

Sklon sam promijeniti mišljenje u više nikad ikad neće rast.
Pa ako poslije ovog danas nastavimo pad i sutra samo je nula granica [embarass]



Ako Ameri danas ne roknu -500 to smatraj da smo u plusu, da se tržište polako opravlja. Moje informacije su bile takve.

Vikend će svakako biti interesantan. Ukoliko se bolje iskoordiniraju mučenju je kraj.
[/quote]

Ako ameri odlete preko +2% danas na zatvaranju, tržište se lagano oporavlja.
Kako minus može biti oporavak, to samo ti znaš.

Uostalom ja vidim jednu veliku stagnaciju, prije slijedećeg pada.

Evo na CNN-u u Hong Kongu prosvjednici plaču jer su izgubili 100-tine tisuća dolara u dionicama.
A kod njih postoji burza stotinama godina, a vi se čudite našoj igri na sreću, financijski menagement, ili kako da nazovem našu burzu.

New Report

Close