Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Usro sam motku s onim linkom na video s Jim Rogersom, ono je skraćena verzija, ova je bolja:

Vaš link

Kako mi je lik dobar, direktan i bez dlake na jeziku. Što na umu, to na drumu. Poslušajte, isplati se, čak i ako se ne slažete s njegovim stajalištima.


pa ovaj čovjek je 101% u pravu.



Čekajte malo.
Pa da li se to meni čini ili Samodol misli ukinuti "mark to market"?
Jer ako mi se dobro čini ono što oni misle napraviti je slijedeće.
Prvo će fondovima dati nekakav minimalan rok za isplatu udjela, tipa mjesec dana od podnošenja zahtjeva.
Onda će fondovima dati dozvolu da napišu da je cijena udjela 100 jer 50 zvuči prestrašno za naše male ulagače i ne predstavlja stvarnu vrijednost udjela zbog toga što je bazirana na cijenama dionica koje su plod izrazito pesimističnog trenutka na burzi uvjetovanim svjetskom financijskom krizom te je vrijednost tog udjela ustvari podcijenjena i ne predstavlja realnu vrijednost.
Ono što je zanimljivo je to da kad je Crobex bio na 5000 bodova a udjeli prodavani po cijenama baziranim na Ledu na 20 000 kuna i Ingri na 60 000, onda nisam vidio da je Samodol sazvao sastanak i žalio se da je cijena udjela plod izrazito optimističkog trenutka i ne predstavlja stvarnu vrijednost udjela. [bye]

Vidite kako ste sve ljepo shvatili jer će to što otkupe staviti će u stabilizacijski fond.Tako da više neće biti prodaje od dioničkih fondova a ostaće jedino mirovinci protiv marginaša,da skoro sam zaboravio i 90 % foruma koje je u CASHU.
[/quote]

Znaš li šta je jedna brokerica rekla kad sam joj u Novigradu rekao da sam u cashu?
Da to prvi put čuje.

Molio bih forumaše da razmisle pri kupovini u ovim danima i one koji čekaju odbijanac prema gore.
I da se desi odbijanac, mislim da će teka tad krenuti prava prodaja.
Ljudi u svijetu prodaju ko ludi, a kod nas na forumu se kupuje sve u šesnaest.

Na naslovnici jednih poslovnih novina prije neki dan je pisalo: SELL ! SELL ! SELL !
A mi se bojimo da pričamo o krizi.

Jel’ provjerena ta info o Samodolu i fondovima za sutra?

I love the Smell of Profits in the Morning


Jel’ provjerena ta info o Samodolu i fondovima za sutra?

Pa pogledaj TA, ona ce ti reci… [tongue]
Sve se to vidi u TA, kaj ne?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Jel’ provjerena ta info o Samodolu i fondovima za sutra?

Pa pogledaj TA, ona ce ti reci… [tongue]
Sve se to vidi u TA, kaj ne?
[/quote]

eto sam se upišao od smijeha … jel’ ti sakai neki rod?

I love the Smell of Profits in the Morning



Samo da nesto kazem za sve nevjerne tome i katastroficare.
Ako je sve tako bezveze i nist ne vrijedi zasto je Mol ponudio u CASHU (ne zamjeni vec cisti cash) 2800 kuna po dionici sto cini p/e dosta visok ako se ne varam.
jesu li ludi?

Izgleda da je uvijek kupac pametan… Eno Barr je skupo platio Plivu, pa propao. Svaki put kad netko nesto kupi, drugi proda to isto. Nekad je kupac u pravu, nekad prodavac.

[/quote]

nemoj kakati o necemu o cemu nemas pojma.
Barr je skupo platio PLIVU, to je istina, a platio ju je zbog R&Dija koji je kod Plive jako dobar, a njima je falio jer su u generickom biznisu.
nije se Barr prodao Tevi zbog Plive, nego ih je njihov CEO P.Bisarro odradio.
duga prica…
uglavnom, iako se mi za’ebavamo kako je Pliva utopila Barr to nema veze s istinom.
pusa
[kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Još malo horrora, ali ne shvaćati preozbiljno…

[img]http://media.economist.com/images/na/2008w40/Depression.jpg[/img]

ovo moze biti horror samo za one koji nisu ulagali u znanje
[smiley]

tj. kad se pocne naveliko pricati o depresaiji, to znaci da od toga nema nista.
sto se manje prica, to je opasnije.

1929. su pricali, kako su dionice na "permanent high plateau" i kako svatko moze biti bogat.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Realno gledajući, šta samodol može dogovoriti na tom sastanku… Mirovinci su u prednosti, imaju keša i vremena, pitanje je koliko je investicijskih fondova u problemima. Prije će izaći sa zajedničkom izjavom kako su udjeli sigurni i sve je dobro.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Izgleda da je uvijek kupac pametan… Eno Barr je skupo platio Plivu, pa propao. Svaki put kad netko nesto kupi, drugi proda to isto. Nekad je kupac u pravu, nekad prodavac.

nemoj kakati o necemu o cemu nemas pojma.
Barr je skupo platio PLIVU, to je istina, a platio ju je zbog R&Dija koji je kod Plive jako dobar, a njima je falio jer su u generickom biznisu.
nije se Barr prodao Tevi zbog Plive, nego ih je njihov CEO P.Bisarro odradio.
duga prica…
uglavnom, iako se mi za’ebavamo kako je Pliva utopila Barr to nema veze s istinom.
pusa
[kiss]
[/quote]

U konsolidiranom Barra Pliva predstavlja 58% njegove imovine. Drugim riječima mala riba pojela veliku ribu.
A glede preuzimanja sada se vidi da je Barr bio puno bolje riješenje od Actavisa jer Island je sada u rasulu.



Govorim o stratekim; pravim M&A dealovima.
Tu je prava vrijednost; tradanje na burzi izmedju mene i tebe ne znaci previse pri pregovorima takvog tipa (nesto znaci ali ne previse) jer mi ionak neznamo koliko nesto vrijedi; to zna samo Uprava firme tj. njen vlasnik.

I ako 23% INE ili ti ga milijarde kuna jedne firme budu preuzete po toliko i toliko onda to toliko i vrijedi.
Mol-u, ne mozda nama i ljudima na burzi kojima vrijedi 2050 nakon 3 dana od ponude..

Nesto ko ovi iz clanka:
http://www.businessweek.com/bwdaily/dnflash/content/oct2007/db2007103_038148.htm

[thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




Samo da nesto kazem za sve nevjerne tome i katastroficare.
Ako je sve tako bezveze i nist ne vrijedi zasto je Mol ponudio u CASHU (ne zamjeni vec cisti cash) 2800 kuna po dionici sto cini p/e dosta visok ako se ne varam.
jesu li ludi?

Izgleda da je uvijek kupac pametan… Eno Barr je skupo platio Plivu, pa propao. Svaki put kad netko nesto kupi, drugi proda to isto. Nekad je kupac u pravu, nekad prodavac.

[/quote]

nemoj kakati o necemu o cemu nemas pojma.
Barr je skupo platio PLIVU, to je istina, a platio ju je zbog R&Dija koji je kod Plive jako dobar, a njima je falio jer su u generickom biznisu.
nije se Barr prodao Tevi zbog Plive, nego ih je njihov CEO P.Bisarro odradio.
duga prica…
uglavnom, iako se mi za’ebavamo kako je Pliva utopila Barr to nema veze s istinom.
pusa
[kiss]
[/quote]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=1408

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."





Samo da nesto kazem za sve nevjerne tome i katastroficare.
Ako je sve tako bezveze i nist ne vrijedi zasto je Mol ponudio u CASHU (ne zamjeni vec cisti cash) 2800 kuna po dionici sto cini p/e dosta visok ako se ne varam.
jesu li ludi?

Izgleda da je uvijek kupac pametan… Eno Barr je skupo platio Plivu, pa propao. Svaki put kad netko nesto kupi, drugi proda to isto. Nekad je kupac u pravu, nekad prodavac.

[/quote]

nemoj kakati o necemu o cemu nemas pojma.
Barr je skupo platio PLIVU, to je istina, a platio ju je zbog R&Dija koji je kod Plive jako dobar, a njima je falio jer su u generickom biznisu.
nije se Barr prodao Tevi zbog Plive, nego ih je njihov CEO P.Bisarro odradio.
duga prica…
uglavnom, iako se mi za’ebavamo kako je Pliva utopila Barr to nema veze s istinom.
pusa
[kiss]
[/quote]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=1408

[/quote]

poanta??

BTW, ovo su trebali napraviti prije 10ak godina, dok su jos imali tantijeme od azitromicina, pa bi onda Pliva kupovala Barr, a ne obratno..
ali blentavi Brko je mislio kako ce ponoviti zgoditak na lotu (sumamed) [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Poanta je da je po tvome Barr kupio Plivu radi neceg sto je Pliva prodala GSK-u. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Realno gledajući, šta samodol može dogovoriti na tom sastanku… Mirovinci su u prednosti, imaju keša i vremena, pitanje je koliko je investicijskih fondova u problemima. Prije će izaći sa zajedničkom izjavom kako su udjeli sigurni i sve je dobro.

Mirovinski fondovi su u prednosti, odnosno kako bi se izrazio svjetlosnim godinama udaljeni od malih burzovnih igrača prvenstevno zbog konstantnog mjesečnog priljeva kapitala, te mašinerije i manipulacijama kojima mogu djelovati dugoročno u svrhu svoje dobrobiti i regulacije cijene dionica prema vlastitim željama i volji.

Zanimljivo je slijedeće: Što će se zbiti nakon 20.ga ovog mjeseca.
Zanimljiv će biti postotak bivših dioničara Ine koji su spremni uložiti na tržište, jer prema nekoj predodžbi veliki čekaju potez malih inv, koji povečeni vlastitim iskusvom uložiti će najvjerojatnije u slijedeće dionice : adrs-p-a, atgr-r-a, atpl-r-a, ernt-r-a, igh-r-a, ina-r-a, ptkm-r-a, ht-r-a, te možda u obzir dolaze ingr-r-a i podr-r-a.

Što će biti s ostatkom tržišta, dobro je pitanje?
Da li će mogućnost manipulacije dozvoliti kreiranje boljih pozicija slično kao i nakon 95,98,01 godine?

Odgovori su koji zlata vrijede, no to zlato je ono koje smo imali prije godinu i pol dana ( 5. mjesec 2007.g.

Merkel:Eurogrp Agree On Rescue Strategy;German Plan Details Monday

DOW JONES NEWSWIRES

German Chancellor Angela Merkel said Sunday that euro-zone countries agreed on a common strategy to stabilize financial markets, which includes guarantees for banks, injecting liquidity and modifying accounting rules.

She also said details of Germany’s national bailout plan will be outlined Monday.

"We have agreed on a common approach as far as a basket of instruments is concerned," she said in Paris after the meeting of euro-zone officials, according to a government statement.

The measures include loans and capital injections for banks in Europe and state guarantees to get unfreeze interbank lending, Merkel said, according to the government statement.

She added that bank recapitalization will be provided only under certain conditions.

The common basket of instruments will provide leeway so that different nations may use them as they see fit, the government said in a written statement.

The German cabinet will approve the package of measures Monday and the legislative process in lower house of parliament will be "fast," the government said in a statement.

"The stock exchanges know that important signals are there," Merkel said.

Merkel and other euro-zone leaders gathered in Paris on Sunday to discuss plans to support their banking systems. Euro-zone leaders were expected to agree on a coordination of prepared national rescue plans to deal with the financial crisis.

Leaders of the 15-member group adopted a sweeping action plan that aims to address the impact of the global credit crisis.

The plan calls for euro-zone governments to issue guarantees and insurance, to buy stock in cash-strapped companies, to issue qualifying capital to financial institutions through preferred shares and other instruments and to act to stabilize long-term maturities. French President Nicolas Sarkozy said that all euro-zone countries Monday will begin implementing the plan.

Also Monday, details of Germany’s own national bailout plan will be outlined. Europe’s largest economy has opposed a common fund to bail out euro-zone banks, saying the banking market is too fragmented for a response with a one-size-fits- all approach.

A person familiar with the situation told Dow Jones Newswires Saturday that the German government is considering a total bailout plan of EUR300 billion to EUR400 billion, which includes state guarantees and the option to acquire direct stakes in banks.

As part of this, the government is mulling recapitalizing financial institutions by injecting EUR50 billion to EUR100 billion in capital, said the person, who declined to be named.

New Report

Close