Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BELEX15 8.10.2008 768,92 -4,41 %
SASX-10 8.10.2008 1.384,70 -5,37 %
SBI20 8.10.2008 5.286,63 -7,09 %

Zbrojite, podijelite, pa napravite projekciju gdje bi smo mi mogli biti.

Kako je goran8 napisao da
KRIZA prestaje kada apsolutno svi smatraju da su u krizi i tako se se ponašaju…….
ali ja dodajem prošireno znanje

KRIZA prestaje kada se donese prava odluka i nakon toga slijediš tu odluku.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

citam po forumima od pocetka godine, i jedina stvar koja me tjesi je da na pocektu godine su se svi hvalili na sav glas kriza je gotova idemo gore i sl. i sve je otislo di vec je. Isto svaki put kad bi dosla neka preporuka kupi dlkv i sl sve bi islo dolje. Sada samo citam o toke kako ce ic jos dolje, pa valjda je to neki znak o kraju ove krize…

Ako smo toliko ovisni o Americi zbog čega recimo Slovačka i njen burzovni indeks u usporedbi s nama i amerikom daju sasvim drugačiju sliku?

Ja se slažem da Hrvatska nije izolirana od svjetskih problema, ali zbog čega su onda Slovaci posebni? Možda jer su svoj pretjerani rast, a potom i pad burze odradili puno ranije i naučili lekciju? Ipak, svatko bi se prvenstveno trebao prema svojim firmama (i burzi) odnositi na sebi svojstven način. Tim više što Hrvatska nije niti blizu integirirana u europske (a kamoli američke) financijske niti slične institucije niti je toliko povezana s europskom ekonomijom, koliko je naprimjer izložena Slovačka koja je u EU.

Pad vrijednosti hrvatske burze je volja moćnika i panika naroda, ništa drugo. Slovački burzovni indeks je dokaz da se ipak može sve odvijati i drugačije, da se hoće…

A šta bi se dogodilo kad bi danas Amerika potegnula 4-5% gore?! I sutra EU isto tako.


citam po forumima od pocetka godine, i jedina stvar koja me tjesi je da na pocektu godine su se svi hvalili na sav glas kriza je gotova idemo gore i sl. i sve je otislo di vec je. Isto svaki put kad bi dosla neka preporuka kupi dlkv i sl sve bi islo dolje. Sada samo citam o toke kako ce ic jos dolje, pa valjda je to neki znak o kraju ove krize…

kako bi rekli stari investitori…treba ići kontra krda..sada svi mislimo da idemo na 2000 a kad ono preokret…

gledam dj..bogme su pali kako sam vam ja pričao preko ljeta..još da nisam bio toliko glup i ušao prerano bilo bi još bolje…
biti će uskoro snažni odbijanac..samo neka rone…što brže potonu biti će bolje

najbolje bi bilo da EU danas završi sa 7-8% minusa..a onda ameri preokrenu pred kraj..jer inaće ode crobex sutra ispod svih vladinih očekivanja

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Male naznake na bolje S&P futuresi se malo pomalo dižu, sa -31 na -17,4 pointa. Možda nije sve tako crno.

eu dosta smanjila današnji pad, još će završiti u plusu [lol] …ma, svi popizdili, vlada kolektivna histerija i ludilo




Oni koji prodaju pri katastrofičnom padu zapravo gotovo sigurno prodaju s gubitkom. Svrha ovakvog trgovanja je spasiti što se spasiti da jer nitko ne želi još veći gubitak. Iracionalnost je zapravo u toj mjeri nadmašila razum, da su ljudi zapravo i u prodaji prostali prokleti.

Osnovna značajka ove rasprodaje je da su sada prodavači skloniji uzeti veći rizik nego što su ga bili spremni uzeti prilikom prvobitne kupnje dionica. Briga za očuvanjem bilo kakvog novca postaje veća od bilo kakve želje za budućom zaradom, a neki kažu da se ovom ponašanju praktički može dati epitet prokleto.

Nego pitao bih menadžere mirovinskih fondova KADA MISLE KUPOVATI VRIJEDNE, PODCIJENJENE I PERSPEKTIVNE DIONICE AKO NE SADA ??

Ako su mogli kupovati na vrhu balona što ih sprječava da sada krenu u generiranje budućih prihoda??

Ili će i sada prodavati jeftino, a kupovati ponovo kad budu skupe???

Menadžeri gdje vam je logika??!?! Jel se tako čuvaju naše mirovine ???

Stvar je u tome, što svi vole kupovati kada raste, a kada pada, kada imaš povoljnije nitko neće ili malo njih hoće. To ti je čista psihologija.
[/quote]

Stvar je u tome što ovdje komentiraju uglavnom kratkoročni ulagači ili pokoji dugoročni koji su to postali silom prilika.

Mene interesira šta ovdje kažu dugoročni (najdugoročniji mogući) ulagači s trenutno najviše love. Jer oni ulažu na xy godina, a ne na xy tjedana.

U šta, kada i s kojom količinom ulažu mirovinski fondovi ako se zna da ulažu dugoročno?!

I ponavljam, kada misle ulagati ako ne u ovakvim trenucima?

Ako im najpoznatiji dugoročni investitori ovih dana nisu bili pravi primjer (npr. Buffet), tko će im biti? Kratkoročni ulagači? Day-traderi?
[/quote]

pogledaj promjene u top10 i štošta će biti jasnije


A šta bi se dogodilo kad bi danas Amerika potegnula 4-5% gore?! I sutra EU isto tako.

NIŠTA !

pogledaj promjene u top10 i štošta će biti jasnije

Evo gdje mirovinci ulažu

[img]http://www.poslovni.hr/img/ArticleImages/76627.gif[/img]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Evo jedna dobra vijest u gomili loših. Ak ovo ne zaustavi pad, ne znam što će.

Fed orders emergency rate cut to 1.5 percent

http://biz.yahoo.com/ap/081008/fed_interest_rates.html

The Federal Reserve has ordered an emergency interest rate cut of a half a percentage point to cope with the worst financial crisis since the 1929 stock market crash.

Fed Chairman Ben Bernanke and his colleagues ratcheted down their key rate by 0.5 percent, to 1.5 percent. The action revives the central bank’s rate-cutting campaign which had been halted in June out of concerns that those low rates would worsen inflation. Since then, however, economic and financial conditions have dangerously deterioriated, forcing the Fed to reverse course.

The fact that the Fed felt it could not wait until its regularly scheduled meeting late this month underscored the urgency of the situation.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Nekoliko središnjih banaka u svijetu u koordiniranoj akciji snizile kamatne stope od 0,5-1,5% (među njima i europska središnja banka). upravo objavili na bloombergu…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Evo jedna dobra vijest u gomili loših. Ak ovo ne zaustavi pad, ne znam što će.

Reakcija futuresa: promptno po objavi iz -2% u +2%. That could be it…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

europljani smanjili minuse na pristojnu razinu…

New Report

Close