Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vani sr_nja ne prestaju.

FED i dalje diže kamate, dionice i dalje padaju.

Ispada da će ove godine narodne obveznice biti best buy.

Moj portfelj na ZSE bi mogao zasmrditi ove godine.

Šta sam skratio prošlih tjedana, skratio.

Ne mislim kupovati dok FED i inflacija divljaju. Ali ne mislim dalje ni prodavati.

Pola dionica ni nema likvidnosti da izadem. Ova druga polovica mi muka prodavati pa negdje jeftinije kupovati jer ne želim lihvarima od brokera plaćati 0.6% po transakciji.

Srećom nema nekog rata u Europ i saveza protiv Zapada pa da stvari mogu totalno izmaknuti kontroli.

Treba konzerve i WC papir kupovati.

Seeker, 22.03.2023. u 21:14

Vani sr_nja ne prestaju.

FED i dalje diže kamate, dionice i dalje padaju.

Ispada da će ove godine narodne obveznice biti best buy.

Moj portfelj na ZSE bi mogao zasmrditi ove godine.

Šta sam skratio prošlih tjedana, skratio.

Ne mislim kupovati dok FED i inflacija divljaju. Ali ne mislim dalje ni prodavati.

Pola dionica ni nema likvidnosti da izadem. Ova druga polovica mi muka prodavati pa negdje jeftinije kupovati jer ne želim lihvarima od brokera plaćati 0.6% po transakciji.

Srećom nema nekog rata u Europ i saveza protiv Zapada pa da stvari mogu totalno izmaknuti kontroli.

Treba konzerve i WC papir kupovati.

Najbolji WC papir koji sam kupio je u Lidlu onaj četveroslojni Floralys, pakiranja od 20 komada – Jumbo/Jungle Edition. Mirisni, odličan je. Ne moraš ni prati d*pe…

Kakav portfelj uopće imaš? Kakove bijedne uplašene hartije držiš?

Na ZSE uglavnom čvrste ATGR, ERNT i ADRS.

Na nestabilnim nogama IKBA, KTJV, BCIN i JDGT. Sve su to super firme ali ne mogu izaći. Nema tu baš bida. Pa ćemo čamiti i uzimati dividende.

A od papira onaj najjeftiniji Perfex jednoslojni. Odmah probije i golom rukom brišem.

Seeker, 23.03.2023. u 08:34

Na ZSE uglavnom čvrste ATGR, ERNT i ADRS.

Na nestabilnim nogama IKBA, KTJV, BCIN i JDGT. Sve su to super firme ali ne mogu izaći. Nema tu baš bida. Pa ćemo čamiti i uzimati dividende.

A od papira onaj najjeftiniji Perfex jednoslojni. Odmah probije i golom rukom brišem.

Sigurne su i dobre firme… jedino mi taj ATGR nije jasan u zadnje vrijeme, zašto ima toliko slabije performanse od PODR. S time da je i PODR neš lagano pala, što me iznenadilo.

Ne kužim zašto ljudi toliko vole KTJV. Gledao sam financialse, pratim trgovanje i nije mi jasno. Dobra je, ali ništa spektakularno IMO.

ERNT je zvijer, Levijatan…i bit će još veća.. Ima dosta sigurnu budućnost, a to je kod ulaganja u dionice jako bitna stvar.

Što se tiče Perfexa, da, kužim te. Jedno vrijeme sam ga koristio, ali mi je dojadilo jer sam svako malo morao rezati nokte. U biti sam užasan s tim wc papirom..ja to kupim u takvim količinama kad je na akciji, da me nerijetko pitaju tete na blagajni da jel mi to za firmu. One ne shvaćaju da imam ‘materijala’ za cijelu jednu manju firmu.

KTJV ima jakog starog vlasnika i djecu koja su doktori ili rade u jemačkoj a nisu toliko zainteresirani za posao. Dobro su skrili dobit za zadnji kvartal a kupovinom postrojenja u Bjeljinji su zaokružili cijeli proizvodni proces. Nažalost mali free float ali mislim da dionica vrijedi mnogo više. Pogotovo jer daje dividendu a neće Enver zauvijek živjeti. Odličan nos za posao ali nitko nije besmrtan.

A papir ne koristim više. Imam neke žene iz Azije koje sada brišu za mene.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

trla baba lan da joj prođe dan…….

Dobar članak

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/masovna-otpustanja-u-it-sektoru-se-nastavljaju-to-ugrozava-i-banke/2449352.aspx

Graf prinosa 10 godisnje US obveznice nagovijesta skori veci pad prinosa, sto znaci rast cijene obveznice, sto znaci da ce najvjerojatnije i dionice znacajnije pasti.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

FED minutes danas, kažu da je “blaga recesija” trenutno base case scenarij 🙂

.

I tako smo od jučerašnjeg “soft landinga” danas došli do “mild recession”.

.

A povijest je pokazala da sve to što oni kažu ustvari treba pomnožiti sa “x”…

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

zanima me jedna stvar, da li hrvatski državljani mogu otvoriti brokerski račun u recimo Austriji i tamo direktno trgovati na njihovoj burzi? Kome se plaća porez na kapitalnu dobit? Austriji ili HR? Hvala.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

A recession is coming — and stock markets won’t come through it unscathed, strategist says

Ameri se zaljuljali.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

ništa neočekivano…….već se  prošli tjedan dalo vidjeti da je market umoran i da nemre dalje a nema ni zašto……..mudri su svoj sell in may odradili još prošli tjedan…….mnogo toga i dalje je preskupo vani a i na zse su se previše razmahali skupim kupovinama na mnogim dionicama……to su valjda one kupovine za unuke……reklo bi se da rijetko tko trguje svojim parama jel ovo je vrijeme za mamine i tuđe pare ali i za glupi novac vjerovatno……..

 

već su i ovi na bit shit coinu opet poćeli halucinirati da ide već sutra na 50 a prekosutra na bar 100  a Cathie je poćela lude gljive jest opet pa se čovjek stvarno mora malo jaće zamislit koliko će to  sve opast…….

 

sell signal će da vudri a bit će jako zanimljivo vidjeti hoće li potpore koje je market mjesecima gradio izdržati ili će  proći kroz njih ko kroz putar …….

Slabo vas ovi svolstrita slušaju.Debeli plus.

ti si neki novi koji je tek danas poćeo pratit burzu?……ili stari luzer koji još uvijek nije ništa naućio?……..vidim da se mućiš s osnovnim obavijestima i procedurama oko divke a kak trguješ, to je tek vjerovatno prava tragedija……

 

inaće, sell signal je vudrio i nasaq i sqp tak da bolje preskoćiš sljedeće razdoblje ako već razmišljaš kao da si sa Marsa pao…….

 

već bi trebao odavno znat prepoznat i razlikovat dnevni odbijanc od rasta……

New Report

Close