Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo, zbog krize počelaotpuštanja u Americi:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/prvi-covjek-mcdonaldsa-dobio-otkaz-nakon-neugodnog-otkrica-iz-tvrtke-tvrde-da-je-pokazao-lose-rasudivanje-i-sam-je-priznao-pogrijesio-sam/9568817/

Vani danas i zadnjih tjedan i mjesec dana (zaboldano) uglavnom sve raste:

Dow Jones Industrial 27,492.99 +0.53% +1.49% +3.47% +3.81% +3.74% +8.80% +53.70%
Nasdaq 100 8,221.009 +0.73% +1.33% +5.99% +6.83% +4.75% +17.99% +76.34%
US SPX 500 Index 3,082.60 +0.50% +1.42% +4.43% +5.17% +4.66% +13.23% +47.79%
UK 100 Index 7,384.95 +1.01% +0.62% +2.97% -0.14% -0.03% +3.88% +10.95%
DAX 13,168.27 +1.59% +1.76% +9.63% +10.93% +6.10% +14.33% +28.37%
CAC 40 5,829.00 +1.16% +1.72% +6.21% +8.78% +5.05% +14.25% +33.17%
IBEX 9,328.00 – -1.11% +4.09% +4.84% -0.87% +3.73% +6.10%
DB Italy 40 Index 23,320.00 +1.61% +2.66% +8.31% +10.29% +6.83% +19.90% +43.68%
AEX 586.52 +0.98% +0.48% +3.88% +5.81% +3.13% +12.40% +33.14%
OMX Stockholm 30 1,768.267 +1.77% +0.44% +10.92% +12.70% +5.72% +13.96% +25.74%

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


S&P 500 dosegnuo je novu rekordnu razinu te bilježi povrat od preko 20% u toku ove godine.

Index narastao preko 20% a izvješća u prosjeku nisu bolja niti 2%.
Što vam to govori?
Printaju novac, indexi i obveznice rastu. Dolar jak. A inflacije gotovo da nema?

Podsjećate me na one genijalce koji su govorili kako bitcoin i kripto nisu precjenjeni zato što rastu… pa onda pali 90%.
Kao i svaki balun, treba se dobro napuhati da bi se ispuhao.

Uostalom, kaže se da je zvijezda najsjajnija prije smrti.

A hrpa profila i forumaša koji su ponikli za vrijeme bull marketa… pa bit će zanimljivo vidjeti kad dođe međved.

Novi rekordi burzovnih indeksa na Wall Streetu

Burzovni triler: Presudit će strategija u kojoj će svaki igrač pokušati na svoj način osvojiti Kraš


triler na krašu drži crobex a javlja se ddjh a valamar i adris po mome bi mogli u šoping jer nekretnine u turističkim firmama su bagatela u odnosu na ono što plača HNB.
nema recesije na vidiku. CRO refinancira kredite uz nula kamata a turistička zemljišta u hotelskim kućama
su još uvijek besplatna a banke jedva čekaju da posude novac našim perjanicama

Nada u kraj trgovinskog rata donijela novi rekord burzi

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!



S&P 500 dosegnuo je novu rekordnu razinu te bilježi povrat od preko 20% u toku ove godine.

Index narastao preko 20% a izvješća u prosjeku nisu bolja niti 2%.
Što vam to govori?
Printaju novac, indexi i obveznice rastu. Dolar jak. A inflacije gotovo da nema?

Podsjećate me na one genijalce koji su govorili kako bitcoin i kripto nisu precjenjeni zato što rastu… pa onda pali 90%.
Kao i svaki balun, treba se dobro napuhati da bi se ispuhao.

Uostalom, kaže se da je zvijezda najsjajnija prije smrti.

A hrpa profila i forumaša koji su ponikli za vrijeme bull marketa… pa bit će zanimljivo vidjeti kad dođe međved.
[/quote]

Nemoj prijatelju govoriti nista protiv Bitcoina, ili se barem prvo educiraj. Bitcoin je od svog zacetka prije 10 godina do danas porastao za tocno 3.166.666 puta, i to nakon ovog pada od 90% sto spominjes. Od tog pada (dno je bilo u 3. mjesecu ove godine) pa do danas je porastao za jos 2,5 puta. A i uz sve to, kriptovalute su tek u povojima.

Prije par dana je i kineski predsjednik najavio izdavanje sluzbene drzavne digitalne valute (ova njihova nece biti kripto, ali daje naznaku trenda, isto kao i Facebookova Libra) prepoznali su blockchain kao buducnost tehnologije, pitanje je dana kada ce se i druge sile u to ukljuciti. Garantiram ti da ces za koju godinu i ti kriptovalute svakodnevno koristiti.

Nego, da se vratimo na S&P i povoljnu gospodarsku klimu, kada vec znas kako ti ciklusi funkcioniraju, zasto to ne iskoristiti i hvatati valove. Naravno, uvijek se moze stajati po strani i promatrati.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Oporavak njemačke industrije u rujnu

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Chinese Commerce Ministry: China And US Have Agreed To Cancel Existing Tariffs In Different Phases

Stocks rose and each of the three major indices hit fresh record highs after China said it had come to an agreement with the U.S. to remove existing tariffs in stages as part of a working trade deal.

The Treasury yield curve steepened and gold prices slumped, as investors piled into risk assets. The 10-year yield surged by more than 15 basis points, climbing the most since 2016 and bringing it to as high as 1.9713%, its highest level since August. Treasury yields move inversely to prices.

https://finance.yahoo.com/news/stock-market-news-november-7-2019-133258362.html

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

https://www.teletrader.com/germanys-scholz-real-recession-is-not-near/news/details/50222008?internal=1

“The German economy is not close to a real recession, Berlin’s Finance Minister Olaf Scholz said on Friday. However, the minister stated that slower growth in Germany is a result of global trade uncertainty.”

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

“A big difference between today and previous runs at new highs after Jan. 2018 is that far more global markets are participating.”
NDR_Research

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

https://www.marketwatch.com/story/get-ready-for-a-jolly-holiday-season-and-maybe-a-stock-market-rally-ned-davis-research-says-2019-10-28

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/njemacka-za-dlaku-izbjegla-recesiju/2131971.aspx

NAJVEĆE europsko gospodarstvo raslo je u trećem tromjesečju bolje od predviđanja, ali s i dalje slabih 0,1 posto, prema službenoj njemačkoj statistici. Savezni njemački ured za statistiku revidirao je predviđanje njemačkog rasta u drugom kvartalu na 0,2 posto, dok je prijašnja procjena predviđala pad od 0,1 posto, javlja dpa.

U trećem kvartalu rastao je izvoz, ali je uvoz ostao na otprilike istom nivou kao i u prethodnom razdoblju. Aktivnosti u njemačkom građevinskom sektoru također su porasle u trećem kvartalu.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


https://www.index.hr/vijesti/clanak/njemacka-za-dlaku-izbjegla-recesiju/2131971.aspx

NAJVEĆE europsko gospodarstvo raslo je u trećem tromjesečju bolje od predviđanja, ali s i dalje slabih 0,1 posto, prema službenoj njemačkoj statistici. Savezni njemački ured za statistiku revidirao je predviđanje njemačkog rasta u drugom kvartalu na 0,2 posto, dok je prijašnja procjena predviđala pad od 0,1 posto, javlja dpa.

U trećem kvartalu rastao je izvoz, ali je uvoz ostao na otprilike istom nivou kao i u prethodnom razdoblju. Aktivnosti u njemačkom građevinskom sektoru također su porasle u trećem kvartalu.

slabo
za sad bez utjecaja na DAX ali prije da ce okrenuti na pad nego na rast

budapest !

https://www.forexlive.com/news/!/germany-narrowly-escapes-recession-but-dark-clouds-still-remain-20191114

Tehnički recesija izbjegnuta. Reakcija Bund-a i Dax-a… Nimalo impresionirani. I dalje pesimizam kad najveće eur. gospodarstvo raste “velikih” 0.1%

New Report

Close