Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



In a scenario where Washington puts tariffs of 25% on all imports from China, with Beijing retaliating in kind, U.S. GDP would take a hit of around 0.5%, he said. That would push real GDP growth — growth minus inflation — dangerously close to 1% by the end of 2020, he said.

China’s GDP growth would be reduced by around 1.3% in 2020, slowing to an unprecedented 5% annual pace, while world GDP would suffer a significant 0.5% loss.

Znači Trump će 2020 imati rast BDP od 1% taman pred izbore?Ako ostanu carine od 25% na sve proizvode.
Prošle godine,2018, rast je iznosio 2.9%.
Kako da ne.

https://www.marketwatch.com/story/heres-the-hit-us-chinese-and-global-economies-could-face-as-trade-battle-heats-up-2019-05-09

s Trumpom ili bez njega….2020. ide recesija…
[/quote]

Moguće,ali za to neće biti krive Trumpove tarife.

Inače,ovo ide recesija slušam od 2012 g.

"Only dead fish swim with the stream"

Šta nisi prošle godine to isto tvrdio za 2019.?

Od tvog crnog scenarija je tržište otišlo gore za 30%

nisam…rekao sam da recesija ide 2020. ili 2021…ali to samo govori u prilog tvom multinicku…
a niste ti i tvoji kompići govorili da cijene vozarina idu preko 20k za panamaxe u 2019.?

Moguće,ali za to neće biti krive Trumpove tarife.

Inače,ovo ide recesija slušam od 2012 g.

neće…ali će ubrzati ulazak…

President Donald Trump’s increased tariffs on $200 billion worth of Chinese goods would deeply impact Apple (ticker: AAPL), jacking up iPhone prices that would threaten to dampen demand and cut into the tech giant’s fiscal 2020 earnings per share.

That’s the warning in a Thursday note from Morgan Stanley analyst Katy Huberty, who has done the math and concluded that tariffs would raise the cost of an iPhone XS by some $160, significantly raise Apple’s cost of goods sold, and ultimately slice 24% off its fiscal 2020 EPS forecast of $12.67.

Apple experienced a bounceback in iPhone sales in China toward the end of March after it cut prices there, reversing a slide earlier in the year, Cook said.

Cook warned investors in a January letter that severe economic conditions in China weighed on iPhone sales in 2018. China is key to Apple. Roughly 20% of its revenue comes from the region, most of it via sales of iPhones.

https://www.barrons.com/articles/apple-iphone-trade-war-china-51557505562

"Only dead fish swim with the stream"


Moguće,ali za to neće biti krive Trumpove tarife.

Inače,ovo ide recesija slušam od 2012 g.

neće…ali će ubrzati ulazak…
[/quote]

Ako carine ostanu do kraja 2020 svakako,ali po meni je jako mala mogućnost za tako nešto.
Jedino ako Trump više ne želi biti predsjednik u drugom mandatu a amerika se pomiri sa manjim gospodarskim rastom ili čak riskiraju recesiju zato da napakoste Kini.

"Only dead fish swim with the stream"


Šta nisi prošle godine to isto tvrdio za 2019.?

Od tvog crnog scenarija je tržište otišlo gore za 30%

nisam…rekao sam da recesija ide 2020. ili 2021…ali to samo govori u prilog tvom multinicku…
a niste ti i tvoji kompići govorili da cijene vozarina idu preko 20k za panamaxe u 2019.?
[/quote]

Moji kompići, koji konkretno?..pa ja sam novi na forumu od 3.mjeseca..teško mi je
kumunicirati sa multinick osobom koja o sebi govori u trećem licu…malo se gubiš
u argumentima…Čitao sam na forumu što si pisao krajem prošle godine i da sam
te poslušao imao bih oportunitetni gubitak 30%…isto si i sada počeo pričati…pa
poučen iskustvom sada kupujem…ti si ustvari vjesnik proljeća sa svojim
crnjačenjem…pa poslije sve poraste… :-)))

Najsmješnije od svega mi je da si šutio 3 mjeseca kada je sve raslo, a sada kada se
trumpiraju izlaziš iz svoje rupe i širiš crnjačenje i depresiju…možda imaš problem?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!



Šta nisi prošle godine to isto tvrdio za 2019.?

Od tvog crnog scenarija je tržište otišlo gore za 30%

nisam…rekao sam da recesija ide 2020. ili 2021…ali to samo govori u prilog tvom multinicku…
a niste ti i tvoji kompići govorili da cijene vozarina idu preko 20k za panamaxe u 2019.?
[/quote]

Moji kompići, koji konkretno?..pa ja sam novi na forumu od 3.mjeseca..teško mi je
kumunicirati sa multinick osobom koja o sebi govori u trećem licu…malo se gubiš
u argumentima…Čitao sam na forumu što si pisao krajem prošle godine i da sam
te poslušao imao bih oportunitetni gubitak 30%…isto si i sada počeo pričati…pa
poučen iskustvom sada kupujem…ti si ustvari vjesnik proljeća sa svojim
crnjačenjem…pa poslije sve poraste… :-)))

Najsmješnije od svega mi je da si šutio 3 mjeseca kada je sve raslo, a sada kada se
trumpiraju izlaziš iz svoje rupe i širiš crnjačenje i depresiju…možda imaš problem?

[/quote]

Ma gubiš se ti u svojim lažima…prvo pišeš i pozivaš mene na red…da sam prošle godine zazivao recesiju u 2019….šro nije istina…već sam to pisao za 2020….a onda kažeš da si na forumu od 3.mjeseca…nije 3 mjeseca samo raslo..jer da je dowbi bio preko 30k.a to nije…
Oportunitet gubitka…hahaha…slušaj gigića…kupuj atpl na 600….pa imaj realni gubitak 50%…



Moguće,ali za to neće biti krive Trumpove tarife.

Inače,ovo ide recesija slušam od 2012 g.

neće…ali će ubrzati ulazak…
[/quote]

Ako carine ostanu do kraja 2020 svakako,ali po meni je jako mala mogućnost za tako nešto.
Jedino ako Trump više ne želi biti predsjednik u drugom mandatu a amerika se pomiri sa manjim gospodarskim rastom ili čak riskiraju recesiju zato da napakoste Kini.
[/quote]

Mislim da Trumpu treba vise dogovor nego Kinezima, jer je u predizbornoj kampanji i to bi mogao prikazati kao svoju pobjedu, a ovako sa carinama ljudi to gledaju kao dodatan porez na uvoznu robu (pogledajte malo komentare ljudi ispod trumpovih tweetova), da ne kazem da je vecina farmera prakticki u bankrotu zbog trgovinskog rata, a to je uglavnom njegovo biracko tijelo. Kinezi otkupljuju zitarice od Brazila, a ne od Amerike, te se opet dogadja nekakva trgovina i prijevoz robe.

Brine me samo da se Kinezi sad ne zainate kada ih je mr. Business ponizio sa ovim fijaskom prosli tjedan, te da ne pristanu na vise nikakav dogovor(mislim da je zato burza pala u pon), nego da samo pricekaju rezultate izbora slijedece godine kada bi mogli pobijediti demokrati s kojima je ipak moguc dogovor.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Evo i preporuke analiticara na porast od 130%
za GOGL, ako dodje do dogovora usa-kinezi.
Gore sam napisao da sam veliki skeptik da ce doci do dogovora ove u americi predizborne godine, ali zanimljivo je za procitati 🙂

I Golden Ocean ser meglerhuset enda større oppside. Her er kursmålet satt til 105 kroner, og oppsiden blir da rundt 130 prosent fra dagens nivå.

Google translate

U Zlatnom oceanu, brokerska kuća vidi još veći porast. Ovdje je ciljana cijena postavljena na 105 NOK, a naopako je oko 130% s današnje razine

Zanimljivo kako se kao djeca svadjaju

https://www.cnbc.com/2019/05/15/latest-data-show-surprise-slowing-in-us-china-economies-as-trade-war-escalates.html

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Kinezi bi ionako napravili zaokret, ovako će samo malo ranije nego što su htjeli. Ne mislite valjda da im je plan bio sklapati igračke i dijelove za iphone idućih 100 godina?




Moguće,ali za to neće biti krive Trumpove tarife.

Inače,ovo ide recesija slušam od 2012 g.

neće…ali će ubrzati ulazak…
[/quote]

Ako carine ostanu do kraja 2020 svakako,ali po meni je jako mala mogućnost za tako nešto.
Jedino ako Trump više ne želi biti predsjednik u drugom mandatu a amerika se pomiri sa manjim gospodarskim rastom ili čak riskiraju recesiju zato da napakoste Kini.
[/quote]

Mislim da Trumpu treba vise dogovor nego Kinezima, jer je u predizbornoj kampanji i to bi mogao prikazati kao svoju pobjedu, a ovako sa carinama ljudi to gledaju kao dodatan porez na uvoznu robu (pogledajte malo komentare ljudi ispod trumpovih tweetova), da ne kazem da je vecina farmera prakticki u bankrotu zbog trgovinskog rata, a to je uglavnom njegovo biracko tijelo. Kinezi otkupljuju zitarice od Brazila, a ne od Amerike, te se opet dogadja nekakva trgovina i prijevoz robe.

Brine me samo da se Kinezi sad ne zainate kada ih je mr. Business ponizio sa ovim fijaskom prosli tjedan, te da ne pristanu na vise nikakav dogovor(mislim da je zato burza pala u pon), nego da samo pricekaju rezultate izbora slijedece godine kada bi mogli pobijediti demokrati s kojima je ipak moguc dogovor.
[/quote]
Trumpu vise uopce ne treba dogovor,barem ne brzo.Ima daleko jace adute i pregovaracku poziciju.
Nameti pune americki proracun,a proizvodnja ce se polako vracati iz Kine u SAD.Farmerima ce dati od poreza subvencije i pomoc.SAD uvozi iz Kine gotovo 6 puta vise nego sto izvozi tamo!!!!
Mislim da ce slijedeci potez biti uvodenje nameta i na zadnjih 345 Mlrd. uvoza.250 Mlrd. je vec pod carinom od 25%.

Američki proračun se puni iz džepova američkih državljana. Farmeri su pred kolapsom i ne znam kakvo čudo može izvesti Trump, izuzev postizanja trgovinskog sporazuma s Kinom, želi li dobiti glasove tih istih farmera. Priča o državnom otkupu njihovih proizvoda, pa dijeljenju drugim državama kao pomoći je najobičniji spin. Farmeri su izgrađivali poslovne odnose s Kinom desetljećima, i kažu nastavi li se ovaj sukob, da se ponovna uspostava tržišta neće zbiti za njihova živita.
No Trumapa tak i tak živo boli briga za njih i radnike, ali mu priča dobro zvuči. No šuplja priča ne može ići dovijeka.

Ne znam, nisam siguran da ce uspjeti dogovoriti… Stupila je na snagu tvrdoglavost s obje strane, a Kinezi imaju vremena cekati…te nemaju izbore svake 4 godine 🙂

Dakako da bih volio da se potpise sporazum, te da vozarine polete u nebo, a s njima i cijene brodara, kako predvidjaju analiticari…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Možda će se u USA i moći proizvoditi po istoj cijeni kao u Kini,ali to je proces dug od 10-20 godina…
U međuvremenu samo dva podatka:

Purchasing power parity per capita:

Kina $7,379.80:Ranked 94th.
USA $47,587.30 Ranked 7th. 6 times more than China

Kina -Motor vehicles per 1000 people: 83 Ranked 111th.
USA-797 Ranked 3rd. 10 times more than China.

USA još ne može proizvoditi ni približno jeftino kako Kina a samo iz podataka za automobile vidi se da kakvo će tržište predstavljati Kina i dalje u budućnosti.
Zato Trump i pregovara da USA firme uzmu dobar dio kolača,veći nego do sada.

"Only dead fish swim with the stream"

Nemaju vremena Kinezi čekati,oni su zaista u problemima,bez velikog rasta BDP-a teško će servisirati dug,koji je velikim dijelom u dolarima,potrebne su im devize,ako devalviraju juan raste dug i inflacija,iako će im biti jeftiniji proizvodi.
Stimulansi također gutaju brdo $,a bez njih sporo rastu,i bez tarifa.
Drugo veliko izvozno tržište EU je u banani.
Nemaju puno izbora.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close