Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

“Sada shvaćam zašto ljudi skaču s visokih zgrada. Nakon ulaganja u dionice, i sam dobivam takvu potrebu”, napisao je jedan korisnik kineske društvene mreže Weibo. Na tržištu dionica u Šangaju većina ulagača su, naime, građani, a ne velike kompanije kakve dominiraju tržištem u SAD-u.

nismo mi najgori, ima i gorih od grobexa.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/opet-crni-ponedjeljak-na-burzama-panika-zbog-kine-mogla-bi-izazvati-novu-veliku-krizu/837979.aspx

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

U Njemačkoj danas, panika na burzama je lanjski snijeg.

http://finance.yahoo.com/echarts?s=^GDAXI+Interactive#{%22range%22:%221d%22,%22allowChartStacking%22:true}

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Europske burze danas cca 3 % u plusu.

http://www.bloomberg.com/europe

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Ni baš tako crno. Ovaj pad je bio bez većeg osnova. Strane burze to već danas pokazuju.

Tristo najvećih europskih tvrtki zbog Kine izgubilo 250 milijardi eura

Kina upravo sreazala kamatnu stopu… svi indeki skaču u nebo!

Nakon godinu dana snažnog rasta, od lipnja su cijene kineskih dionica u slobodnom padu zbog sve više naznaka usporavanja rasta tamošnjeg gospodarstva. Mjere vlasti za stabilizaciju tržišta nisu dale rezultate jer se ulagači plaše da će kinesko gospodarstvo ove godine zabilježiti sporiji rast od 7 posto, koliko je planirala vlada.

rast neće biti 7 posto, nego 6 posto. au, propade kina.
pa grobex je mala beba naspram shanhaia. kako rekoh, tamo većinu čine mali ulagači, sada zamislite grobex puta milijun – dakle ne nekoliko desetaka špekulanata sa nekoliko desetaka milijuna kn, ako uopće, nego nekoliko desetaka milijuna špekulnata sa nerkoliko desetaka milijardi novca – savršen recept za šišanje ovaca.

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/393936/Nakon-drasticnih-gubitaka-na-europskim-burzama-rast-cijena-dionica.html

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


rast neće biti 7 posto, nego 6 posto. au, propade kina.

ti ne kužiš, jelda?

uopće nije stvar da li će kina propasti, nego je stvar je u omjeru bilance vanjskotrgovinske razmjene

kina je najveći svj. uvoznik energije i sirovina i naveći svj. izvoznik gotovih proizvoda a kako suficit vanjskotrgovinske razmjene samo gomila i ne troši to blokira ekonomski ciklus i dovodi do ne ravnoteže u cijelom svijetu tj, cijeli svijet ne može generirati toliku potražnju koliko kina može proizvesti, što posljedično dovodi do pada kineskog gospodarstva, gomilanja skladišta, deflacije i urušavanja svj. tržišta uslijed poplave pre jeftine robe, pada cijena sirovina i energije zbog manje kineske potražnje te na kraju gubicima radnih mjesta, propasti tvrtki koje ne mogu servisirati obveze a time i propašću banaka pa i samih država zbog urušavanja fiskalnih i monetarnih politika

taj 1% je uvelike važan jer ako kineski rast gospodarstva padne ispod 7% znači da su svj. tržišta zasićena i da kinesko gospodarstvo usporava čime nastupa deflacijska spirala i zato je obama jučer prozvao kinu da potakne unutarnju potrošnju da se postigne kakva-takva ekonomska ravnoteža

naravno, ovakve situacije se ne događaju preko noći a niti ne rješavaju preko noći i bojim se da je jučerašnji crni ponedjeljak tek uvertira u jedno izrazito nestabilno ekonomsko razdoblje

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kina upravo sreazala kamatnu stopu… svi indeki skaču u nebo!

I čudio sam se zašto su indeksi tako naglo skočili… a i vidim kako ste tu informaciju dobili puno prije mene. Svakako prije naših medija koji još nisu skužili što se vani događa.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

tko ne vidi kakva se gabula sprema, bolje da ne ulaže u dionice, inv. fondove i ostale instrumente…
Kina je u padu…a Kina je najveći potrošač svega…šta bi rekli svih commoditiesa…oš od nafte, šećera, željezne rude, pšenice…
kad Kina ne troši onim tempom kojim očekuju proizvođači tih istih commoditiesa…onda nastaju rezerve…a kada nastaju rezve i kad je tržište preplavljeno tim robnim dobrima…onda padaju i cijene…e, sad ne treba vam puno da zbrojite dva i dva da zaključite što pad cijena znači za one koji proizvode ta robna dobra…
uzmite za primjer ove šta vuku naftu i prirodni plin…cijena je sada takva, da je pitanje da li je više isplativo poslovati…odnosno dolazi do efekta da kompanije počinju poslovati negativno…što rezultira otpuštanjem radnika…a što nas dovodi do produbljavanja krize tržišta rada itd itd…
i još k tome kada vam k tome Kinezi devalviraju svoju valutu…odjednom postaju još konkurentniji nego što su bili do sada…i ta sva nakupljena dobra plasiraju po cijelom svijetu po sramotno niskim cijenama…dodatno ugrožavajući pri tome domaće proizvođaće istih robnih dobara…
recimo…čelik,ugljen, željezna ruda…pa ovi u Americi domaći proizvođači već krpaju jedva kraj s krajem…jer im je tržište zatrpano jeftinim čelikom iz Kine…a tako je i sa svima ostalima…i idu jedan po jedan u bankrot….
pa rekli bi neki kakve to veze ima s nama…pa eto ima…jer smo i mi sami na udaru kojekave robe iz Kine…eto…oš traperice, oš košulju, oš potkošulju, oš mobitel…sve iz Kine…onda se čudimo gdje je nesto naš tekstil…zašto krpa jedva kraj s krajem…a tako na mala vrata pa onda zahvati cijelu industriju…
pogledajte šta se dešava s otkupnim cijenama mlijeka, pšenice, kukuruza…pa tko diktira cijenu? otkupljivači…jel tako? a oni gledaju cijene koje su na svjetskim tržištima…i tako mic po mic se gospodarstvo i ekonomija urušava…a nažalost to neki ne vide ovdje…kakve to veze ima s nama što Kina ne raste onoliko koliko bi trebala….eto….toliko od mene…

eto vam i jedan link u prilog tome…
treba se malo educirati…ne se zatvoriti u svoj četiri zida…i gledati ZSE kao Švajcarsku u malom…

Commodities slump to 16-year low led by oil slide

http://economictimes.indiatimes.com/markets/commodities/commodities-slump-to-16-year-low-led-by-oil-slide/articleshow/48651533.cms

eto…vidim da Barbosa jedini ovdje ispravno postavlja svari i rezonski razmišlja…da sam vidio ranije post…ne bi se trudio ni pisati…
bravo kolega…

Ameri završili plus 4, dax već plus 3 a mi nikako da se mrdnemo. A pasti smo znali dok su oni padali. Tko je tu lud?
A ništa, ja polako skupljam pa što bude.

@Lojtra
roknemo tri u jednom danu, rastemo jedan u tri dana[emo_mrgud]

Kakav vatromet vani, kao u dobra stara vremena na ZSE.

Kuna opet “tone”!
Index Shanghai composite sada oko -3,40%.

New Report

Close