Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vidim da je dosta fatalista nestalo. Bit ce da su zauzeti kupovanjem dionica [lol]

uvaženi profesore sakai………..ne stignu na sve strane ( a nisu više baš ni uvjereni u svoje prognoze, hehe ) [lol]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Krenuo short – covering u Americi, bit će debelog plusa.

eto sta se dogadja kad su svi u cashu [lol] [lol]

zato se ja veselim kad kod nas vidim svu ekipu na broju, iveka and co [kiss]

PS-mali je promet u Americana i da budem iskren, ocekujem jedan fini pad!slom dapace!pogotovu housinga.
ali kod nas je ionako na snazi decoupling( đe mi je Ententinis, kupuje valjda), dok su oni rasli mi nismo.
nakon INAe sumnjam da ce nas njihovi problemi jos pogadjati.
[proud]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


uvaženi profesore sakai………..ne stignu na sve strane ( a nisu više baš ni uvjereni u svoje prognoze, hehe ) [lol]

Mudro zborite g. Sančo (kao i uvijek [wink]).

(vrijeme je da podignemo razinu uljudbe na ovom forumu.

S postovanjem

sakai

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

zlato [bye]
nafta [bye]
euro [bye]
ivek [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


ali kod nas je ionako na snazi decoupling( đe mi je Ententinis, kupuje valjda), dok su oni rasli mi nismo.

radio sam grubu usporedbu….nikakav dekupling….prvi pad (3200) i rast (4100) smo radili s koef 2 i s malim vremenskim odmakom naspram njih, sad ih pratimo skoro u stopu…to što se njima pleše a nama ne da je samo da zavara.
yahoo + digitron = informacija.

zlato ispod 800$
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

nafta 111,48 -3%
zlato 790 ….LDN …780
eur/$ 1.4674

dio teksta s bloomberga…
Berkshire shares had their worst first half since 1990 and are down 18 percent this year through yesterday. Berkshire has posted three consecutive profit declines on slumping returns from insurance, the company’s biggest business. The company rose $1,400, or 1.2 percent, to $117,600.

Berkshire invested $5.51 billion on stocks in the first six months of the year compared with purchases of $11.5 billion a year earlier, according to a regulatory filing. The slower pace of purchases may signal that Buffett expects further market declines after saying in June he believes the U.S. is experiencing “stagflation,” a slowing economy with rising inflation. [/u]

gdje nestadoše oni prognostičari koji su do prije mjesec dana govorili da će nafta na 200 i 500 usd???

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/iea-i-fitch-ocekuju-pad-potraznje-i-cijene-nafte,22853.html

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Nisu nestali. Oni su to namjerno govorili kako bi svoje futures ugovore čim bolje prodali. A sad kad su prodali će vjerojatno govoriti kako će nafta pojeftiniti na ispod 100 dolara kako bi opet čim jeftinije kupili. To je isto kao i kod nas analitičari pogotovo iz hypa procjenjuju vrijednost neke dionice na puno više cijene nego su trenutačne nadajući se da će po čim višim cijenama izaći van.
Primjer dalekovod, adris, ……

Da je itko od vas pročitao analize tih prognostičara znali bi da su prognoze dugoročne, a ne kao što vi očekujete trenutne. Nafta na $150 do 2010. a na $200 do 2012. Ne sutra.
To ništa ne znači da nafta neće padati do onda.

I love argument, I love debate. I don't expect anyone just to sit there and agree with me, that's not their job. Margaret Thatcher

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/iea-i-fitch-ocekuju-pad-potraznje-i-cijene-nafte,22853.html
…članak koji isprepliče 2 kontradiktarne teze:
Analitičari Međunarodne agencije za energiju (IEA) i kompanije Fitch ratings ocjenjuju da će se svjetska industrija nafte već iduće godine suočiti sa osjetnijim padom potražnje ( -zbog usporavanja svjetskog gospodarstva ) i povećanjem broja terorističkih napada na vlastita postrojenja u mnogim kriznim regijama.-što povisuje cijenu nafte

Podojnicin ipak ističe da "svaka politička nestabilnost u zemljama izvoznicama sirove nafte ide na ruku prodavateljima te sirovine, jer direktno potiče skok cijena nafte.

Ruski ekspert vjeruje da će u srednjeročnom periodu, to jest u iduće tri do četiri godine, nafta pojeftiniti na manje od sto dolara po barelu.

Sve mi se čini da neće nedostajati hartije u US slijedeći tjedan a i dulje:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=09a583d5-2192-48f4-b8a2-86741be83bcd&RubricID=fec3107f-234e-4947-b8ea-639cd413e7c6&open=sec

A što se nas tiče evo dva linka pa malo razmišljajte:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5e4bc70c-f4ac-4e2f-b1a8-b419a00983fc&open=sec

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=52133

Thompsone, pa ovaj članak kaže ono što sam već napisao, da vjerojatno niti jedan fond neće propasti, već da će biti pripojen drugim fondovima, ako ne unutar iste grupacije , onda npr. Zabi.

Jesi ti to počeo drukati gore [lol]

Na Dalekovodu je. Samo mi nije jasno kako moze drukati gore kad je jos jucer, pardon prekjucer, najavljivao armagedon? [lol]

Bas je kao neka siparica, on bi ali da ne udje [cool]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close