Uskoro ćemo trebati 50.000 radnika u ovom sektoru, nužan nacionalni ‘plan spašavanja’

Naslovnica Forum Komentari članaka Uskoro ćemo trebati 50.000 radnika u ovom sektoru, nužan nacionalni ‘plan spašavanja’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

nacionalni ‘plan spašavanja’???

za koga, koga to točno treba spašavati ?

i to zato jer nema dovoljno radnika da popuni do apsurda preekspanzirane sezonske ugostiteljsko-turističke kapacitete…pa čiji je to problem…nacionalni ili pohlepnih lokakalnih jedinica i nadobudnih investitora u ugostiteljsko-turističke kapacitete bez ikakvih strategija planova i programa održivosti sektora?

s obzirom na broj i strukturu stanovništva hr. ne da hr NEMA potrebu za radnicima u turizmu nego ih još i previše radi u tom uslužnom sektoru a nepostojanje gospodarske strategije i kaotičan sezonski turističko-uslužni balon svakako nije niti može biti nacionalni problem !

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

što prije nam propadne jedna sezona veće su šanse da postanemo normalna zemlja.more nas samo drži da do kraja ne iskrvarimo.udio bdp 20% dok jedna grčka ima 5-8%.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

g. Barbosa, a gdi vi radite ? Vi mislite da ne ovisite o turizmu ?

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]


g. Barbosa, a gdi vi radite ? Vi mislite da ne ovisite o turizmu ?

kako i sa ćime uzdržavam svoju obitelj je samo moja stvar a svakako sam NEovisan o bilo kome ili bilo ćemu a najmanje o turizmu!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Imamo uhljeba na izvoz! Dakle samo ih pravovremeno treba pootpuštat i problem riješen! Još nisam čuo da je neki uhljeb otiašo van….. A mogli bi i i reketarsku Turističku zahebnicu drastično restrukturirati ili ukinut… Bez njih bi rast u turizmu bio daleko veći od prikazanog….

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.


nacionalni 'plan spašavanja'???

za koga, koga to točno treba spašavati ?

i to zato jer nema dovoljno radnika da popuni do apsurda preekspanzirane sezonske ugostiteljsko-turističke kapacitete…pa čiji je to problem…nacionalni ili pohlepnih lokakalnih jedinica i nadobudnih investitora u ugostiteljsko-turističke kapacitete bez ikakvih strategija planova i programa održivosti sektora?

s obzirom na broj i strukturu stanovništva hr. ne da hr NEMA potrebu za radnicima u turizmu nego ih još i previše radi u tom uslužnom sektoru a nepostojanje gospodarske strategije i kaotičan sezonski turističko-uslužni balon svakako nije niti može biti nacionalni problem !

Pa spasavanje drzave! i uhljeba!! beskicmenjaka!! :)) njih treba spasiti na nacin da prihodi od turizma ostanu konstantni cak i da se povecavaju lagano ako je moguce,jer da toga nema tko bi hranio silne uhljebe?? Drzavi u u prilicnom interesu da se turizam odrzi,jer u suprotnom ide kolaps i bankrot..

upravo to kolege Littlebug i Kirin, upravo to!

jučer sam na indexu pročitao i ovo me snažno dojmilo pa reko da podijelim, doduše, kontekst je drugačiji ali komparativne sličnosti su evidentne:

“Upozoravam, da se ljuto varate, ako mislite da se ovako samovoljno može prijeći preko tisuću i više godina hrvatske povijesti i hrvatske državnosti… Mi Hrvati za to nismo. Naš hrvatski seljak – a to je devet desetina hrvatskoga naroda – u ratu postao je potpun čovjek, a to znači da ne će više nikome služiti, nikome robovati, ni tuđinu ni bratu, ni tuđoj ni svojoj državi, nego hoće da se u veliko ovo doba ta država uredi na slobodnom republikanskom i na pravednom čovječanskom (socijalnom) temelju…”

Stjepan Radić , studenoga 1918.

eto, zaključite gdije smo danas a gdije smo bili prije točno 100 godina, koliko smo napredovali od tada ili pak nazadovali

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

oni i dalje vjeruju da će ceremonijalno proglašavanje

osi3, 03.12.2018. u 17:04
nacionalnih programa
i
osi3, 03.12.2018. u 17:04
strateških opredjeljenja
riješiti ekonomske probleme. a sve zato što su to sve marksisti ogrezli u ispiranju mozga političkom ekonomijom, tj. vjerom da je partija jača od ekonomskih zakona.

nađite nekog tko će i dalje 3 mjeseca rintati za mizernu plaću a onda biti odbačen poput psa… za početak trebali bi članovi vladajuće koalicije dati primjer, svatko poslati bliskog člana obitelji da tako radi, bar seset godina…

osobno se radujem, jer sve govori da smo bliže trenutku kad će to smeće od turističke ekonomije propasti, i kad će se morati pojaviti političari koji će moliti da dođu strane investicije i podignu proizvodne pogone. drugog scenarija nema, samo je pitanje koliko će se kotač povijesti i dalje blokirati u svom okretanju divljim političkim intervencionizmom.

New Report

Close