U pet godina s tržišta nestale 7372 domaće farme, uvoz dramatično raste

Naslovnica Forum Komentari članaka U pet godina s tržišta nestale 7372 domaće farme, uvoz dramatično raste

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nista se Hrvatima nije dogodilo, sto se nije dogodilo drugim drzavama nakon ulaska u EU. Samo slijepac nije mogao predvidjeti ovaj scenarij. Gospodjo Babic, izgubljena radna mjesta u mljekarstvu su vec davno bila upitna, samo sto ih je drzava kroz svoju socijalu ostavljala na zivotu. Poljoprivredom u razvijenim zemljama se bavi oko 2% stanovnista. Znaci nestat ce jos mnogo radnih mjesta, koja su neproduktivna. Hvala Bogu da drzava ne moze vise intervenirati, kako je cinila do sada svo vrijeme, na stetu poreznih obveznika.

viewer @:potpuno se slažem s tvojim mišljenjem. Razgovarao sam u Austriji sa ljudima koji se bave poljoprivredom i i svi su složni u konstataciji da je u Hrvatskoj poljoprivreda postavljena naopako od samoga temelja.Svaki gazda Austrijanac mi je rekao: i mi bi bili sirotinja kao i Vaši Hrvati da svatko od nas ima u dvorištu tri traktora, sve moguće priključke, dva ili tri kombajna…… Pametnome dosta! Oni to sve rješavaju zajednički, preko zadruga. Vražja je laž da bi svi odjednom morali brati kukuruz, pšenicu, ili sijati! A kod nas se “snaga” gazde mjeri po broju mehanizacije i BMW-a i Mercedesa u dvorištu. Činjenica da je isplata subvencija poljprivredi i brodogradnji u državi osiromašila građane koji poštenim radom dobivaju minimalac, a svjesno se lova bacala u bunar bez dna iz taštine prema nečemu što je daleko od stvarne profitabilnosti. I samo usput, uvozno meso koje danas jedem iz Njemačke mi barem ne smrdi po smjesi…..(radio sam u meso-prerađivačkoj industriji cijeli radni vijek)

New Report

Close